Zaloguj się, aby obserwować  
misiael7745

Sieczkarnia New Holland serii FX

Polecane posty

misiael7745    6

Witam wszystkich! Po dosyc dlugiej przerwie na af bodajze ponad 2 lata,powracam:) Zwracam sie do Was kolegow o pomoc.Mianowicie chcialbym sie Was zapytac jak z dostepnoscia czesci do tych sieczkarni,awaryjnosc,najczestsze usterki jakie wystepuja itd,Na przyszly sezon taka maszyna bedzie stac na podworku z tego powodu pisze..Prosze o kontakt od osob ktore posiadaja tego typu sieczkarnie i chcialyby sie podzielic opiniami na jej temat.Na af przesledzilem wszystkie tematy dotyczace tej maszyny i pokrewnych z innych "stajni" Wiadomo wyznacznikiem od dosyc dawna jest CLAAS,lecz mysle ze dobra alternatywa jest i NH albo chociazby MENGELE MAMMUT z tym ze tutaj jest bardzo malo informacji;/ Na sieczkarnie planuje wydac +/- 120 tys i mysle ze w tym przedziale cos ciekawego znajde:) Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. Misiael7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

Mam fx375 sprawuje się dobrze wiadomo jakieś usterki się trafiają ale to jest maszyna. Trzeba dbać i będzie smigac

 

Usterki najczęściej to pęknienta kosa w kemperze, ucinaja się zabezpieczenia na wale napendowym noży, przetarcie blachy w rurze wylatującej kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

Z elektronika to u mnie nie działa licznik hektarow i detektor metali. Części musisz poszukać w necie w twoich okolicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik987    0

witam, widze ze kolega misiael7745 takze z kujaw, podepne sie pod temat bo takze planuje zakupić sieczkarnie na wiosne i mysle o jaguarze 695sl i takze prosze o jakieś porady na co zwrocic uwage przy kupnie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiael7745    6

Konkurencja widze heh:) nie no zartuje przeciez.Jaguar 695 z oznaczeniem sl mysle ze to dosyc dobra alternatywa.Duzo sie naczytalem o tym modelu i musze stwierdzic ze xle nie wypada jednak ja chcialbym cos mlodszego.Na przyszly rok areal kukurydzy powiekszy sie u nas do 25 ha.Samo kupno sieczkarni za ta kwote byloby nie rentowne na taki areal,dlatego tez wole wydac wiecej i swiadczyc uslugi w tym zakresie.Ciekawe czy tylko znajde klientow... Pisze sie juz ktos? heh

 

Mam fx375 sprawuje się dobrze wiadomo jakieś usterki się trafiają ale to jest maszyna. Trzeba dbać i będzie smigac

 

Usterki najczęściej to pęknienta kosa w kemperze, ucinaja się zabezpieczenia na wale napendowym noży, przetarcie blachy w rurze wylatującej kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik987    0

mysle ze klientów na własnie tego typu usługe nie powinno być mało przynajmniej u mnie ale kolega też z kujaw mysle ze to tak samo, własnie głównie planuje sieczkarnie kupić w celach zarobkowych i przy bezawaryjności maszyny w sezonie powinna zarobić ok 40k to w 2 lata powinna sie spłacic, wiadomo młodsza maszyna droższa ale nie zawsze lepsza! nastawiłeś sie na nh a wiesz jak z cześciami do tego czy cenami cześci, do claasa masz od reki i ceny są do przyjecia, wiem ze do mengela napewno jest mala dostępność cześci, dostaniesz ale poczekasz troche chyba ze masz w tym kieruknu jakieś zanjomości czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj