Zaloguj się, aby obserwować  
Budzina

case 4210 problem z podnośnikiem

Polecane posty

Budzina    0

Witam. Mam problem z podnośnikiem w moim case 4210. Mianowicie podnośnik dźwiga się bardzo powoli, przestawiałem wajchy w kabinie i nic to nie dawało, dopiero gdy dodałem obrotów minimalnie przyśpieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Sprawdź sobie kolego jeszcze poziom oleju w skrzyni, a jak nie olej jest przyczyną to prawdopodobnie pompa, trzeba by sprawdzić ciśnienie w układzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tylko co da sprawdzenie maksymalnego ciśnienia?, co najwyżej powie że któryś zawór przeciążeniowy jest źle ustawiony, no chyba że pompa jest tak masakrycznie wyjechana że nie jest w stanie wytworzyć ciśnienia, ale to byś nie był w stanie w ogóle podnieść maszyny żadnej. W woli ścisłości to ciśnienie pompy czy tam układu nie wpływa na szybkość podnoszenia, a co najwyżej na maksymalny udźwig, czy to będzie 400atm czy 50 to szybkość podnoszenia będzie taka sama! Za szybkość podnoszenia odpowiada przepływ czyli wydajność pompy/układu (np. w l/min) i jeśli pompa jest wysłużona to właśnie siada jej wydajność bo olej ucieka przez szczeliny, a ciśnienie maksymalne podjechana pompa i tak może wytworzyć. Tak naprawde to pompy spradza się przepływomierzem i dopiero takie urządzenie może coś powiedzieć o stanie pompy.

 

Wracając do tematu, znajomy też ma taki ciągnik i też tak wolno podnosi dopiero na dużych obrotach nieco lepiej idzie, dodatkowo ciężko się kierownicą kręci to kupił nową pompe wymienił olej i filtr i co ciekawe dalej jest tak samo :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

A to czemu tak kombinujesz ?nie zmieniłaś sobie filtra przy wymianie oleju ?

Wyjechana pompa również będzie miała wpływ na szybkość podnoszenia, oczywiście pod obciążeniem, bo jak Ci tak samo wolno podnosi na pusto to problem będzie tkwił gdzie indziej, ale tu Ci nie pomogę bo swojego mam od niedawna i jeszcze nie miałem przyjemności grzebać przy podnośniku, ale będę musiał niedługo bo u mnie z kolei jest taka usterka że podnośnik nie opada mi do końca.

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzina    0

Ja swojego też mam od niedawna dopiero go ogarniam. Poprzedni właściciel zapewniał mnie że wymienił olej itp. Na miarce sprawdzam czy jest odpowiednia ilość oleju i jakoś to słabo było widać. Jakiej ona ma być długości? Było widać że jest to nowy olej ale postanowiliśmy jeszcze dolać okazało się że go brakowało. Dolałem prawie 10l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

U mnie też ktoś (pewnie handlarz od którego kupiłem) wsadził miarkę od jakiegoś samochodu, ale gdzieś tu na tym forum czytałem że miarka ma mieć 104cm a poziom oleju ma być na 102 cm, lepiej trochę przelej, w skrzyni to nie będzie wadziło tam jest miejsca na tyle.

A zarzekałem się że nie kupię casa, a w końcu nie było co kupić i padło na to złomostwo, teraz mój stoi rozbebeszony bo mi dziura w chłodnicy wyleciała i czekam na części, jak go kupiłem to był zalany wodą, więc wymieniłem na płyn, pojeździłem nim przez sezon i kicha prawie 1,5 kafla w plecy za chłodnicę do tego przodek też wymaga poprawek bo mój jest z turem, oby sie na tym skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzina    0

Mój jest z 98roku w super stanie, chłop co go sprowadził zrobił mu remont i go odmalował. Spierdzielił sprawę tylko z tym olejem i uszczelnieniem przedniej zwolnicy. Tak nic mu nie dolegało wymieniliśmy filtry i traktorek sprawuje się świetnie. Chcę do niego kupić pług obrotowy 3+1 i brony rozkładane z podwójnym wałem. Próbowałem go z agregatem uprawowym Akpil Rylec po kopcach targał jak głupi ale niestety ten agregat nie nadaje się pod uprawę zbóż na moich terenach.

Edytowano przez Budzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Kolego obrotowy 3+1 do tego? w życiu, ja czwórkę obrotową targam 100 konnym fergusonem co prawda nie ma z nim za ciężko ale do casa nigdy bym tego pługa nie założył, on jest za lekki za krótki za słaby do takiego pługa, nawet nie myśl o 3+1 trójka obrotowa do niego to max i to jeszcze szukaj jakiejś lżejszej.

Oj kolego życze Ci jak najlepiej ale żebyś sie nie zdziwił, ja bym nigdy w życiu nie kupił takiego odmalowanego i "odremontowanego" ciągnika, nawet nie wiesz jakie ludzie potrafią odstawić fuszerki przy naprawie, wole kupić w oryginale i sam sobie wyremontować, z dobrych części.

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzina    0

Ja go akurat z pewnego źródła kupiłem. Dostał w d*pe z gruberem i nic nie cieknie, nic nie stuka i puka. Jak narazie odklepać. Jestem zadowolony z zakupu. Dorównuje Valtrze 800 bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj