Skocz do zawartości
krox

wymiana sznurka sipma z224

Polecane posty

krox    0

Witam kupiłem prase kostkującą sipme kupiłem 2 sznurki i jest na klapie przyklejona instrukcja jak założyć ten sznurek ale ja jej nie rozumiem czy mógłby mi to ktoś wyjaśnić najlepiej zdjęciami lub filmem jak zadać te sznurki. proszę o jak najszybszą pomoc bo chce jutro wieczorem skostkować stare siano z góry dziekuje i pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Maniek323    0

na internecie jest instrukcja do tej prasy wpisz w Google tam morze jest lepiej opisane. Sam posiadam tako samo prasę jest to łatwe ale używam raz na rok (kostkuje siano dla małych cielaków jak mi się uda trafić w dobrą pogodę) i z pamięci nie wytłumaczę

bobytempelton    158

Na filmiku jest dobrze pokazane i tak wiąż, dopowiem tylko że zależnie od gatunku sznurka te supły różnie trzymają i niekiedy się zsuwają, zawiąż ciągnąc za wszystkie 4 końce, puść 2 krótkie końcówki i ciąg na siłę za długie sznurki czy supeł się nie zsunie, jak sie zsuwa tnij i od nowa.

Klepk995    171

no właśnie tak jak dopowiedział kolega @bobytempelton na początku może ci się to zsuwać w zależności od rodzaju sznurka

Rolnik1973    1274

To trzeba kapnąć super glu, a jak nie umiesz zrobić węzła to załóż z cm sznurka na sznurek i oblej klejem super glu, kropelką. Ja stosuję sznur tytan i raz zerwało tylko supeł a nigdy nie kleiłem, ale tak robią.

krox    0

Dziękuje ze chcecie pomóc koledzy ale mi nie chodzi tylko o wiązanie ale jak ten sznurek ustawić od początku gdzie go dać i potem gdzie przymocować

izydor6280    483

u nas inaczej sie to wiaze, pozniej jeszcze przeciaga sie wezel za igly

z prowadzeniem sznurka nie ma wiekszego problemu, najpierw przeciagasz w komorze przez te prety na gorze, pozniej przez ten prowadnik, dalej przez oczka porcelanowe i igly, na koncu wiazesz do tego preta w oslonie ramy igiel, co wazne ten pret byl spawany od 89r.

mozesz w rekach przytrzymac sznurek a droga odoba niech przekreci kolem,

krox    0

przeciągłem przez to (zdjęcie nr 1 i 2) a teraz co mam zrobić z końcem tego sznurka (zdjecie nr 3) bo jak o puszcze to może wypaść z tego co jest na 1 i 2 zdjęciu

post-88849-0-58898700-1381577857_thumb.jpg

post-88849-0-42462400-1381577867_thumb.jpg

post-88849-0-72357600-1381577877_thumb.jpg

Edytowano przez krox

krox    0

ok dzięki kolego przewinąłem ten sznurek przez te iglice a teraz mam uwiązać ten sznurek byle gdzie tak?

michal1993    350

Igły muszą być w pozycji spoczynkowej (na dole). Sznurek wprowadzasz w porcelankę pod końcówkami igieł, przewlekasz przez oczko od igły i prowadzisz sznurek do tyłu i gdzieś go tam przywiązujesz. Potem ramię włącznika ( taka jakby kosa), które chodzi na gwieździe podnosisz do góry, włączasz prasę i gotowe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez sstefan93
      witam, mam na sprzedaz kombajn Dronningborg D2250 na hydrostacie, 4,5m heder, 5 wytrzasaczy, stan dobry, nie wymaga wkladu finansowego oraz prase kostkujaca sipma z224 w bardzo dobrym stanie, wiecej Priv. http://olx.pl/oferta/kombajn-dronningborg-d-2250-nie-bizon-john-deere-claas-volvo-mf-CID757-IDfFjMf.html
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez lukas15
      Witam, mam problem z sipma z 224/1. Wjechałem w czwartek do pierwszej słomy w tym sezonie (wczesniej prasowałem siano, wszystko było ok) i po zrobieniu około 15 kostek zauważyłem że aparat po prawej stronie (tej od podbieracza) nie wiąże. Wychodze patrze a tam aparat rozwalony (pęknięty w miejscu gdzie jest sworzeń zabezpieczający) i tarcza napędowa tylko ze od aparatu lewegp. Prasa trafiła do fachowca który orzekł iż cos musiało wpaść. Wymienił aparat, obydwie tarcze i wyregulował. Dziś wjeżdżam do słomy i po zrobieniu około 30 kostek znów pęknął ten sam aparat tylko że na tulei, która jest na wałku na którym są osadzone aparaty i tarcza tyle że prawa. Wie ktoś z Was co to może być? Sprawa dość pilna. Dodam że prasa współpracuje z Ursusem C-360-3P