Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adik92

metal fach z562r problem z nożem

Polecane posty

Adik92    0

Witam czy ktoś miał taki problem z tą prasą że nie chciała ucinać siatki ? otóż ja mam taki problem że ucina mi na środku a po bokach między norzami widać lukę ok1 2mm i tam nie zawsze ucina , i kolejny problem może związany ze złym ucięciem siatki , siatka się ściaga do środka gdy wystaruje siatka to po obu stronach robi się firanka i schodzi do środka . Wcześniej przez dwa sezony kulki owijały się luks a teraz nie wiem co się dzieje , może ktoś coś podpowie ???

Ursusc385    551

Za tym bębnem co przy nim jest guma niby do czyszczenia, napchało się brudu i wygięło nóż, stąd obcina Ci tylko na środku.

Adik92    0

no do tego też doszedłem i tą gumę wywaliłem bo ona nic nie daje a jak zapobiec żeby tam się nie dostawała trawa ? po prasowałem taką krótką mokrą no i jak wyczyściłem to po 3 kulkach znowu nalazło że też nóż się wygiął

Wiadomość z agroFakt.pl

Ursusc385    551

Tylko gumę wywaliłeś ? Ja wywaliłem też wszystkie blachy prawie co były od tej gumy, i cały sezon w ogóle tam nie zaglądałem.

Adik92    0

no tą gumę i tą blaszkę co trzymała tą gumę , a TY wywaliłeś tą tlachę co jest tam niżej? czy tą co jest po drugiej stronie tego wałka która chroni chyba przed zanieczyszczeniami które mogłyby wpaść na te wałki co siatkę wciągają ?

Ursusc385    551

Tą blachę od środka komory ona jest mocowana na 2 śruby z lewej i prawej strony prasy. Ona jest dosyć spora. Zrobię fotkę jak będę miał komorę otwartą ;)

Adik92    0

ok ok dzięki wiem o ktorą chodzi :) i nie nachodzi Ci już tam materiału ?? u mnie pojawił się teraz gdy prasowałem mokrą i krótką trawe to ten walec aż gorący się robił , a z siatką nie masz problemów ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez TheCinek
      Drodzy agrofotowicze i agrofotowiczki zamierzam zakupić wóz paszowy, chciałem zakupić zagraniczny ale ostatnio przedstawiciel polecił mi właśnie tego Metal-Techa przemawia za nim cena i gwarancja na 2 lata... Ale czy to będzie mieszało??? :blink: Znajomy ma inny polski paszowóz to stoi i podwórko ozdabia :huh:
    • Przez wojcik1989
      Witam
      Mam nowa prase metal fach z562, i czasem zdarzy mi sie ze podczas belowania komora sie otworzy. Przed belowanie normalnie klapa sie zamyka slysze zamki a i tak sie zdarzy ze sie otworzy. Czy miał ktos taki problem i wie co trzeba zrobic? Prasa jest po wystawowa i nie bylo zadnego serwisu przy uruchominiu. Dzikuje za wszelkie rady.
    • Przez gancarski
      co zrobić aby siatka nie zbiegała się do środka podczas owijania balotów ?!
    • Przez Krystian-1711
      Witam!
      Posiadam prasę Metal-Fach z562 RN. Wiążąc siatką, łapie ją po skosie co później widać na balotach tracąc przy tym na ilości i jakości owinięcia. Co to może być za przyczyna?
      Prasuje na siatce Farma siatka jest naciągnięta po brzegi, ale nie równo zaczyna ja nawijać na kuli.
    • Przez pawel75
      Witam jestem nowy na forum.
      Kupiłem prasę Z-224
      Wymieniłem wszystkie prowadnice tłoka, tulejki tłoka, rolki , blachę i noże komory i tłoka.
      Sprasowałem 1 h. słomy, gdy, nóż tłoka uderzył w nóż komory.
      Aż obcieło trzy śruby z noża komory, pękły obie tarcze sprzęgła i przeciwaga zaczeła ociera o korbowód.
      Na szybko obruciłem nóż komory odsunąłem nóż tłoka na otworach fasolawych, sprasowałem jeszcze hektar i znowu tłok uderzył w komorę.
      Wymontowałem tłok i wymienie jeszcze sforzeń.
      Mam zabezbieczenie taki drut fi 6, nie wiem do czego on jest i jak go założyć pod tłokiem, nie mam też na końcu tłoka za rolką dolną takiego małego kątownika, zakładanego na bolczyk i zabezpieczonego zawleczką. Może to przez to dochodzi do kontaktu tłoka z komorą.
      Dodatkowo zauważyłem że na prowadnicach dolnych odkłada się kurz, ze słomy sprasowany rolkami, ok 1 mil.
      (Podkręce szczotki i będzie ok)
      Tak jak zalecają, szynę prowadzącą przysunołem do kmory noża i dokręciłem, cofnołem tłok i tak samo zrobiłem z drugiej strony.
      Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje ?

Może szczelina jest za mała między nożami, ustawiam na ok 1 mil, a może istotny jest brak tego małego kątownika na końcu tłoka i zabezpieczenia.