MarcinC360

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

Polecane posty

aro500    0
A może by tak zmienić nazwę tematu na"Jak palą wasze ciągniki w mroźnie dni" i przenieść do działu "Tematy ogólne"-bo widzę że piszecie jak nie tylko palą wasze Ursusy ale i wasze inne ciągniki.

 

To jak robimy tak??

 

 

Mi to wszystko jedno... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja jak nie mogę odpalić swojej 60-tki to zalewam go ciepłą wodą kilka razy a jak to nie pomaga to linka i na hol po podwórku i zapala odrazu. Żadko mi sie zdaża żebym go nie odpalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

No to od tej pory w tym temacie piszemy jak odpalają wasze ciagniki-wszystkie jakie macie nie tylko ursusy. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Nasze 2 ursusy po zalaniu gorącą wodą od razu odpalają , Zetor ma coś ze świecami bo kontrolka miga i zapala troche gorzej jak świece były dobre to odpalał bez problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

mi 5314 i 3p to dość dobrze odpalają,a papajek już gorzej,ale on w zimie stoi nieruszany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

30 to rtak do -15 jeszcze zapali, bo wiecej to juz problem...musze głowice do regeneracji odac bo zawory juz puszczaja..... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Zetor 7211 ma założony rozrusznik z przekładnią więc i w -20 zapala ale i tak jak są duże mrozy to wolę go wstawić do garażu i podłączyć grzałkę na 30-60 min to tylko cyknie. Co do Fendta 511 to niestety :rolleyes: w zeszłym roku -5 i nawet nie zakręci rozrusznikiem a akumulator naładowany na max. W tym roku zawiozłem rozrusznik na przegląd i w -15 po podłączeniu pod prostownik w celu rozgrzania akumulatora odpalił ale z problemem. Sądzę że wymiana przewodów akumulatorowych powinna coś jeszcze dać. Problem jest taki że silnik ledwo kręci, może ten typ tak ma.

 

P.S.

Do użytkowników fendów z silnikami 6 cylindrowymi piszcie jak wam odpalają maszynki w mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

mf dobrze odpala choć stoi pod wiatą a ciapka to nawet nie ruszam bo i tak nic z tego


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Massey Ferguson 3645 przy - 10 zapalił. Przy większym mrozie słabo kreci, akumulatory to tylko 2x 70 Ah, przy wymianie trzeba by wstawić większe, bo te są zdecydowanie za małe jak na 6 cylindrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

@Mariusz x akumulator przy 6 tłokowcach nie musi byc taki mocny 6 leeko palą w porównaniu do 4 wiem bo mam deutza 6 cyl i zetora 7211 to w deutzu jest stary akumulator i pali a w zetorze mam nowego przed zimą kupiony i nie zakrecił musiąlem go pociągnąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja paliłem wczoraj zetora -15 zapalił bez problemu tylko nie mógł się rozkręcić z początku dopiero po 20s wszedł na obroty.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Karol

Te akumulatory mają pewnie już parę lat i porostu słabo kręcą, silnik jest w dobrym stanie. Jaką masz pojemność akumulatorów w Deutzu? I jaką pojemność silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0

u nas mtz82 przy -14 i wietrze ładnie zapalił, ale ma nowe akumulatory, a odpalaliśmy go z początku przytykając filtr powietrza i jak zakręcił 5 razy to się odetkało i od razu zaczął chodzić. Pali ktoś ta ciągniki, bo u nas pierwszy raz tak paliliśmy, mój wujo pali tak pronara w mroźne dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mój 7211 zapali ale z grzałką a tako to moge kręcić do usranej śmierci i i tak nie zapali

a trzydziecha od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz84    0

Mój ciapek nie ma takich problemów bez ciepłej wody zapali. świece zarowe, odpręrznik, gaz do oporu, 5 sekund i cyka jak zegarek :rolleyes: :rolleyes: :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Nowy zetor pali lux, ciapek z turem stoi w oborze także nie ma problemu, MF zalany ciepłą wodą po dłuższym kręceniu też pali ( silnik do remontu ), a reszty w zimę się nie pali, a jak palą to nie chcą się grzebać i palą na zaciąg.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
Wczoraj 330 nawet na zaciąg nie odpaliło. - Ach ta nasza czerwona ropa :rolleyes:

Valtra gasła (zbyt gęste paliwo. - Żeby na koniec listopada na stacji nie było zimowego paliwa :/

 

 

c-360 przy -10 odpaliła bez wody ale woda albo parafina zablokowały filtry i po robocie zetora trzeba podgrzać i jeszcze świeca a valtra odpaliła tylki ze też byłt zaklejone filtry pokazał się kod na kompie a po podgrzaniu grzałką na drugi dzień odpalanie przbiegało lepiej na dnie odstojnika było pełno parafiny ciekawe czy paliwo Arctik z Statoil byłoby lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

-10 360 jak i 385 pala bez wody 4011 tez jak wiecej to juz wystarczy ze ciepłej naleje i pyk i idzie czasem jak juz były po 30 stopni kiedyś to trzeba było klka razy przelewac przez blok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetora zapalam bez problemu. 2 godziny przed zapalaniem podłączam grzałkę i zapala jak w lato :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

moj zetor jest zalany płynem i w zimie -10 - 20 zapala ale trzeba go ok. 5s, krecic :rolleyes: , ale gorzej jest z 330 bo ona nawet w lato ma z tym problemy, słabe oskumulatory :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

U mnie ciężko palą zetory. Jak jest - kilka stopni, to jeszcze ok. A jeśli już koło minus 10 to już bez grzałki nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

u mnie c 360 wystarczy cieplej wody nalac i pali. jak duzy mroz np -20 to startera do kolektora psiknac albo zrobic mu ''kopciucha'' o t-25 mozna zapomniec a mtz odpala bez problemu bo ma rozruch na 24V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj