Zaloguj się, aby obserwować  
michal135791

Przedmioty szkolne z podstawówki/gimnazjum które będą przydatnew rolnictwie .

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Chodzę do 1 gimnazjum i się tak zastanawiam czego warto się uczyć w gimnazjum . jakich przedmiotów szkolnych się uczyć żeby potem były przydatne w rolnictwie , na tym takim sprawdzianie młody rolnik , jakim poświęcać mniejszą uwagę ale też ich się uczyć żeby przydały sie ogólnie w życiu ? Macie do wyboru :

Polski , matma , historia , angielski , niemiecki , fizyka , wf :) , religia , informatyka , wos , geografia , chemia , muzyka , wdż , plastyka, biologia . Czekam na pomoc ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drakkainen    0

Uczyć się warto, naprawdę warto! Sam chodzę do 2 klasy szkoły (jeśli to można nazwać) rolniczej, i pluję sobie w brodę, że byłem tak głupi wcześniej. Do biologi i chemii musisz się przyłożyć, matematyka też Ci się przyda ( o polskim nie wspominam, bo to oczywistość, mówić POPRAWNIE w naszym języku trzeba), z językami też się pilnuj, z angielskim bardziej, na niemiecki możesz przymknąc lekko oko, ale tylko lekko. Muzykę, plastykę i informatykę(?) możesz sobie odpuścić, ale z reszty po prostu musisz coś wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Odpowiedź brzmi : wszystkiego warto się uczyć, wiedza wyniesiona z lekcji przedmiotów które wymieniłeś NA PEWNO przyda Ci się w życiu, teraz sobie myślisz "a po co mi to w życiu będzie potrzebne" podrośniesz trochę a się przekonasz że do wszystkiego. Nauka tych przedmiotów w gimbazie to wprowadzenie do tego co Cię czeka w szkole średniej i na studiach, jeżeli teraz się do tego nie przyłożysz to np. w technikum będzie Ci bardzooo ciężko.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

jezyki obce, polski oczywiście też, mat, chem, bio, informatyka...pozostałe przedmioty powinieneś potraktować w ten sposó żeby posiąśc pdstawową wiedzę typu gdzie leży kambodża czy ile byłorozbiorów polski. na tyle żeby mieć pewną wiedzę o świece i nie robić sobie wstydu że czegoś nie wiesz a z drugiej strony to nie zaprzątać sobie głowy jakimiś bzdurami które nigdy w życiu nie wykorzystasz. lepiej zamiast jakiejs beznadziejnej lektury przeczytaj sterszczenie a zaoszczędzony czas wykożystaj na przeczytanie archiwalnych numerów gazety rolnuiczej czy jakiegos tematu na forum od deski do deski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

w rolnictwie gimnazjum wogole sie nie przydaje, nauczyc o rolnictwie mozna sie tylko w technikum rolniczym, jedynie matematyka sie przydaje bo liczyc trzeba umiec, ale na mat jest duzo pier**l ktore sie nie przydaja, informatyka sie przydaje zeby prezentacje robic , filmiki ,polski sie przydaje zeby umiec czytac i pisac , na polskim pelno pier**l interpretacja jakis wierszy pier**l, z chemi trzeba znac obowiazkowo pierwiastyki typu n ,k ,


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Volt
      Witam wczoraj pisałem Olimpiadę w szkole i awansowałem do poziomu centralnego zdobywając 23/30 pkt. Następny etap rozgrywa się niebawem i został niecały miesiąc na naukę i mam tutaj pytanko czy może ktoś już startował w tej Olimpiadzie i mniej więcej wie czego mogę się spodziewać
       
      Może ktoś również awansował w tym roku do poziomu Ogólnopolskiego to zapraszam do dyskusji na ten temat !
       
       
      P.S może ktoś posiada jakieś ciekawe materiały dt. zagadnień z ergonomii i BHP w rolnictwie to byłbym bardzo wdzięczny gdyby mi je podesłał.
    • Przez Bobbi
      Witajcie. Proszę o poradę, bo jestem zielony w sprawach hydrauliki ciągnikowej... Pod które wyjście hydrauliczne w zetorze 8111 (mam ich 6) podpiąć pług obrotowy z jednym wężem? Pytam, bo muszę wymienić gniazdo (wszystkie czeskie) na euro, a nie chcę tego robić "na pałę"... A może wszystkie od razu wymienić? Do tych nie ma ani przejściówek, ani wtyczek... Podpowiedzcie, z góry dzięki.
    • Przez Mrmagyster
      Witam, zakładam temat, gdyż mam problem z nabyciem pewnej książki, możliwe że nie tylko ja. Kto ma podobny problem - pisać
      Otóż potrzebuję książkę Pojazdy rolnicze - Alojzy Skrobacki, wyd. WSiP 1996, jeśli ktoś ma takową, niech da znać.
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
    • Przez Lelo3008
      Szanowni Państwo, prowadze badania na UWM na temat innowacji w rolnictwie, przygotowałem ankiete online, jest bardzo krótka, jeżeli macie chwilkę, to bardzo proszę o pomoc https://docs.google....KBHOEU/viewform
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj