Edziu

Brak apetytu lochy po oproszeniu

Polecane posty

Edziu    1

Panowie od jakiegoś już czasu występuje problem z lochami w postaci braku apetytu po oproszeniu,do czasu oproszenia wszystko jest ok,natomiast z chwilą oproszenia prawie każda locha traci apetyt i nie chce jeść,pytałem lek-weta to jeden odpowiedział mi że tego się nie leczy tylko locha won z chlewni.Podaję antybiotyk,ale to nie działa locha nie chce jeść tylko pije wodę.Nie mam pojęcia gdzie leży przyczyna proszę o podpowiedz.Z góry dziękuje dousłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

A ile dni tak nie mają apetytu? U mnie zwykle 2-3 dnia już normalnie jedzą, ale po oproszeniu każda traci apetyt, bo jest wyczerpana porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Łożyska nie zjadają bo są w kojcach,a najbardziej wytrwała sztuka nie jadła trzy tygodnie tylko wodę chleptała mimo podawanych leków przez

lek-weta,teraz mam taką co 7 dni nie je tylko popija wodę a w koryto to z nudów chyba zagląda.Lipa jak djabli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

hmmm... czegoś takiego jeszcze nie miałem, a próbowałeś dać im coś innego niż paszę, (jakieś odpady z kuchni, sałata czy coś)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Mieszanie paszy z ziemniakami, perkiem czy koniczyna też powinno dać dobry efekt, u mnie za takie dodatki sie zabijają, nawet chore sztuki

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Panowie od jakiegoś już czasu występuje problem z lochami w postaci braku apetytu po oproszeniu,do czasu oproszenia wszystko jest ok,natomiast z chwilą oproszenia prawie każda locha traci apetyt i nie chce jeść,pytałem lek-weta to jeden odpowiedział mi że tego się nie leczy tylko locha won z chlewni.Podaję antybiotyk,ale to nie działa locha nie chce jeść tylko pije wodę.Nie mam pojęcia gdzie leży przyczyna proszę o podpowiedz.Z góry dziękuje dousłyszenia

 

najważniejsze pytanie jak karmisz lochę przed porodem (skład i ilość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

No nie jestem pewny czy to leży wina po stronie karmienia ponieważ karmie lochy niezmiennie od x lat.Gadałem z lek-wetem to podejrzewa syndromy MMA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukaczmarek dobrze prawi, w dzisiejszych czasach każdy drobny błąd w żywieniu może nam opóźnić albo pogrzebać szanse na dobry tucz czy rozród. Kontakty z dobrym weterynarzem to podstawa w tych przypadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Sruta zbożowa(owies,jęczmień,pszenzyto) +koncentrat

 

Ok powiedz jeszcze jakie ilości dostają na tydzień przed porodem i w tydzień po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Edziu widzę że nie otrzymasz odpowiedzi na proste pytanie z którym masz poważny problem.Jak jesteś jeszcze zainteresowany swoim pytaniem to napisz mi swój nr.tel.a lochę postawię Ci w jeden dzień bez żadnych ignoranckich pytań jakie Ci zadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

kolega edziu mial czy dalej ma problem ? bo nie sadze ze znachor jurmiczek postawil ci lochy w jeden dzien i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

podepnę się do tematu bo mam taką samą loszkę która przestała jeść i nie wiem co jej jest zaczęła pobierać troszkę koniczyny ale na drugi dzień przestała i nic teraz nie pobiera pić piła ale teraz nawet nie pije nie wiem co jej może być nie wiem jak to edziu wyleczył u swoich loch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Przyczyn może być wiele. Czy nie była przekarmiona, skład paszy, zagrzybienie, bakterie coli, beztlenowce, zaparcie czy każda inna infekcja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez mariuszmtz
      Jedna z moich loch ma niereguralne ruje , ciagle sie ja inseminuje bez skutku , locha jest mloda dopiero miala 1 miot , prosze pomozcie co jej podac , po odsadzeniu nie miala ruji , ruje wywolalem dopiero zapahem knura , inseminator byl u niej 4 razy juz
    • Przez mentor2
      Czy poprzez głodówkę można wywołać ruję?? jeżeli tak to jak
    • Przez Robertkpa
      Witam,mam pytanie
      czy jeśli zaszczepię stado podstawowe(lochy) glewaxem 6 przeciw biegunce u prosiąt,to czy mogę nastepnego dnia zaszczepic je porcilisem ART przeciwko nosoryjówce,czy może musi być jakis czas odstepu miedzy tymi szczepieniami, z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj