DumBass

claas 690 . ru450 oraz ru600

Polecane posty

DumBass    0

no siemka więc mam zamiar kupić sieczke do koszenia u siebie (po zarobkach niewiele) ponieważ z roku na rok jes coraz to większy problem w moich okolicach. wybór padł na jaguary serii 600 . jeżeli kupił bym jaguara 680 685 lub 682 to przystawka kemper 3m bo silnik v6 a jeśli 690 to może ru450 bo v8 i teraz pytanie. jaki szeroki jest ru450 i jaki ru600?? i czy wgl opyla się brać taki sprzęt. dodam ze mam do koszenia 14ha u siebie i po zarobkach koło 20 oraz ze w okolicy jest handlarz u którego taki komplet kupi się za 50k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2014    1

RU 450 ma szerokość 4,5m kosi 6 rządek

RU 600 szerokość 6m kosi 8 rządek

Nie wiem czy nie lepiej poszukać modelu 695 SL z napędem 4x4 i ma większą moc od 690. A co do przystawki które podałeś to jedynie ru 450 bo z 600 nie da rady sobie, nawet w tych 6 rządkach będzie miała dosyć ciężko. Zwróć uwagę na stan noży, stalnicy, gniotowników i pasów. To główne elementy które są odpowiedzialne za jakość sieczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2014    1

680 nie bierz bo nie ma już do nich części nowych, produkowane są jeszcze do 690SL i 695SL i te dwa modele możesz wziąć pod uwagę. Ja osobiście do tych maszyn kupiłbym kempera CHAMPION 3000 lub ten RU450 bo na CHAMPION 4500 to szkoda trochę tylu pieniędzy do takiej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumBass    0

nie no kemper 4500 wgl nie wchodzi w gre , chodzilo mi o to ze 680 ma silnik v6 i spokojnie dala by dobie radę w 3000 kemperze to w takim razie 690 na v8 mozna by jeździć bardzo szybko ale chodzi tez o paliwo - 6zl/litr a v6 pali 25% mniej od v8

myslalem ze ru450 ma okolo 4m a ru600 4.5m ale jak tak jest jak piszesz to sie jeszcze musze zastanowic....

juz mialem kupowac przed tym sezonem ale jakos tak wyszlo ze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2014    1

powiem ze jak myslisz nad oszczednoscia to sie wogole nie zastanawiaj 690sl na 320 KM, 695SL 360KM 690 z kemperkem 3000 to dobre rozwiazanie przynajmniej nie bedzie ci sie dusic w duzej kukurydzy i jak bedziesz mial odbior to bedziesz mogl pogonic robote i wtedy zobaczysz ze mniej spali jak 680.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumBass    0

myślę nad v8 z kemperem 4500 albo v6 z 3000

 

to jeżeli jaguar 690 sł ma 320 km . 695 sl ma 360 km to ile ma 690 zeykla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumBass    0

no wlasnie co 60 ale szczegół , nie chodziło mi żeby kosić tylko czy nie będzie np ucinało jej w połowie wysokości albo czy nie będzie sie lamac ale raczej będzie wiec trzeba kemper tylko nw jaki (chodzi o typ) ru czy kemper , poczytalem troche o nich i kazdy ma jakies wady i zalety...tylko teraz nw ktory lepszy - ru jest lekki i potrzeba malo mocy ale podobno jest problem czsem z ucinaniem i wciąganiem masy a kemper dobrze ucina i wciąga ale jest ciężki i trzeba duzo mocy.... co doradzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Nie wiem co tu dużo pisać.

Kemperem lepiej się zbiera połamana kukurydze to pewne. No i nie musisz tak pilnować rzędów. W rzędowym jak nie jest co 75 posiana to lipa, u wujka jak była co 70 to nie trafia w rzędy i koszenie to mordęga.

Sam widzisz po ogłoszeniach że ciężko jest znaleźć sieczkarnie jaguar 695sl czy tam nawet coś z Mengeli SF czy innej starszej maszyny z Kemperem 4500. Większość ma przystawki dziobowe lub kempera 3000 bo 4500 jest dużym obciążeniem jak na taka maszynę. Nie wiem czy 4500 pasuje do 695 ale chyba tak.

Moim zdaniem jeśli nastawiasz się na usługę to bierz sieczkarnie większa i to bez namysłu i z 4x4 bo to duży plus.

Odwoziłem kukurydze przy sieczkarniach i z ru i z kemperem i obydwie dają rade, jedynie na jednym zasyfionym polu ru miał problemy z wciąganiem zielska. Osobiście bym postawił na kempera ale to twój wybór.

Musisz sam zobaczyć co i jak bo pisanie to pisanie a oczami musisz zobaczyć. . A najważniejsze to jakim budżetem dysponujesz na ten sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik987    0

czy przydaje sie 4x4 w sieczkarni i pytanko czym sie rózni 695sl od 695 sl mega a co do champion 3000 czy ru450 jaka jest cena naprawy a jaka przystawki na rzedowej?

Edytowano przez rolnik987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj