andrjusza7

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem

Polecane posty

AlaCapone    5015

sprawdź bezpiecznik


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A czy przypadkiem nie ma czujników niskiego i za wysokiego ćiś. czynnika chłodzącego? Bo chyba powinny być w każdej klimie. Nie jestem znawcą od klimy ale coś takiego czytałem. Jak będziesz miał mało czynnika to się nie załączy a na krótko to pójdzie. 

Drugi powód, to może było za zimno? Bo gdy temp. jest poniżej jakiegoś poziomu (czyli jest schłodzone) to się klima nie włączy choć by nie wiem co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak czynnika będzie na tyla mało, że presostat nie załączy to nie będzie chłodzić, nawet na krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z hydraulika w aresie 720 robiłem zmianę oleju w skrzyni wraz z filtrami i nie podnosi mi podnośnik, wogóle nie dochodzi olej do filtra z lewej strony co jest czy trzeba odpowietrzyć coś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie trzeba nic odpowietrzać, dokonuje się to samo kilku lub kilkunastu sekundach po uruchomieniu silnika.

 

(po spuszczeniu oleju nie wolno uruchamiać silnika aż do ponownego zalania)


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak zrobiłem ale z boku na skrzyni znalazłem taki odpowietrznik który jest zakryty gumowym kapslem (u góry z boku koło zwolicy) i odpaliłem aresa i wcisnołem go to zaczeło sie ulatniac powietrze i pochwili olej trysnoł poczym zaczoł działac podnosnik.


ARES 720

ale  mam jeszcze jednen problem bo zmieniałem w aresie 720 oringi na WOM i trzeba było wyjac wałek i spadła mi taka podkładka mosieżna i wkreciło ja w zęby od WOM-u i zablokowało WOM dzis rozkreciłem tył no znalazłem przyczyne niedziałającego wom. PYTANIE CZY KTOS POSIADA JAKĄŚ INTRUKCJE SCHEMAT FOTKE WAŁKA JAK TO TAM POKOLEJI JEST ZŁOŻONE ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem juz sobie znalazlem ten schemat ale dzieki za checi. a wysleciała mi podkladka

 z nr 1610244M1 bardzo slaba  dostępnosc tej podkladki :< ale juz zamowona i czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolek_2008    0

Panowie, znow mam maly problem ze swoim aresem. Mianowicie, podczas ruszania ciagnik szarpnie i pozniej jedzie normalnie.Dzieje sie to zarowno do przodu jak i do tylu. Rewers mechaniczny.Zauwazylem ze jesli na predkosciomierzu jest zero to szarpnie, jesli wskazuje minimalna predkosc -juz nie szarpie. Nie szarpie rowniez gdy mam zalaczony przod. Gdzie szukac problemu? W przystawce od przedniego napedu? Czujnik predkosci?-jest nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wzywasz fachmana, szykujesz kasiorę i w pole ciesząc się z jazdy. W tym czasie miałbyś zrobione a tak będziesz czekał i czekał, może ktoś się zmiłuje po roku


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makel9    6

na początek wkręć zegar zmierz ciśnienie  na sprzęgle czy rośnie proporcjonalnie do puszczania pedału sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak szarpie to nie będzie rosło proporcjonalnie, to można wydedukować. Pytanie jakie masz sprzęgło (sterowanie) elektryczne czy hydrauliczne, ty bym szukał przyczyny. Jak elektryczne to pewnie przy pedale będzie powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makel9    6

No przecież jak rewers mechaniczny to to z jakiej racji sprzęgło elektryczne o czym ty mówisz Ps: no chyba ze to jakiś wynalazek którego na oczy jeszcze nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A to tak trudno się zorientować jakie jest sprzęgło? Nie wiem jaka jest twa wiedza, wiem natomiast że to ewoluowało i były różne przejściówki, dlatego nie wykluczam takiej kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makel9    6

Pewnie że takiego nie było nigdy, jeśli rewers elektrochydrauliczny to 2 zespoły tarczek i olej jest podawany przez elektrozawory , jeśli rewers mechaniczny to jedno sprzęgło na które podawany jest olej poprzez zawór hydrauliczny sterowany przez pompkę sprzegłowa dlatego niech zmierzy ciśnienie i bedzie wiadomo czy wina leży z zaworze czy w środku skrzyni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Witam, mam problem z aresem 640 skrzynia ustawiła się na zakresie żółw i elektronicznie nie reaguje na moje polecenia( zmiana półbiegów i zakresu) oraz dodatkowo załączony jest cały czas napęd i blokada(brak napięcia). Dokładnie problem wygląda tak po wciśnięciu/czasami puszczeniu sprzęgła jednocześnie zapalają się kontrolki nr. 1,2,3,5,12,14 i 4 zakresy półbiegów. Ma ktoś jakieś pomysły co mogło się stać? Dodam że ciągnik użytkowany był kilka dni temu i wszystko było ok.

 

 

 

 

 

Zdjęcie kontrolek:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/07fb0fb02660f21a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem sie was poradzić. Oglądałem dziś do kupna aresa 620rz z 1999 roku i ciężko wchodziły wszystie biegi i tu moje pytanie: czy może tak być gdy ciągnik jest zimny (handlarz mówił że dlatego tak ciężko wchodzą bo olej jest zimny a biegi są na linkach). Chciałem się poradzić bo myślę o zakupie i ciągnik spodobał mi się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Ciężko chodzące biegi w aresach są często spotykane ale ja nie szukał bym tu przyczyny w tym że jest zimno. Sam mam aresa i nie ma znaczenia ile jest mrozu i tak wchodzą gładko. Może być tak że trzeba zerknąć w jakim stanie są linki może je trochę poprzestawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj