Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Skrzynia 40km/ha czy warto jeśli najdalsze pole 15km a droga na pole kiepska

Polecane posty

robertbara    75
co do prędkości max, to w MF 37km/h przy 2250, a przy przy 1900 ok 30km/h.w transporcie staram się nie przekaraczac tych obrotów bo po co ;) ale warunki mam takie, że spokojnie mógłby jechać 50km/h...także nastepny ciągnik albo będzie miał "Eco Speed" albo 50km/h :P

 

O 50 km/h to w naszym pieknym kraju zapomnij, chyba że używany traktor :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
co do prędkości max, to w MF 37km/h przy 2250, a przy przy 1900 ok 30km/h.w transporcie staram się nie przekaraczac tych obrotów bo po co :P ale warunki mam takie, że spokojnie mógłby jechać 50km/h...także nastepny ciągnik albo będzie miał "Eco Speed" albo 50km/h ;)

37km przy 2250, to jak depmniesz na max to ile dużo podand 40km/ha poleci? Taniej dokupić większe opony ale prędkość wyższa o 1 - 2km najwyżej,a tak wogóle prędkość przy 2,2 tyś obrotów 31km/ha a prędkość 36km/ha to będzie bardzo odczuwalna różnica>? w końu jak podają producenci to ta skrzynia 40km/ha to jest jak ciągnik osiąga 33km/ha i jak leci 39km/ha zaleznie od opon :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja mam w rollerku szybka skrzynie i nie wyobrazam sobie bez niej zycia w transporcie na max poleci 49 km/h jak jade na 1800 obr mam jakies 35 km/h jest to przedewszystkim oszczednosc czasu paliwa i maszyny a co do bezpieczenstwa to kazdy swoj rozum ma i widzi czy moze przycisnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja mam w rollerku szybka skrzynie i nie wyobrazam sobie bez niej zycia w transporcie na max poleci 49 km/h jak jade na 1800 obr mam jakies 35 km/h jest to przedewszystkim oszczednosc czasu paliwa i maszyny a co do bezpieczenstwa to kazdy swoj rozum ma i widzi czy moze przycisnac

Jeśli masz dobre drogi to Ok, a jeśli u mnie może dużo dziur nie ma ale nierówne pofalowane asfalty, na polnych drogach jeszcze się nei rozpędze to już chamuje. Dobra, ale jak boje się tylko że poginając ze 40km/ha bujnie maszyną zawieszaną i coś zgubie i uszkodze, lub zgubie przyczepe, no i pewnie w każdej nawet jedno osiówce muszą być chamulce?

jak pusty jedzie to oszczedność w paliwie jest, a co jak coś ciągnie, popytałem ludzi to jak ma co ciągnąć to ciągnik pali jak w dobrej orce, Timasz stabilny jest ten rollerek z jakąś przyczepą jednoosiową, nie podbija przodu na nierównościach?

Jak takie ciągniki mają chamowaną przednią oś to da się wychamować szybko rollerkiem z lekką przyczepą np. przyczepą zbierającą lub rozrzutnikiem 3,5t bez chamulców lub inną lekką przyczepą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

z przyczepa zbierajaca da sie sprawnie wychamowac albo i z rozrzutnikiem drogi w mojej okolicy sa roznej jakosci na solidnych dziurach z 5 tonowa przyczepa jedno osiowa lekko podbija przod ale to nic takiego nigdy nie stracilem stabilnosci a skrzynia o takiej predkosci max to super rozwiazanie nie musisz przecierz grzac stale na max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawet jeśli nie wykorzystasz tej max prędkości jaką daje skrzyni w dojazdach na pole to jeśli będziesz jechał 25-30km/h na niższych obrotach to będziesz miał niższe spalanie i w jakiś sposób będzie się zwracać a jak trafi jechać w daleki trnsport po dobrej drodze to będzie jak znalazł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Fajnie pięknie tylko ta szybka skrzynia troche kosztuje, ale warto przemyślenia, pozatym wszystkie inne biegi są szybsze, a tak wogóle to jeśli na dużych kołach ciągnik ma V max 31km/ha a na szybkiej 33km/ha lub 36 km/ha na większych kołach i szybkiej skrzyni (ale jak już szybka skrzynia to po co większe koła ;)) to czy to jest tak naprawde odczuwalne, tzn inaczej czy jesli w paierach V max przy obrotach znamionowych różni się z 4 km/ha to czy to będzie bardzo odczuwalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Podpytałem znajomych co mają szybkie skrzynie i tak jest że narzekają że jest bardzo duży skok pomiedzy najwyższym i o jeden niższym biegiem, no i na "moich " drogach to nie ma gdzie się rozpędzić, ale jadąc w dłuższą trase nawet pustym ciągnikiem to oj nie jest tak że pali tyle samo na godz jak jedzie polnymi drogami bieg niżej około 20km/ha nawet na pusto to jednak opory toczenia są odczówalne, pamietam z fizyki że samochód jadąc z prędkością 80km/ha żeby ten sam samochód jechał z prędkością 100km/ha ma już 2 razy większe opory powietrza i opory toczenia się, aż tak w ciągnikach napewno nie jest ale fizyka ma swoje prawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

bez przesady to nie motorynka żeby była róznica czy jedzie się pod wiatr , czy z wiatrem... ;) za duzo nie kombinuj tylko bierz 40km/h i jak nawiększe koła.kupujesz na 20 lat, nie ma co oszczędzać na takich rzeczach...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
15 km brał bym bez bez zastanowienia.

wiesz o ile szybciej będziesz na polu.

Jakie 15km ;) Zastanów sie co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj