Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mimol22

Przebudowa rozrzutnika tandem 6t

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mimol22    0

Witam

W chwili obecnej przebudowuję rozrzutnik tandem polkiej produkcji o ładowności 6t.

Zaciąłem sie podczas projektowania klapy hydraulicznej znajdującej sie wewnątrz przestrzeni załadunkowej tuż przed bębnami.

Moje pytanie jest następujące. Czy macie może rozrzutniki z klapami hydraulicznymi podnoszonymi pionowo do góry?

Jesli tak to czy macie zamontowany synchronizator podnoszenia tj. dwa koła zębate umieszczone od wewnętrznej strony burt na jednym wałku. Wałek z kołami znajduje się w górnej częsci rozrzutnika i współpracuje z klapą poprzez zamontowany do niej łańcuch. Ma to na celu wyrównanie pracy siłownika ponieważ dwa siłowniki niekoniecznie muszą pracować równo co może doprowadzić do zaklinowania klapy i uszkodzenie jej elementów.

To rozwiącanie jest stosowane w rozrzutnikach MetalFach oraz Tytan Unii Grudziądz.

Prosiłbym posiadaczy tych rozrzutników o przesłanie zdjęć tego rozwiązania wraz z zdjęciami klapy oraz prowadzeń klapy. Mój mail rybinskim@gmail.com

Dziekuje za pomoc.

uglibugli    74

proszę usunąć post bo napisałem głupotę przez przeoczenie treści pytania :(

Edytowano przez uglibugli

Wiadomość z agroFakt.pl

mimol22    0

Na jutro postaram ci zrobić te zdjęcia

dziękuje za wysłane zdjęcia :) są bardzo pomocne. Jak zakończę remont to pokażę efekty i koszty dla osób zainteresowanych podobną przebudową.

Do całego remontu przygotowuje dokumnetację techniczną więc będzie wam łatwiej podejść do tematu odbudowy.

roborolnik    3

Witajcie czy także mógłbym prosić zdjęcia takowej klapy(robo4x4@vp.pl)? Myślę zrobić klapę w swoim rozrzutniku 3,5t ale nie mam na razie dokładnej koncepcji a zdjecia które znalazłem na internecie są mało dokładne. Rozrzutnika chcę wykorzystać do rozwożenia szlamu z oczyszczalni ścieków(delikatnie płynny materiał) jednak do obornika bym go ściągał więc przydałoby się maksymalnie lekkie rozwiązanie a jednoczenie szczelne. Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować