Zaloguj się, aby obserwować  
evilgood

TUR + 80KM

Polecane posty

evilgood    0

Witam,

Zamierzam zakupić traktor o mocy ok 80KM i TURem 3 sekcyjnym. Przedni ładowacz będzie dość intensywnie używany i głównie oprócz tego w pługu, gruberze i talerzówce pojeździ trochę. Mam 4 typy:

Zetor 7540 (wolnossący, przodek stary) - jak z awaryjnością i skrzynią biegów?

Zetor 8540 (turbo) - turbina nie siada?

Jak wygląda poziom cen części zamiennych w Zetorach i róskach?

MTZ 82TS (4x4) - aż takie przecieki jak się mówi (100l paliwa = 1l oleju do silnika)

Pronar 82 Tsa - awaryjny? dużo mniej wytrzymały niż Zetor?

 

Słyszałem też, że wschodni sprzęt ma kiepską hydraulikę? Czy pompa da radę ładować TURem przez 250dni rocznie? Zetora mam to ogarnia temat bez problemu.

Ładowacz kupować razem z traktorem czy lepiej oddzielnie?

 

Może jakieś inne typy ciągników w okolicach 80KM i max 50tys zł? Zależy mi na tym żeby tylko lać paliwo i zmieniać olej. Czyli kupisz, jeździsz i masz w d*pie resztę.

Dzięki za pomoc

Pzodrawiam

Edytowano przez evilgood

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

do tura mtz za lekki, niestety "tylek" trzeba dobrze dociazyc zeby sensownie pracowac, chociarz bedzie zwrotniejszy od 80-tki z 4x4 i mniej spali :)

wiem bo mam.

 

twoj wybor ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evilgood    0

Szanowni Forumowicze,

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, choć nic nie wnosza do tematu. Zadaję konkretne pytania i oczekuję odpowiedzi na nie. Rozumiem, że Wy byście kupili coś innego lub Wasz wója (domyślam się że chodzi o wuja) ma identyczny traktor. Natomiast napisałem wyraźnie co chciałbym wiedzieć i co chcę kupić dlatego proszę o czytanie i odpowiedzi w tym temacie, nie obok.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Witam,

Zamierzam zakupić traktor o mocy ok 80KM i TURem 3 sekcyjnym. Przedni ładowacz będzie dość intensywnie używany i głównie oprócz tego w pługu, gruberze i talerzówce pojeździ trochę. Mam 4 typy:

Zetor 7540 (wolnossący, przodek stary) - jak z awaryjnością i skrzynią biegów?

Zetor 8540 (turbo) - turbina nie siada?

Jak wygląda poziom cen części zamiennych w Zetorach i róskach?

MTZ 82TS (4x4) - aż takie przecieki jak się mówi (100l paliwa = 1l oleju do silnika)

Pronar 82 Tsa - awaryjny? dużo mniej wytrzymały niż Zetor?

 

Słyszałem też, że wschodni sprzęt ma kiepską hydraulikę? Czy pompa da radę ładować TURem przez 250dni rocznie? Zetora mam to ogarnia temat bez problemu.

Ładowacz kupować razem z traktorem czy lepiej oddzielnie?

 

Może jakieś inne typy ciągników w okolicach 80KM i max 50tys zł? Zależy mi na tym żeby tylko lać paliwo i zmieniać olej. Czyli kupisz, jeździsz i masz w d*pie resztę.

Dzięki za pomoc

Pzodrawiam

3 sekcyjny TUR? Czyli wypas. Niestety żaden z podanych przez Ciebie ciągników nie ma rewersu nawet mechanicznego a bez tego praca turem jest trudna.

Wszystkie które wybrałeś są wg mnie "wysokie". Mam MTZ952 (czy to mtz82ts czy pronar 82tsa to podobne jest) i Zetor 10145 a to co podałeś jest porównywalne.

Podaj jakieś inne typy bo akurat te dwa to tak średnio do tura się nadają.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evilgood    0

To może polecicie mi traktor ok 80KM, w miare bezawaryjny, bez zaawansowanej elektroniki i z mechanicznym rewersem do 60 tys zł? Spalanie też jest ważne, ale to logiczne, że wiekszość zużycia paliwa zależy od kierowcy i klasy ziemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a przeczytałeś poprzednie posty?

Jest tego od groma.

Ludziom się czasami nie chce już odpisywać, serio, tym bardziej jak kolejny "nowy użytkownik" pyta o to samo.

Dobrze przeglądając tematy (np te "ciągnik na XXX hektarów") można dowiedzieć się naprawdę dużo.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gixio1234    0

Witaj

Jestem rolnikiem i mam do sprzedania ciagnik MF 30 60 ciagnik jaet w barzo dobrym stanie zalozylem niedawno nowy ladowacz czolowy firmy HYDRO-SPAW .ciagnik jak i tur sprawuje sie bardzo dobrze sprzedaje gdyz u mnie niema co robic na 6 ha. Tyle to i c360 obrobie .wiecej informacji pod numerem tel. 697278955.

Pozdrawiam.

 

Witaj

Jestem rolnikiem i mam do sprzedania ciagnik MF 30 60 ciagnik jaet w barzo dobrym stanie zalozylem niedawno nowy ladowacz czolowy firmy HYDRO-SPAW .ciagnik jak i tur sprawuje sie bardzo dobrze sprzedaje gdyz u mnie niema co robic na 6 ha. Tyle to i c360 obrobie .wiecej informacji pod numerem tel. 697278955.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez Damianursus30
      Witam, mam bardzo pilny i ważny problem, mianowicie przy dokręcaniu filtra odśrodkowego ukręcił mi się wałek, do którego mocowany jest filtr, po odwiedzeniu sklepu okazało się że nie da się dokupić części więc kupiłem cały filtr zamienny kpl. Po zamontowaniu go, nastąpił wyciek przy mocowaniu filtra przy silniku, a także na wskaźniku brak ciśnienia oleju. Dodam, że sprawa jest bardzo pilna i nie mam pojęcia czy da się go jakoś wyregulować, czy to jakaś wada fabryczna filtra, bo wywaliło uszczelkę od razu a ciśnienia na wskaźniku na każdych obrotach do 1 dochodzi max. No i po zdjeciu obudowy filtra na odpalonym ciągniku filtr nawet się nie kręci, tylko "sadzi" olej górą filtra.  Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez Wojtas974
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jak ominąć i czy wogóle idzie ominąć te całe pokrętło przy rozdzielaczu, z tego co wiem służy one do szybkiej/wolnej reakcji podnośnika. Jak to chodzi bez tego i czy jest możliwość wyrzucic jedna wajchę? w załączniku zaznaczę. potrzebuje to zlikwidować bo zmieniłem kabinę na dużą i okazało się dużo rzeczy do przeróbki. z góry dzięki za pomoc

      https://static.pokazywarka.pl/n/6/h/5fbac58b8856d0fdad582219b88e411c_orig.jpg

      tak jak zaznaczyłem te pokretlo i te cięgno jedno z prawej strony pokretla
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj