arek197627

CASE FARMALL 95A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sokol2    141

tutaj mam w tej samej cenie obydwa, a coś wiecej mógł by ktos napisać ?? bo takie wypowiedzi mi za dużo nie daja...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marques    27

Pierwszego Case użytkuję już siedem lat, była to jak na tamte czasy bardzo zaawansowana maszyna -Mxm 175 spisuje się świetnie, po przesiadce z Ursusa 1634 to, szok- jak można komfortowo i wygodnie pracować, nie wyobrażam sobie orki latem pod rzepak bez klimy i ciszy przy zamkniętej kabinie i właśnie dla tego po doświadczeniach z marką zakupiliśmy Farmalla 75a, sprawuje się dobrze, okazało się że nie słusznie dręczyliśmy dealera i wymienialiśmy łożyska w zwolnicach, bo luz jest tam normą, wczoraj sprawdzałem na nowym modelu i faktycznie nowy też ma delikatny luz. Innych usterek podczas dwuletniej eksploatacji nie było przepracował nie dużo bo 200mtg, mogę śmiało powiedzieć, że to dobra maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

jakby nie patrzeć jest to decyzja na ładnych pare lat no i faktycznie bardziej ciągnie mnie do casea. A przedstwiciel od zetora naciska konkretnie hehe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

farmalla a robia w turcji i temu se pewne drobne usterki, zobaczymy jak bedzie po paru tysiacach mtg, ciekawe czy w tej samej fabryce co ursusa czy valtre a.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marques    27

Zagraj przed przedstawicielem Zetora, że znacznie korzystniejsze warunki dostałeś od Case, a może ten zaproponuje jeszcze lepszą ofertę na Proximę. W trakcie negocjacji cen na farmalla rozbieżności cen dochodziły do 20 tys zł więc jest o co walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

A co myslicie nad wyborem CASE FARMALL A95/ ZETOR PROXIMA POWER 100/ STEYR KOMPAKT 4095/ SAME EXPLORER 3

 

Te modele u nas w okolicy łódzkie sa bez filtra dpf. Mniej wiecej ta sama moc. Mialby pracowac na 30ha z ladowaczem czolowym. Bydlo mleczne. Mozecie postawic za i przeciw w tych markach? Wiem ze rozbicie cen bardzo wysokie ale chodzi o to ze zostaly one bez DPF a ja wole ciagnik kupic bez tego gowna.

Edytowano przez marjanmeme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

SAME EXPLORER 105 czyli jakis 102km chyba tylko kazdy wie ze deutz fahr zawyza konie mechaniczne w swoich ciagnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

przy zetorze daje mi 3,5 roku gwarancji a case tylko rok,   cena jest identyczna 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

nikolas możesz powiedzieć dlaczego case albo same ? Za zetora mi zawolali 150tys bez negocjacji w wyposażeniu całkiem niezłym wiec powoli się do niego skłaniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

twoja decyzjia...zetor w full wyposarzeniu 150 netto??????? cena dobra ale marka Same lub case to twoje wnuki jescze beda jezdzic..zetory tez dobre ale forterry proxy cos ostatnio duzo serwisują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

ja mam i case i proxime oba prawie nowe case ma 5 lat i 300 godzin a proxima nowa ma 55 godzin dlatego kupiłem zetora do są dużo tańsze części i silnik nie jest tak wyżyłowany bo ma prawie 4200cm3 anie jak w case 3400cm3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

nikolas29 gdzie ci daja 3,5 roku gwarancji ?? mi za dopłata to jedynie do 18mc chce zrobić... kurde jak by mi na case zaproponował 3.5roku to bym brał to casa. wkońcu 3.5 roku to wiadomo ze bedzie spokoj i nie bede musiał grzebac z traktorem a to bardzo duży plus bo jak  sobie czasami przypomne te awarie z osiemdziesiątka albo z fergusonem to masakra krew człowieka zalewała jak w sezonie mi nawalił i czasami nawet tydzien zeszedł jak cos poważniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

na szybkiego znalazlem  informacje gdzie produkuja case-sam zastanawiam sie nad kupnem 75 mam nawet podpisana umowe wstepna. tylko malo jest rzetelnych informacji na jego temat 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko ten farmall a z filmiu jest na rynek amerykanski nie dostepny w europie, jak widac na filmiku ma nawet silnik 6 cyl.

 

co do gwarancji te te 3.5 roku to nie tylko dla uzytkownika jest fajne, dla dealera też jest bardzo na reke bo wszystkie przeglady musisz u niego robić czyli jak mało pracujesz ciągnikiem to tak czy inaczej 4-5 przegladow trezba bedzie zrobić i dać zarobić dealerowi, a znając życie te elemnety co mają najwieksze ryzyko sie popsuć to i tak bedą wylkuczone z gwarancji pod pretekstem normalnego zużycia, w szczegołach gwarancji pewnie też jest zawarty limit godzin ( bo nikt by nie dał gwarancji 7000h przy założeniu że robimy np 2000h rocznie - a takie przypadki są)

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

no własnie jak to jest tymi przegladami ile mniejwiecej to kosztuje itp i co wymieniaja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marques    27

Pierwszy przegląd w case na 50 mtg to bajka, wymiana filtra hydrauliki i filtra paliwa, reszta pozycji z zalecanych czynności to ściema, trzeba samemu dbać o maszynę i należycie jej doglądać, koszt o ile dobrze pamiętam ok. 500zł (wliczone koszty dojazdu), ale przegląd z wymianą oleju w przekładni, filtrów, regulacją luzów zaworowych może zaboleć, w Farmallu 75a ok. 50 l oleju Nexplore po 20zł za litr+ filtr 165, tych czynności jest dużo co za tym idzie fakturowanej robocizny trochę będzie. Ja przeglądów i koniecznych wymian dokonuje sam, powoli i dokładnie a nie jak w serwisie szybko i po łebkach, bo czekają następni w kolejce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko jak dokonujesz sam to po co ci długa gwarancjia ( stwierdzenie kierowane nie bezpośrednio do przedmówcy tylko do wszystkich użytkowników kt órzy mają podobne podejscie i przejscia z serwisami) bo i tak w razie czego to powiedzą że sam serwisowałes i jakas usterka jest z twojej winy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marques    27

Tak serwisowanie na własną rękę możliwe jest tylko po gwarancji, dla tego nigdy się na długą gwarancję nie napalałem, bo to nas wiąże z autoryzowanym serwisem.  Podejście serwisów znam od podszewki, bo w młodości przepracowałem tam trochę lat i wiem jak to wygląda, liczą się sprzedane roboczogodziny i zwykle nie naprawia się tam tylko wymienia całe podzespoły, a samemu można zawsze coś" porzeźbić", napawać, przetoczyć i w tych nowych czasach można sobie w necie zawsze jakiś zamiennik renomowanego producenta znaleźć za zupełnie inne pieniądze, liczy się tylko nasz czas, a nie faktura na kilka koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Zakupilem Farmall A 105 za 162brutto. Zdecydowalem się na niego gdyż jak poczytalem i porozmawialem z użytkownikami to nie pozostawili suchej nitki na Zetor Power 100. Choć doszedlem do ceny 164 z ladowaczem za zetora to jednak wybralem case. Czy to dobry wybór czas pokaże.

 

Wyposażenie farmall :

106km, Klima, dwa lata gwarancji, opony szersze, oświetlenie robocze, pneumatyka, rewers hydrauliczny to standard już w tej mocy.

I to raczej chyba wszystko co można było dobrać.

 

Do wyboru był jeszcze same Explorer 105 ale za drogi dla mnie. Po prostu wolę ta różnice wydać na maszyny.

 

A Steyr ma juz dpf i pojemność silnika 3400ccm a takiemu wyzylowanemu silnikowi nie wroze długowieczności.

Edytowano przez marjanmeme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

zdaje sie ze case ma 3.5l poj.chyba...mysle ze wybor dobry..czesci troche drogie do case ale wszystko dzisiaj drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj