Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz997

Obrotomierz z C330 w C328

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariusz997    0

Witam

Posiadam składaka (silnik 330 a skrzynia 328) i mam zamontowany obrotomierz z 330 (jedna wskazówka - tylko obroty) - jednak okazuje się, że pokazuje on za wysokie obroty o ok. 800 obrotów (w porównaniu z obrotami mierzonymi na wale tachometrem).

Czy obrotomierz z C330 zamontowany w C328 powinien pokazywać poprawne obroty czy może były jakieś inne przełożenia na ślimaku itp.

Czy gdzieś jeszcze można dostać obrotomierz orginalny z c328 (biały)?

Pozdrawiam

Mariusz

lukasz222    2342

Powiem Ci tak - ja odkąd pamiętam mam w 28 licznik z 30tki i nie ma żadnych przekłamań. Co do oryginału do możesz szukać na tablicy czy allegro, ale czy coś znajdziesz wątpię. Może to jakiś inny błąd niż licznika, sprawdź na jakich obrotach silnik zaczyna się dusić, przy 400-500 obr/min będzie oznaczało, że licznik jest ok i nie masz się czym martwić. Te same liczniki stosuje sie w 330, 360, 330M itd więc wątpię, by była to jego wina. Ew. możesz mieć swój zepsuty i przekłamuje.

Btw. na jakim wale mierzyłeś te obroty?

mariusz997    0

Witam

Tak właśnie podejrzewam, że obrotomierz jest uszkodzony - chciałem się upewnić zwłaszcza, że w 328 jest trochę inne wykonanie napędu obrotomierza.

Obroty mierzyłem z przodu na dolnym kole pasowym - czyli defacto na głównym wale silnika.

Mam jeszcze jedną prośbę - czy ktoś z forumowiczów posiada zdjęcie orginalnego obrotomierza do c328 (w miarę dobrej jakości) - proszę o podesłanie na lalamido@poczta.fm

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Mariusz

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil927    169

znalazłem na Googlach taki http://img.archiwuma...o.pl/?363563284 tylko jest to bardzo słabej jakości zdj aczkolwiek chyba siedział tam taki bo pasuje do trójwskaźnika (też biały ;p) ale jeśli masz możliwośc to wykręc z innego ciągnika taki sam obrotomierz albo pożycz od kogoś jeśli wynik taki sam to będziesz wiedział że coś z mechanizmem a jeśli nie no to licznik do wymiany :)

aczkolwiek dodam iż mam u siebie skrzynie z 28 a wątpie by ktoś kiedyś zmieniał tam napęd licznika na ten z 30 ale u mnie siedzi licznik normalny czarny z 30 i bije mth normalnie przez 35 lat bez problemów i obr się zgadzają bo jak zmniejszę obroty do około 450 to ciągnik ledwo pyka więc raczej jest ok :P

Edytowano przez kamil927

mariusz997    0

Witam ponownie

Ponieważ nie jest to jakiś straszny koszt kupię nowy obrotomierz, lukasz222 - a orientujesz się może czy obrotomierz z wladimirca będzie pokazywał poprawne obroty w c328?

Pozdrawiam

Mariusz

lukasz222    2342

Powinny być dobre, bo napęd mają tak samo z linki. Pytanie tylko czy pod otwór w desce Ci podpasują, ale to w sklepie można porównać.

mariusz997    0

Witam

Ale wg mnie najważniejsze jest czy obroty linki dla danych obrotów są identyczne w wladimircu i c330 - czyli np linka kręci się 10 obr/min i w 330 oznacza to, że silnik ma obroty np 2000.

W innym przypadku będzie fałszował wskazania obrotów.

Dodatkowo w wladimircu obrotomierz posiada jeszcze prędkościomierz (o ile dobrze pamiętam) więc dodatkowo przełożenia przekładni musiały by być identyczne - za dużo niewiadomych.

Pozdrawiam

Mariusz

mtracz    71

Oczywiście, że jest ważne, bo są różne w róznych ciągnikach, ale każdy niepasujący element dyskwalifikuje taki montaż.

pietro1984    0

witaj kolego mariusz 997 zapytam czy udało ci sie dojsc ładu z tym obrotomierzem? pytam bo ja do t25 chce zalłożyc znowu obrotomierz od ursusa i zastanawiam sie czy wszystko bedzie grac.

2701    2

Witam. Ja w c 325 mam załozony napęd obrotomierza od pompy paliwowej...tylko licznik od c 360 bo od 30 ma jak dobrze pamiętam inne przełożenie

denis667    0

Aha dzięki za odpowiedź.

A dałbyś jakieś zdjęcia jak masz ten ślimak z tego obrotomierza przymocowane do pompy wtryskowej ?

2701    2

Przekładnia poszła chyba od c 360 ,otwory w pokrywie rozrzadu(deklu odkręcanym)linka dopasowałem,do nakrętki mocującej koło napędu pompy przyspawałem płaskowniki do napędu przekładni.Sorki ale dokładnie nie pamiętam,miała to być prowizorka a działa do dzis czyli około 1500mth.Życze powodzenia, bo jak nie było a jest to spora frajda i olej wiadomo kiedy wymienić

denis667    0

A zdjęcia zrobiłbyś dla mnie ja proszę.Ale jak nie chcesz to nie musisz. xD

Czyli tą przekładnie przykręciłeś do tej obudowy odkręcanej koło pompy i płaskowniki przyspawałeś do nakrętki zębatki pompy ,tak że koło siebie czy jak ?

2701    2

Do tej pokrywki od regulacji pompy,łatwo znalezc w niej srodek który pasuje idealnie prosto w nakrętkę pompy.Do niej przyspawałem coś w rodzaju zabieraka do przekładni licznika i .....działa tylko pamiętaj o liczniku od 60 bo 30 ma inne przełozenie.Fotki bez rozkręcenia nic nie dadza bo widac tylko samą przekładnie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować