Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
650elx

MTZ 82-deska rozdzielcza

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

ma ktoś pomysł jak tą deskę zrobić od nowa lub kupić

To zależy co masz do dyspozycji. Dla mnie nie byłoby to żadnym problemem. Rysuję całą deskę w programie graficznym np. solidWorks mierzę zegary, modeluję całość w arkuszu blachy potem to rozkładam zapisuję w formacie *dxf i wysyłam do firmy zajmującej się wycinaniem laserowym. Całość wycinam sobie w nierdzewce projektuję napisy oddaje do grawerowania i po polerce mam deskę jak w Kejsie :P Żaden problem...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez lanzer25
      Witam ja w temacie , jest problem z deska rozdzielcza w ciagniku Pronar 82 tsa. Dzis rano odpalilem ciagnik chwile normalnie na wolnych obroach pochodzil i w droge. Podczas jazdy cos sie stalo desce rozdzielczej podswietlenie chodzi ale nie pokazuje cisnienia oleju obrotomiez lezy, nie pokazuje temperatury wody ani stanu paliwa , dodam ze nic sie nie rusza na wskaznikach. Podpowiedzcie co moze byc przyczyna i co moglo sie stac. z gory dzieki
    • Przez karolPoPracy
      Cześć wszystkim ! 

Ferdek 255, z którego na co dzień jestem bardzo zadowolony wymyślił sobie, że nie będzie pokazywał na wskaźnikach:
      - ilości paliwa 
      - temperatury
      - ładowania 
      i innych na desce rozdzielczej.

Dodatkowo światła przednie przestały działać. 

Działa:
      - światła stopu
      - pozycyjne na błotnikach
      - kontrolka długich świateł (ale światła już nie)

Przejrzałem/Zrobiłem:
      - bezpieczniki
      - pobieżne oględziny wiązki

Jestem drugim właścicielem ciągnika i od momentu zakupu nic przy nim nie było w temacie elektryki robione (mam go pół roku). Na początku wszystko grało, jakiś miesiąc temu zginęły światła drogowe i kierunki, ale obwiniłem przełącznik kierunków i zaśniedziałe styki przy klapie przedniej (tej ze światłami) - nie było kiedy dobrze zajrzeć, to się tym bardzo nie przejąłem.

Jednak bez wskaźnika temperatury, paliwa, ładowania i kontrolki oleju to tak trochę w ciemno się jeździ.

Proszę bardziej doświadczonych użytkowników o radę gdzie spojrzeć, które kabelki sprawdzić i podpowiedź gdzie szukać najczęstszych przyczyn wyżej opisanej awarii. Z góry dziękuję za każdy wartościowy komentarz.

Pozdr,