Skocz do zawartości
MarcinC360

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akaku    69

U mnie c385 nie chce odpalic -28 grzałka na 2 godziny i nic. Trzeba by olej w misie podgrzac bo gęsty zrobił sie i nic nie chce przez to odpalic. Ale zaczyna teraz śnieg pada wiec jutro muszę podłaczyc grzałkę i samostartu mu psikną i odpali chyba, bo trzeba nowy pług do snieg wypróbowac

u mnie zetor 12245 przy -20 zalany płynem bez grzałek niczego pali jak talala ;)chyba duzo alezy od stanu silnika i akumulatorów.Asiedzą sobie 2 akumulatoru BMW :D

u mnie zetor 12245 przy -20 zalany płynem bez grzałek niczego pali jak talala ;)chyba dużo zależy od stanu silnika i akumulatorów.A siedzą sobie 2 akumulatory BMW :D

Arek    113

Odpala ale musisz baaardzo długo kręcić :D W dodatku przez kilkadziesiąt minut masz bardzo słabiutkie ciśnienie oleju.

Ja przy -20 przez 30min podgrzewam miskę palnikiem gazowym, podpaloną gazetę przytrzymać na dolocie i odpala po kilku sekundach :D I ciśnienie oleju tez odrazu ma takie jak należy.

Wiadomość z agroFakt.pl

wsk125ccm    11

4,20 rano, -28 na termometrze i holland za pierwszym razem z prostownikiem i ciepłym akumulatorem :D Szacuneczek dla niego... W Ferdku akumulator uległ destrukcji przy próbie rozruchu (zostały tylko klemy i dno z płytami)

tomek73    189

a paliłeś ferdka na prostowniku, bo jeśli tak i podłączyłeś prostownik do akumulatora to mógł wybuchnąć, jeśli nie to dziwna sprawa ??

A szóstki zawsze ładnie palą chyba że są podjechane

kris14    259

4514 zalany płynem, paliwo z dodatkiem na zimę.

Przychodzi mróz i nie odpali :( czasami wystarczy -2 ale ostatnio poddał się dopiero przy -10.

U mnie w okolicy wszystkie 45** ciężko palą zimą. To u nich normalne i nie zależnie od tego czy to jest ciągnik z 1995r czy z 2006r.

MF 255 też zalany z płynem i paliwo z dodatkiem na zimę poddał się dopiero przy -20 - kręcił ale wolno, po prostu akumulator oberwał przez ten mróz i trzeba go podładować, potem nie ma problemu a z 4514 to różnie bywa :D

akaku    69

Silnik po kapitalce, akumulatory nowe, rozrusznik nowy. Zalany na płynie grzałka 1000W 2 godziny i nic nie chce nawet przekręcic ale te C385 juz tak maja jak sie nie kupi akumulatorów 12 i na zapalanie go sie zrobi na 24 to umarł w butach. Chyba ze cały dzień go grzac to może wtedy powinien odpalic

samex69    31

Mam MF255 od 1991 orginał, ostatnio przy -12 po 2 tygodniach od ostatniego uruchomienia odpalił po 10 sek. kręcenia :( , oczywiście płomieniówka sprawna ale za 2 dni jak było -17 niestety poległ :D .

karpiok    0

mam claasa ariona 510 cis i kupiłem dwa dni temu paliwo i dzis w ostojniku zrobiła się parafina więc musiałem wykozystac niezawodnego ursusa c 330 po przelaniu gorącą wodą i podłączeniu prostownika odpalił bez problemu :D

szeryff    0

U mnie to samo Valtra zapaliła na dotyk,ale po 3min zgasła.W odstojniku kasza,paliwo jeszcze z listopada to chyba jeszcze letnie.Ważną sprawą jest aby olej w silniku miał lepkość max 15W40.Im mniejsza liczba z przodu tym mniejsze gęstnienie na mrozie.Na zwykłym superolu to cienko odpalić.

szczewko    31

Wczoraj zalozyłem grzałke 1000W do "tesciowego" 1014 i po 40 min grzania pali od strzała az milo.

Ojca JD ma płomieniowke wiec po 20 sek grzania takze odpala,tylko ze troche kwasy słabe i trzeba podladowac z 15 min.

Kverneland    0

Mój JD 3650 i c-355 palą bez najmniejszego problemu w temp -20.Oby dwa zalane są płynem,mają także za sobą remont silnika i wsadzone nowe baterie.Dodatkowo w JD mam świecę żarową w kolektorze ssącym,chwilę podgrzeje i odpalam.Ropę mam zimową z dodatkiem paru litrów benzyny i parafina się nie wytrąca

kuba85    0

c-360 3p- przy tak niskich temperaturach to najlepszym wyjściem jest go przelać gorącą wodą. Czasem ze 3 razy trzeba ale sposób niezawodny. pozdrawiam

wsk125ccm    11

Oj żebyś się nie ździwił za jakiś czas, jak ci chłodnica i kanały w bloku zajdą osadem. Taki ten twój sposób niezawodny...

Chyba że, cały czas używasz tej samej wody :blink:

ptaszek    0

u mnie C-328 to dziś zapaliła bez problemu. a jest jakieś -10. kupiłem w tym roku nowy rozrusznik ten z tą przekładnio co szybciej kreci. to tak pierw dawka paliwa, podgrzewamy świece, odprężnik do gury i start. i po trzech zakręceniach silnika juz pali i można już jechać.

witam

Zetman chciałem zapytać gdzie kupiłeś ten rozrusznik,bo chciałem tez takitaki kupić

prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam.ptaszek

Ursusc385    518

U mnie c-360 stała od 25 grudnia, wczoraj został przelany ciepłą wodą, aku w oborze i świeżo naładowany, i odpalił za 1 razem ;[ troche pochodził i zgas za 2 razem odpalił i było dobrze ;[

Troche jestem zdziwiony bo zazwyczaj każdą c-360 musze ciągać żeby odpaliła :)

pandanger    2

Mój Zetor 5340 bez grzałki i świec żarowych na mrozie sam nie odpali. Kręcę go prostownikiem rozruchowym, ale na dużym mrozie jak z paliwa zrobi się kasza to i to nie pomoże. ;[

farmer25    0

Czemu go tak od razu na takie obroty wprowadzasz???Przecież to silnik turbodoładowany.

Nasz Farmer pali elegancko nawet w silne mrozy.Ursus 3512 również,może to zasługa dobrej ropy zimowej z odrobina benzyny.

Marcin 80    8

Mój Zetor 5340 bez grzałki i świec żarowych na mrozie sam nie odpali. Kręcę go prostownikiem rozruchowym, ale na dużym mrozie jak z paliwa zrobi się kasza to i to nie pomoże. :D

A jaki kolego ma twój przebieg ? ja nie miałem problemu z odpaleniem przy -20-25stopniach ze swoim z tym że stoi w nieogrzewanym garażu

@pawelJD nie jest dobre takie gazowanie dla zimnego silnika z turbiną ja i gaszenie bez ostudzenia turbiny

luki93    1

Moj ursus pali bardzo dobrze bo ma nowy rozrusznik a zetor to nie najlepiej ale jak go podładuje to odpali .

Czeladnik    0

Mój Pronar ma uszkodzoną świecę żarową ale w dobrej kondycji akumulatory to do ok. -20 st. zapala bez wspomagaczy. W Zetorze padł mi akumulator i wczoraj nie odpalił ^^ i właśnie w rozładowanym(zasiarczonym) może zamarznąć elektrolit więc lepiej takiego nie trzymać na dużym mrozie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html