MarcinC360

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

Polecane posty

akaku    79

U mnie c385 nie chce odpalic -28 grzałka na 2 godziny i nic. Trzeba by olej w misie podgrzac bo gęsty zrobił sie i nic nie chce przez to odpalic. Ale zaczyna teraz śnieg pada wiec jutro muszę podłaczyc grzałkę i samostartu mu psikną i odpali chyba, bo trzeba nowy pług do snieg wypróbowac


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie zetor 12245 przy -20 zalany płynem bez grzałek niczego pali jak talala ;)chyba duzo alezy od stanu silnika i akumulatorów.Asiedzą sobie 2 akumulatoru BMW :D

 

u mnie zetor 12245 przy -20 zalany płynem bez grzałek niczego pali jak talala ;)chyba dużo zależy od stanu silnika i akumulatorów.A siedzą sobie 2 akumulatory BMW :D


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Odpala ale musisz baaardzo długo kręcić :D W dodatku przez kilkadziesiąt minut masz bardzo słabiutkie ciśnienie oleju.

 

Ja przy -20 przez 30min podgrzewam miskę palnikiem gazowym, podpaloną gazetę przytrzymać na dolocie i odpala po kilku sekundach :D I ciśnienie oleju tez odrazu ma takie jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

4,20 rano, -28 na termometrze i holland za pierwszym razem z prostownikiem i ciepłym akumulatorem :D Szacuneczek dla niego... W Ferdku akumulator uległ destrukcji przy próbie rozruchu (zostały tylko klemy i dno z płytami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

a paliłeś ferdka na prostowniku, bo jeśli tak i podłączyłeś prostownik do akumulatora to mógł wybuchnąć, jeśli nie to dziwna sprawa ??

 

A szóstki zawsze ładnie palą chyba że są podjechane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

4514 zalany płynem, paliwo z dodatkiem na zimę.

Przychodzi mróz i nie odpali :( czasami wystarczy -2 ale ostatnio poddał się dopiero przy -10.

U mnie w okolicy wszystkie 45** ciężko palą zimą. To u nich normalne i nie zależnie od tego czy to jest ciągnik z 1995r czy z 2006r.

 

MF 255 też zalany z płynem i paliwo z dodatkiem na zimę poddał się dopiero przy -20 - kręcił ale wolno, po prostu akumulator oberwał przez ten mróz i trzeba go podładować, potem nie ma problemu a z 4514 to różnie bywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Silnik po kapitalce, akumulatory nowe, rozrusznik nowy. Zalany na płynie grzałka 1000W 2 godziny i nic nie chce nawet przekręcic ale te C385 juz tak maja jak sie nie kupi akumulatorów 12 i na zapalanie go sie zrobi na 24 to umarł w butach. Chyba ze cały dzień go grzac to może wtedy powinien odpalic


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Mam MF255 od 1991 orginał, ostatnio przy -12 po 2 tygodniach od ostatniego uruchomienia odpalił po 10 sek. kręcenia :( , oczywiście płomieniówka sprawna ale za 2 dni jak było -17 niestety poległ :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpiok    0

mam claasa ariona 510 cis i kupiłem dwa dni temu paliwo i dzis w ostojniku zrobiła się parafina więc musiałem wykozystac niezawodnego ursusa c 330 po przelaniu gorącą wodą i podłączeniu prostownika odpalił bez problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

U mnie to samo Valtra zapaliła na dotyk,ale po 3min zgasła.W odstojniku kasza,paliwo jeszcze z listopada to chyba jeszcze letnie.Ważną sprawą jest aby olej w silniku miał lepkość max 15W40.Im mniejsza liczba z przodu tym mniejsze gęstnienie na mrozie.Na zwykłym superolu to cienko odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Wczoraj zalozyłem grzałke 1000W do "tesciowego" 1014 i po 40 min grzania pali od strzała az milo.

Ojca JD ma płomieniowke wiec po 20 sek grzania takze odpala,tylko ze troche kwasy słabe i trzeba podladowac z 15 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kverneland    0

Mój JD 3650 i c-355 palą bez najmniejszego problemu w temp -20.Oby dwa zalane są płynem,mają także za sobą remont silnika i wsadzone nowe baterie.Dodatkowo w JD mam świecę żarową w kolektorze ssącym,chwilę podgrzeje i odpalam.Ropę mam zimową z dodatkiem paru litrów benzyny i parafina się nie wytrąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba85    0

c-360 3p- przy tak niskich temperaturach to najlepszym wyjściem jest go przelać gorącą wodą. Czasem ze 3 razy trzeba ale sposób niezawodny. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Oj żebyś się nie ździwił za jakiś czas, jak ci chłodnica i kanały w bloku zajdą osadem. Taki ten twój sposób niezawodny...

Chyba że, cały czas używasz tej samej wody :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszek    0

u mnie C-328 to dziś zapaliła bez problemu. a jest jakieś -10. kupiłem w tym roku nowy rozrusznik ten z tą przekładnio co szybciej kreci. to tak pierw dawka paliwa, podgrzewamy świece, odprężnik do gury i start. i po trzech zakręceniach silnika juz pali i można już jechać.

witam

Zetman chciałem zapytać gdzie kupiłeś ten rozrusznik,bo chciałem tez takitaki kupić

prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam.ptaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

U mnie c-360 stała od 25 grudnia, wczoraj został przelany ciepłą wodą, aku w oborze i świeżo naładowany, i odpalił za 1 razem ;[ troche pochodził i zgas za 2 razem odpalił i było dobrze ;[

Troche jestem zdziwiony bo zazwyczaj każdą c-360 musze ciągać żeby odpaliła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Mój Zetor 5340 bez grzałki i świec żarowych na mrozie sam nie odpali. Kręcę go prostownikiem rozruchowym, ale na dużym mrozie jak z paliwa zrobi się kasza to i to nie pomoże. ;[


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

 

Czemu go tak od razu na takie obroty wprowadzasz???Przecież to silnik turbodoładowany.

 

Nasz Farmer pali elegancko nawet w silne mrozy.Ursus 3512 również,może to zasługa dobrej ropy zimowej z odrobina benzyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Mój Zetor 5340 bez grzałki i świec żarowych na mrozie sam nie odpali. Kręcę go prostownikiem rozruchowym, ale na dużym mrozie jak z paliwa zrobi się kasza to i to nie pomoże. :D

A jaki kolego ma twój przebieg ? ja nie miałem problemu z odpaleniem przy -20-25stopniach ze swoim z tym że stoi w nieogrzewanym garażu

@pawelJD nie jest dobre takie gazowanie dla zimnego silnika z turbiną ja i gaszenie bez ostudzenia turbiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

Moj ursus pali bardzo dobrze bo ma nowy rozrusznik a zetor to nie najlepiej ale jak go podładuje to odpali .


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Mój Pronar ma uszkodzoną świecę żarową ale w dobrej kondycji akumulatory to do ok. -20 st. zapala bez wspomagaczy. W Zetorze padł mi akumulator i wczoraj nie odpalił ^^ i właśnie w rozładowanym(zasiarczonym) może zamarznąć elektrolit więc lepiej takiego nie trzymać na dużym mrozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj