Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fanbizon82

Problem z odpaleniem C-330m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fanbizon82    0

Dziś rano odpalałem Ciapka i mimo niskiej tempetarury (zalany wodą ) odpalił bez problemu ,jednak po kilku godzinach pracy wyłączyłem silnik odpalałem kilka razy i było ok.jednak przy kolejnej próbie akumulatory padły na polu do tego stopnia ,że nawet podczas próby rozruchu gasły kontrolki.Tu moje żdziwienie bo ładowałem je 3 dni temu .Kontrolka ładowania gasnie na 800 obr wszystko wygląda ,że jest OK.JEdnak coś jest nie tak.Mam prądnice jednak jest OK bo sprawdzałem ,czy możliwe jest ,że gdzieś na instalacji (prądnica-regulator ) jest zwarcie Gdziem mam szukać przyczyny.Proszę o pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil927    169

tak jest sprawdź połączenie do masy i klemy a potem sprawdzaj dalej jeśli masz miernik to sprawdź napięcie na słupkach aku gdy silnik chodzi na tych 800obr no i zajrzyj do wnętrza prądnicy czy tam wszystko ok albo daj komuś kto się zna żeby zajrzał wątpie żeby było zwarcie w kablach ale najbardziej prawdopodobny i możliwy jest brak ładowania skoro go ładowałeś 3 dni temu to "wyładował" się na to palenie itd i teraz nie chce już gadac u mnie zanim nie ogarnąłem instalacji to ciągle to było

mtracz    71

Co oznacza że jest "OK bo sprawdzałem", dokonałeś pomiaru napięcia ładowania na akumulatorze?

Brak przejścia na styku głównoprądowym regulatora napięcia. Kontrolka gaśnie, ale ładowania na akumulatorze nie ma.

bobytempelton    158

Brakuje w wypowiedziach jednego pomiaru, miernik czy tam kable woltomierza dotknąć słupki akumulatora bądź akumulatorów i mierzyc do ilu spadnie napięcie przy rozruchu na aku, przy jednej 12v nie powinno spaść poniżej 9v, przy dwóch 6v na każdym nie powinno spaść poniżej 4v ale to i tak te 4v to zaniżyłem o 0.5v, ostatnio mierzyłem znajomemu na jednym aku 6v spadało na 2.8v.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować