rbit

Pomoc w kupnie Belarusa

Polecane posty

szmergiel    1053

Do autora postu. Ciągnik zakupiony w 2009 1 stycznia na dotacje może być sprzedany najwcześniej 1 stycznia 2014 roku a nie w pażdzierniku 2013 bo 5 lat nie minęło. Co do przebiegu : "2 LATA PRACOWAL NA GOSPODARSTWIE 9HA,OD ROKU PRAKTYCZNIE NIEUZYWANY" to mamy 3 lata a gdzie jeszcze 2?

Na masce masz naklejkę KAJOVIKA. Jest to litewska firma. Zatem maszyna pochodzi z litwy. Świadczy to o tym, że kupujący w polsce lub ktoś kto go teraz sprowadził chciał oszczędzić na zakupie ciągnika z litwy. Z litwy ciągniki sprowadzają jedynie prywane firmy lub osoby. Przypomnę że w polsce jedynym oficjalnym importerem jest Pronar.

Z powyższego myślę iż ciągnik ten został sprowadzony z litwy w wieku 2 lat do polski i został zarejestrowany dopiero w polsce, bo koles pisze tylko o 3 latach użytkowania a nie o 5.

Kupując u prywaciaża taki ciągnik z litwy przeglądy pewnie rolnik w polsce robił sam a nie serwis jak to jest gdy kupujesz w pronarze i masz dokument z serwisu z przebiegiem i datą przeglądu (zapytaj o to przy kupnie).

Niemożliwym jest że przez 3 lata w polsce nabił nim tylko 170 mth. Za tą cene kupując niepewny ciągnik z takim przebiegiem nie ryzykował bym.

Jak chcesz wydać 50 tyś to kup belarusa starszego i go wyremontuj za resztę, albo dołóż do 72 tyś i kup już lepiej se nowy.

I jeszcze jedno przy 170 mth powinny na oponach być jeszcze te gumki co są na nowych oponach między kratami i na bokach widoczne. Mój ma już 700 mth i na tylnych jeszcze w szparach są widoczne.

 

traktor z konca 2009.pierwszy sezon 2010.od nowosci na litwie ,teraz z tamtad kupiony,od roku nieuzywany bo tak mi powiedzial wlasciciel ze pole wydzierzawil wiosną,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

u mnie skrzynia tez poleciala wsteczny dokladnie ...felg z tyłu pewnie nikt nie spawal a juz pare razy ...wiec dostal troszke w piz*eczke przez te 3 i pol roku chodzi głownie w transporcie i talerzowka 3.20 i plug 4x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Jakie dotacje ? Jak zwykle mają w d..pie gospodarstwa o niskim esu i tych nawet co składali po raz pierwszy w całym okresie od kiedy jest prow. Wiem bo jestem prawie na szarym końcu listy z naboru o modernizacje z kwietnia ale nie składałem o maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Znalazłem jeszcze takie ogłoszenie http://allegro.pl/be...html#tabsAnchor Może ma ktoś fotkę tego modelu? Pisze w nagłówku że 821, później w opisie że 823. Co to w ogóle za typ Belarusa?

Niby zarejestrowany, ubezpieczenie, tur gratis.

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
traktor z konca 2009.pierwszy sezon 2010.od nowosci na litwie ,teraz z tamtad kupiony,od roku nieuzywany bo tak mi powiedzial wlasciciel ze pole wydzierzawil wiosną,
ma fajny tłumik - inny niż w PL

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

3050 godzin tylko nie rozsiewa nawozu i nie ciąga opryskiwacza to robota do 60-tki

ale ciąga pług 4x43 talerzówkę 3,20m ciężki agregat uprawowy (2,80m) ale włóka z przodu 26 zębów ,po oranym ma co robić ,a teraz doszedł przedni tuz w dodatkowo do uprawy i do siewu zapięty jest wał

awarie :

pompa olejowa ,rozrusznik alternator,akumulatory ,czujnik od poziomu paliwa nie działa od nowość.tarcze ręcznego spalona na własne życzenie .oczywiście jakieś małe wycieki od razu usuwane, wymiana oringów na przedniej zwolnicy (amortyzacja)

modyfikacje :

zamontowanie siłownika c110 ,lasze od modelu 9xx. fotel pneumatyczny.przedni tuz ,no i najnowsze ulepszenie lpg .i tłumik też wymieniłem na emaliowany.

osobiście polecam model 820 poza paroma awariami spokojnie obrabia 28ha .

Edytowano przez S-Piotr

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Znalazłem jeszcze takie ogłoszenie http://allegro.pl/be...html#tabsAnchor Może ma ktoś fotkę tego modelu? Pisze w nagłówku że 821, później w opisie że 823. Co to w ogóle za typ Belarusa?

Niby zarejestrowany, ubezpieczenie, tur gratis.

 

Ciągnik to model zapewne 820.3 ale euro 3 to tam nigdy nie było. Ogumienie na to by wskazywało, ale z tym euro to przegięcie.

http://www.belarus-tractor.com/en/main.aspx?guid=1621

To link to fabryki. Nic poza tym co tam jest żaden chandlarz nie wymyśli.

Za te pieniądze to bał bym sie kupować takie cuda na patyku, lepiej juz w pronarze kupić coś NOWEGO.


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

te 823 to może być 82.3

tutaj masz 82.1 -> http://www.belarus-t...&mode=shortinfo

Niedawno widziałem właśnie takie 82.1 na allegro, nowe w niskich pieniądzach.

Tak, takie 82.1 ściągają i sprzedają na allegro.

 

 

DODANO

 

np tutaj: http://allegro.pl/mtz-belarus-80-2-wyprzedaz-akcja-zima-i3610424857.html

80.2 czyli 802 ;)

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wyglądają jak by robili porządki na magazynach z lat 80tych ,ale swoją drogą zegary od nowego,ramiona od starego więc pomieszane wszystko .a homologację mają z tych ogłoszeń ,bo jak ja kupowałem to tylko przez pronar można było ją uzyskać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Homologacje tylko i wyłącznie pronar ma. W czarnej białostockiej też kiedyś wystawiał, ale nie wiem czy teraz też ma. Dlatego handlarze rejestrują na litwie bo w polsce bez homologacji nowego nie zarejestrujesz.


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

rejestrujesz w polsce nawet e1 i tak ludzie i dilerka robi i nie trzeba homologacji z pronaru.kup nowy traktor u dilera a dowiesz sie jak to sie robi,kto madry to od pronaru ucieka jak najdalej.rozpisywaliscie sie o tym ogloszeniu 82.1 ale widze ze chyba zaden nawet zlotowki nie zainwestowal w tel. do ogloszeniodawcy. bo wypisujecie historie niestwozone,ciezko zrozumiec ze to chwyt reklamowy,wogule nie maja do sprzedazy ciagnikow na krzyzakach w tej cenie 79999 (BO JUZ SZYBKO POSZLY :lol: )za to sa zwykle 820 na stozku w podstawie golasy za 78tys brutto(i tez szybko sie trzeba decydowac bo 3 zostaly :lol: )dopuki ciemnota bedzie to i takie chwyty bedo mialy wziecie.ps szkoda ze nie wstawil zdjecia 952.3 za 79tys to dopiero lowcy okazji z IQ ponizej przecietnej by sie napalili :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Dobra a tu gdzie jest haczyk http://allegro.pl/mt...3590381821.html

Wiecej już nie wstawiam linków. W Miechowie ( firma Agropol) nowy 820 na krzyżaku udźwig 4500 kosztuje 88 000 zł. A 920.3 to jaką ma moc 80 czy 90 km? Chyba, że ktoś wie gdzie kupić nowego belarusa 80 konnego max. 90 za rozsądną cenę nie w pronarze?

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jedz na plac i niech ci sprzeda (jak oczywiscie go ma) kapujesz??? to sa ceny pod zamowienie. firme AGROPOL znam i tam kupisz od reki wszysko ale nie za 83tys. model 820 nie wystepuje z podnosnikiem 4500 to jest od modelu 920 ,to sie nazywa monolok i sa 2 silowniki i dopolata w stosunku do zwyklego jest ok 6-7tys.( tez jest to chwyt bo ludzie sie na to lapia ze 820 ma 4500kg). model 920.3 ma 86km mocy jest to traktor z turbem i ntercoolerem taki jak 952.3 ale obciety na dawce paliwa. 920 to zwykly motor bez turba jak 820 tylko skrzynia synchro i dlatego nazwa 920

ps.ty masz telefon bo chyba nigdzie nie dzwonisz?

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Dzwoniłem. Tak to jest zwykły 920, euro I,sprowadzają i rejestrują na litwie i 83 000 zł brutto. Teraz trzeba się tylko zastanowić czy zamawiać czy nie ;)

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Czy nowy 820 ma standardowo zaczep transportowy taki na bolec - z tyłu tam gdzie jest łącznik centralny bo np. tutaj go nie widzę ? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecb26b5874799270.html

Tam na dole powinien być też zaczep dolny transportowy nad tym hakiem ?

Aha i co to jest to pod spodem między kołami - te otwory na listwie http://www.fotosik.p...3296169683.html ?

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jak kupisz nowy to sobie pokupujesz pozniej wszystkie zaczepy,myslales ze ci ktos jak nowke bierzesz to wszystkie zaczepy da?za to trzeba placic!.ps. i co kupiles tego za 83tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Kupuję 820 na krzyżaku za 82 tys.Zarejestrowany na polskich tablicach.

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

moim zdaniem nie warto .....jak kupowac to juz z turbo i skrzynia synchro takie moje zdanie ,,lepiej miec ten zapas momentu obrotowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

jak kupisz nowy to sobie pokupujesz pozniej wszystkie zaczepy,myslales ze ci ktos jak nowke bierzesz to wszystkie zaczepy da?za to trzeba placic!.ps. i co kupiles tego za 83tys?

 

Ja bym to inaczej ujal, jak kupujesz nowy to patrz czy wszystko jest, bo cwaniaki zabieraja nawet nakretki z wentyli...

 

Kaza sobie liczyc za wszystko, kiedy kupujac ciagnik musi byc wszystko w komplecie. Glupi zaczep jak sprzedadza oddzielnie to juz maja dodatkowy zysk.

Ja jak kupowalem swojego to nie napisalem ze ma byc belka pojedycza i trojkat z gasnica i tego nie dostalem. Reszte za to musieli mi wydac. Jak dostana kase handlarze to mozesz o czymkolwiek za darmo zapomniec.

 

Ja tez mialem dylemat 920.4 czy 952.4 i z wyboru wiekszego nie zaluje wcale a myslalem ze bedzie za duzy czy jakos tam.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja swojego miałem kompletnego ,no właściwie brakowało dwóch obciążników z przodu i gasnicy ,a te otwory na drugim zdjęciu to odwrócony dolny zaczep na bolec zamiast haka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

czasem lepiej doplacic i wziac ciagnik ciut wiekszy , potem w praniu wychadza rozne rzeczy , a to areał sie powiekszy ,a to przyjdzie mu wspolpracowac z wieksza maszyna niz zakladalismy , a to jednak mamy ciezkie ziemie i gdzies tam na gliniastej górce brakuje mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq997    0

Kupuję 820 na krzyżaku za 82 tys.Zarejestrowany na polskich tablicach.

 

 

A kolego możesz napisac gdzie kupujesz??? Też się zastanawiam nad kupnem mtz ???

Może ktoś inny podpowie gdzie najtaniej mozna dostac okolice kalisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nikt933
      Mam zamiar kupić Deutz'a Fahr'a Agrotrona, gdzieś około 115-135 km, rocznik około 1997-1998. I tu pytanie do was drodzy koledzy, czym mam się prowadzić przy kupnie używanego ciągnika. Na co mam zwracać największą uwagę. Za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny.
    • Przez pitermtk
      chciałbym kupić opony do 3512 obecnie mam 12,4 R32 ale wydają mi się troche wąskie i zastanawiam sie czy kupić 14,9 R28 czy 16,9 R28
    • Przez daniel1986
      Witam,
      Potrzebna mi jest owijarka do bel, nie interesuje mnie owijarka samozaładowcza bo i tak trasportuje bele na plac przed owinięciem, a owijarka samowyładowcza. w grę wchodzi tylko i wyłącznie nowa owijarka. Najistotniejszą kwestią jest to aby owijarka sama wyładowywała bele, wówczas czas owijania skróciłby się wyrażnie(ciągnik z turem załadowałby bele na owijarke i pojechał po następną w tym czasie bela by się owinęłą i leżała już na ziemi, wtedy kładziemy na owijarkę następną a zabieramy owiniętą i tak wkółko a z samą stacjonarną trochę się schodzi.....)znalazłem takie propozycje UNIA GROUP FALA L/2, Sipma TEKLA, KLARA Z-557,. Klara zapewne już będzie droższa. Bele są po prasie UNIA FAMAROL DF 120 1.8 VD, więc te po pocięciu ważą około 800 kg.Jeżeli ktoś zna ceny tych owijarek prosze o podanie ich. Macie jeszcze jekieś inne propozycje?Prosze o pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Marcin349
      Myślę żeby wymienić ursuska na ruska, bo jest ciut mocniejszy i w tej samej cenie młodszy, i pewnie ma większy uciąg. U mnie miałby głównie pracować z balarką , rozrzutnikiem jednoosiowym 3,5 t, w agregacie 2,1 m, owijarce, i grabiarce 3 m. Co o tym myślicie? Mam jeszcze MF 3050 4*4 i planuję kupić c-330 do pomocy.
      Temat przeniesiony do odpowiedniej kategorii
    • Przez Bartek246813579
      ciągnik ma 1100mtg ma 5 lat poproszę o dobrą oponię tego traktora?I czy warto go kupić ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj