Skocz do zawartości
zbyszekbrzuze

Awaria silnika T25

Polecane posty

zbyszekbrzuze    123

Witam. Dzisiaj wieczorem jechalem moim Wladkiem z pola droga asfalatowa. Po przejechaniu ok 3,5 km z predkoscia licznikowa 20 km/h silnik zaczal inaczej pracowac i za chwile stracil moc i zgasl. Silnik ma rowne 90 mth po remoncie. Zanim sie zatrzymal zdazylem spojrzec na cisnienie oleju, bylo w normie, olej na miarce jest, temperatura 45 na pewno dziala. Chwile odczekalem i sprobowalem odpalic, chodzi na jeden cylinder oraz mocno dmucha z korka oleju. Pierwszy cyl byl goracy az skwierczalo, a drugi prawie zimny. Godzine przed awaria robilem walowanie pola, a ze to byl piach to kilka razy sie zakopalem raz az go udusilo. Do domu przyjechalem na holu.

Edit: spojrzalem na licznik i zmienilem ilosc motogodzin, nie 70 a 90 ...

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

mtracz    71

Sprawdź czy nie nabiło syfu w żeberka cylindra i chłodnicy od storny blach osłaniających.

Wiadomość z agroFakt.pl

zbyszekbrzuze    123

Zeberka sprawdzone, wszystko czyste, zadnych przeciekow, tylko rzadki olej sie zrobil. Ale to musial byc pech, bo przed silnikiem przestal dzialac podnosnik, bo sie zawor zablokowal. W dzien zobacze go na spokojnie, ale zauwaylem, ze teraz chodzi jak silnik 1 cylindrowy, calkowicie nie ma kompresji na jednym garze, nie ma objawow przerywania silnka, tylko chodzi normalnie ale na jeden. Zadnych stukan nie slychac.

KPK Kumurun Team

bobytempelton    158

Wyjmuj wtryskiwacze i do sprawdzenia, sprawdź kompresję czy jest i sprawdź to dziadostwo odprężnik czy się nie włączyło.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

wieslaw16    46

Witam, jeśli raptownie dostał przedmuchów do komory silnika, to przyczyna moim zdaniem jest w tłoku, mógł pęknąć, lub pierścienie popękały lub zapiekły i dmucha do środka, powiem że aż przykro słyszeć na tyle pracy i kosztów które poniosłeś :( Pozdrawiam.

zbyszekbrzuze    123

Zadnych przedmuchow zewnetrznych, cylinder caly, na szczescie nie pekl, rozebralem go dzisiaj i juz mam, zatarcie tloka w pierwszym cylindrze. Pierscienie cale, ale 3 gorne wtopily sie w tlok, sa mokre kolektory na tym garze (w wyniku braku zaplonu). Na tulei jest plama z aluminium w jej gornej czesci, sprobuje to usunac, ale nie sam, tylko ze znajomym nauczycielem-mechanikiem. Dobrze ze nie jechalem dalej na tym silniku bo by nie bylo co zbierac, tak sie moze uda. Czy mogl sie przyczynic do tego zaspawany przelot w tlumiku? Po rozcieciu rury okazalo sie ze byla wstawiona podkladka z malym otworem. Musze kupic tlok, pierscienie, uszczelki. robota na caly weekend :(

KPK Kumurun Team

mtracz    71

U znajomego była podobna historia, ale powodem był zgromadzony bród na żebrach cylindra od strony blachy osłaniającej, a reszta czysta więc nikt nie zaglądał dokładniej.

Brud spowodował nie oddawanie ciepła i w tym miejscu przegrzało go. Tuleja porysowana, pierścionki zapieczone w tłoku. Przedmuchy, praca na jeden cylinder i brak siły.

Co ty chcesz robić przez cały weekend skoro masz już go rozebranego? Rozebranie i złożenie przy wszystkich częściach to pół dnia robiąc nawet 2 cylindry.

zbyszekbrzuze    123

Roboty to będzie z doprowadzeniem gładzi do stanu używalności.

Rozbiórka zajęła może z pół godziny.

Mój cylinder nie jest porysowany, spróbuję zobaczę, ale jak sie nie uda go wyczyścic, to się wymieni. Tylko dziwi mnie to, czemu jadąc samym ciągnikiem bez zadnego sprzętu sie to stało? Obroty trzymałem 1700, 1800, bo mu zmniejszałem na śrubce, zeby nie katować .

Ojciec twierdzi, że musiał dostać w polu po garach, górki dołki piach, owszem kopcił, kręcił kołami, raz zgasł, ale jezdziłem tylko 2 biegiem.

Potem zjechałem, zgasiłem, zjadłem kolację, odpalił normalnie i po 3km d*pa :(

Przy okazji zrobiłem test szczelności układu smarowania, bo miał spadki ciśnienia, a szkoda by było szlifować wał drugi raz i wyszło mi, że filtr olejowy ma takie przedmuchy, że szkoda gadać (nie licząc dysz).

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team

balcerek1    91

Pomierz cylinder bo może być za mało przeszlifowany do rozmiaru.Jak masz jeszcze stare tłoki to po wyczyszczeniu wpuść w cylinder postawiony na foli tłok i będzie wiadomo czy swobodnie opada na dół czy z oporami.

wieslaw16    46

Witam, powiem tak, są trzy rozmiary, tak cylindrów, tłoków, jak i pierścieni, jest wymiar o symbolu A ,A2 i A3 ,są minimalne różnice ale jednak są, i są te oznaczenia na cylindrach jak też na tłokach i pierścienie też mają, z tym że na opakowaniu mają pierścienie, dobrze sprawdż te symbole i czy o tych samych symbolach dałeś zestawy, cylinder tłok pierścienie, cylindry mają symbole na samym dole pod użebrowaniem, a tłoki w środku, to znaczy w wewnątrz tłoka :rolleyes: Pozdrawiam.

zbyszekbrzuze    123

Cylindry dawalem nowe, w ogole cale zestawy.

na tlokach jest wybite C 03 juz gdzies pisalem, ze to komplety (wg napisu) oryginalne z Wladimirskowo.

przy skladaniu to bylo w zimie, wchodzily ciasno z pierscieniami, tylko, ze tloki staly na piecu, a cyle mialy -10stC

Wyczyscilem gladz cylindra, w miare sie udalo, przed chwila skonczylem...

Ten zdarty tlok wchodzi jeszcze z luzem. Nie wkladalem calego bo pierscienie nie dadza, ale wsuwalem go tym niezniszczonym koncem. A zeby porownac stare to musze je przywiezc z grazu z 2 gospodarki

KPK Kumurun Team

wieslaw16    46

Witam, ja bym nie zakładał tego zdartego tłoka, albowiem wierzchnia jego warstwa została naruszona i zdarta ,tym samym tłok stracił swoje właściwości struktury wierzchniej warstwy, jak też zmieniła się jego waga, co nie jest bez znaczenia i ma wpływ na wyważenie wału i układu korbowo-tłokowego :huh: Pozdrawiam.

zbyszekbrzuze    123

Witam po przerwie. Silnik zrobiony, kupiłem nowy tłok firmy GMP tej samej selekcji, czyli "C" i pierścienie firmy Prima, sprawdzałem je w tulei i zamek według zaleceń mają na gazetę, czyli tak jak ma być, poprzednie, te z zestawu miały fatalnie obrobione zamki. Nie mam przyrządu do zakładania ani ściskania pierścieni, tyle to zrobię palcami :) . Teraz nie było problemu z montażem pierścionków, bo wszystko poukładane w opisanej kopercie i gdzie trzeba wybite "TOP".

Tłok zpierścionkami wszedł w cylinder leciutko a nie gumowym młotkiem i z oporami jak ten poprzedni (nie zapomniałem o dużej ilości oleju) imogłem nim normalnie poruszać w górę i w dół.

Teraz wał obróci ręką. Zapalił z rozrusznika.

Drugiego cylindra nie ruszałem, bo nie było potrzeby.

Taki niejednakowy będzie ten motor, ale zobaczy sie co dalej...

Na razie niech się dotrze.

Szczęście, że nie stanął wtedy na dobre, zaraz po zatarciu odpalił i na drugi dzien też bez problemu. Tak to by trzeba cały komplet wymieniać.

I teraz pytanie, czy przyczyną przegrzania tłoka mógł być zaspawany tlumik? Wypaliło mi na nim uszczelki pod kolektorem 2 razy. Czy zły kąt początku wtrysku, czy spasowanie?

Teraz założyłem normalny i jakby lepiej się na obroty wkręcał :)

KPK Kumurun Team

balcerek1    91

Tłumik go dławił ale jak jak pisałeś ciasne zamki na pierścieniach i pamiętaj jak nie masz przyrządu do wkładania tłoków z pierścieniami lub masz i po wsunięciu tłok młotkiem się przesuwa to jest coś nie hej.

zbyszekbrzuze    123

Zamki to były jakieś krzywe, może któryś trzymał ale nie mogłem wydostac pierścieni uszczelniających, żeby je sprawdzić. Jeden, ten najniższy zostawił wolne niewypolerowane miejsce szerokości zapałki, czyli olejowe były nawet za luźne.

Gdzieś mam zdjęcia, to postaram się wstawić.

KPK Kumurun Team

zbyszekbrzuze    123

Oto zdjęcia, jak znajdę więcej, to dodam:

jrd9.jpg

cvyb.jpg

tgth.jpg

KPK Kumurun Team

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez faofar
      Witam mam takie pytanko na jak długo podłancza sie kabel do podgrzewanie bloku??W instrukcji tego nie znalazłem.
      .Ciągnik ma 1000mth ,niby skandynaw a od -5 jest juz problem .Aku ma rok czasu wiec nowy.
    • Przez Bartekh
      Witam w moim 1080 na osłonie wentylatora, tej co kieruje powietrze na cylindry, pod chłodnicą olejowa jest taka podłużna dziura jak na zdjeciu w załaczniku i chcialbym sie Was spytać czy powinna byc ona otwarta tak jak jest czy tez jest tam jakaś zaslepka albo coś takiego. Kombajn dopiero kupiłem i nie wiem jak to ma wyglądać. Deutz jest z 82r jesli to pomoże, czerwony, silnik Deutz 5 cylindrów Pamietam ze w moim starym m 750 nie było tam dziury ale to juz inny silnik  

• Przez matiz955
      Mam problem z elektryką, w JD 5720 wersji ekonomicznej, otuż nie mam żadnych świateł, nawiewu i radia, nie wiem co jest przyczyną.
      Nowy włącznik świateł nic nie dał.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)

• Przez swir12
      Witam ,mam problem pojechalem zrobic orke w pole i podczas jednego z przejazdów usłyszałem huk, wyszedlem z ciągnika zobaczyć co sie dzieje , uslyszalem dziwną jego pracę dym ciemny w duzej ilosci i gdy zorienotowalem.sie ze stalo sie cos niedobrego w tym momencie chcialem podnieść plug i.zjechać z pola , podczas podnoszenia pompy traktor nie mial mocy i sam zgasl , proba ponownego odpalenia byla juz mizenrna , kreci.kręci w końcu odpali ale nigdzie nie pojedzie bo nie ma mocy, prosze o pomoc w diagnostyce awarii.