Zaloguj się, aby obserwować  
fenomen1990

Jadłospis polskiego rolnika

Polecane posty

timasz    55

ja na sniadanie mam najczesciej jajecznice smazona kielbase oczywiscie swojska jakies wendlinki na obiad kwasica pomidorowka golonka schabiki poprostu najczesciej nic zdrowego ale za to bardzo smaczne oczywiscie obiad 2 daniowy a kolacja podobnie jak sniadanie a co do tego zarcia z biedronki i mc donaldsa to do niczego sie nie nadaje najlepsze jest domowe jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelstrz    0

no zgadzam sie z Ferdkiem :rolleyes:

 

uwielbiam jesc swojskie zarełko :rolleyes:, najlepiej jakis kotlecik albo cus podobnego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
Popieram.... niedługo będą tematy typu "Jakim papierem sie podcieracie".

 

hahah nie chcę robić kryptoreklamy ale najczęściej Vxxxxt i najlepiej jak jest rumiankowy ;p haha ale jak mnie przyciśnie to i zwykły szary chropowaty też się przyda :rolleyes:

 

ps: to tak w ramach żartu bo czasem jak czytam forum to mnie łzy zalewają - tylko nie wiem czy ze smiechu czy z rozpaczy :rolleyes: pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

mój jadłospis

-śniadanie -nie jem

-obiat - ziemiaki jakaś zupa tylko musi być tego dużo żeby starcztyło za to śniadznie którego nie jem

-kolacja - jajecznica płatki na mleku itp :rolleyes:


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

moje śniadanie to:

jajecznica z bekonem gorąca kawa

obiad:

rosołek z makaronem ziemniaki z mięsem lub shabowym

kolacja:

frytki albo chleb z mlekiem prosto od krowy oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

sniadanko to kawa lub herbata, kanapki z wedlinka lub konfiturami, obiadzik to zupa pomidorowa, rosol, ziemniaczki kotlet schbowy i surowka np z kiszonej kaspusty, leczo, i ewentualnie frytki i ryba tylko bez osci hihi :rolleyes: a kolacja to platki z mlekiem kanapki z dzemem i kakao


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
a czy w waszych regionach sa jakieś artykuły sporzywcze których nie ma w innych regionach polski?????????

niepasteryzowane piwko "książęce" browar Lwówek Śląski - pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
to chyba u wiekszosci osób które maja krowy, pije sie codziennie mleko

Ja mam krowy a mleka nie pije :rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

czytam i czytam ,bardzo mi wesoło ale żeby się kłocić o jedzienie ;) ale ja to was zaskocze.

 

U mnie codziennie ale to codziennie od xxx lat na śniadanie zawsze jest barszcz biały (na tygodniu zalewajka czyli barszcz z wkładką z postaci pokrojonych na drobno ziemniaczkow). I wiecie co - jem to odkąd już mogłem czyli pewnie od 1 roku życia i nigdy mi się nie znudziło, ba w największe święta to dopiero smakuje bo gotowanew jest na wodzie w ktorej wcześniej gotowano kiełbasę. Miodzio po prostu. Je się tyle, aby jeszcze po tym znalazło się miejsce na kawę mleczną i malą kanapeczkę.

 

Obiady sa najczęsciej dwudaniowe czyli zupa i ziemniaki z mięsem i surowką. Od czasu do czasu zamiennie kasza, ryż czy nawet pizza i Pepsi - a co niezdrowo też można ;)

 

Kolacje to chleb (w sąsiedniej wiosce pieką chleb bez konserwantow) , nabiał, mięso, jajka smażone, soki (własnej roboty), herbaty, kawy

 

Naszą żywicielką jest jedna krowa rasy jersey - trzymamy bo lubimy tłuste mleko, robimy biały ser i masło...

 

Swoja wieprzowina, drob i wszelakie z nich wyroby... jemy jak najbardziej naturalnie

 

pozdrawiam :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zabiliśmy kabana i są szyneczki kiełbasa kaszanka boczek itd, bez żadnej chemii bez dodatków w postaci białek roślinnych czy tłuszczy gdzie mielone są krowy z wymionami oczami i jęzorami lub drób mielony z dziobami i pazurami, czego pełno jest na sklepowych półkach ;)

 

ps. piszcie z czego robicie wędliny i z jakimi dodatkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Hehe ... nie wiem czy słyszeliście o mięsie 3ciej kategori... ;)

 

 

 

 

 

Pies mielony razem z budą ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

ziemiaki ze skwarkami i z siadłym mlekiem a na sniadanie coś smażonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze nie każdy w mieście zaopatruje się w biedronce.

Po drugie nie wszystkie wędliny robione są ze zmielonych resztek po ubojowych.

Po trzecie to, że ktoś je codziennie smażone jajka lub inne smazone rzeczy, zapycha się kartoflami z mlekiem, biczkiem itd. To wcale nie znaczy, że się zdrowo odrzywia.

We wsi gdzie mam gospodarstwo (około 60 domów) świnie dla siebie ma może 3 rolników tak samo kury. Reszta woli kupić bo się im robić nie opłaca a tym bardziej chodować te zwierzaki. I jakoś wszyscy żyją przynajmniej nie zauwazyłem, aby częściej umierali niż gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

ja lubie kielbase z wkladka dziczyzny albo krolika:) a tak to pyry :C miesa i surowka, do tego kawa obowiazkowo, lubie tez swojski ser ;d takze topiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Zjeść jajko z własnej hodowli a jeść to kupne to dzień do nocy- owszem się nie opłaca trzymac własnych kurek , ale czy w zyciu wszystko musi miec tylko przełozenie na ekonomię? Ja na obiad musze zjeść parę pyrek bo inaczej to nie obiad B) . Jedzonko z własnej produkcji jest duzo lepsze nawet od tego kupowanego w markowych sklepach czy tych niby z naturalnymi produktami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18
Napisano (edytowany)

tak tak. wiadomo swoje smakuje lepiej niz to kupne a jeszcze jak sie nameczysz przy czyms np przy dbaniu o kury to jajko od razu lepiej smakuje. A co do biedronek to nie wiem skad ta renoma jezeli chodzi o wedliny to w porownaniu do innych hipermarketów jakos maja "super".

 

 

a najlepiej smakuje szynka z wedzarni, w ktorej ogien rozpalales przez 2h bo wieje i gasnie :x

Edytowano przez arek676

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1
Napisano (edytowany)

smak i zapach swojego chlebka w piecu chlebowym później pieczony drożdżowy i sernik niebo w gębie czy ktoś jeszcze pamięta,bo ja tak smak będę pamiętać do końca życia

Edytowano przez vala2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj