Skocz do zawartości
Gość Profil usunięty

Ptaki rwą folie na silosie z kukurydza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak w temacie ptaki ciagle rwa folie na silosi z kukurydza , juz nie wiem co mam z tym zrobic silos jest cały obsypany ok 7 cm warstwa ziemi i sa nałozone opony w odległosci od siebie ok 1m .Codziennie musze szukac dziór i je przysypywac ziemia.Gdy ostatnio wyjołem garstke kukurydzy okazała sie ona czarna ,czyli juz niestety plesnieje .Prosze was o porade ,moze mieliscie podobna sytuacje .

Wiadomość z agroFakt.pl

PiotrekNHts    14

tak jak kolega powyżej naciągnij drugą warstwę foli wtedy ptaki nie dostaną się do kiszonki i nie zmyję ci ziemi, ewentualnie na druga warstwę foli możesz sypnąć trochę ziemi dla bezpieczeństwa

KAROL4    3

Nie polecam przykrywania nastepną warstwą folii. Myszy i szczury mają tam raj i dziury będziesz miał wielkosci denka browara. Najlepsza teraz będzie siatka przeciw ptakom ,nawet o dużych oczkach,jeżeli bedzie leżała napięta na oponach.

mlodyhef    143

Może agrowłóknina? Nie wiem czy to do kiszonek, ale sporo się ostatnio o tym słyszy.

A nie masz jakiejś siatki rybackiej?:) Może ona da radę.

bystra    26

Ja też proponuję siatkę ochronną mam taką i mam spokój faktycznie jest dość droga ale w moim przypadku ma 10letnia gwarancję i płaciłam coś ok. 5.2zł. za m2kupowana była w tamtym roku

Kuba1212    13

Albo radyjko, piesek lub coś co się rusza, latawiec i inne. Będą się bały, ale mogą się przyzwyczaić.

emattti    11

kupno siatki moze i jest droge ale taka siatka przeciw ptakom, gryzoniom(u mnie chodza po niej psy, koty i nic sie nie dzieje) bedzie przydatna powiedzmy na 15 lat

a teraz policzcie sobie ile rocznie straty przyniesa Wam straty z powodu plesniejacej kiszonki ? po 15 pewnie bede ona wieksze niz wartosc tej siatki wiec moze warto zainwestowac ? ;)

rownie dobrze mozna naciagnac taka siatke na bele i bedzie spoakoj ze koty wczodza i dziurawia belki ;)

Edytowano przez emattti

SuwalkiOK    0

Również polecam przykrycie pryzmy siatką chociaż niestety umie ona nie zdała egzaminu a to wszystko przez trochę ostrzejszą tu u mnie na Suwalszczyznie zimę w porównaniu z resztą kraju. Na siatce topniejący śnieg tworzył warstwę lodu która w połączeniu z siatką robiła taką warstwę lodu że odkrywanie pryzmy to była piekielnie męcząca praca, lód na foli można pobici i zrzucić na bok a od siatki go oderwać to nie było tak łatwo. Raz tylko była położona siatka i to był koniec i teraz leży bez użyteczna chyba z 4 lata. Jak ktoś byłby zainteresowany kupnem takiej siatki to chętnie bym swojej się pozbył.

Heidi88    48

Zabij wrone , i na kijek , ja tak robię i nic nie siada

I to syn proboszcza mówi, :o uśmiałam się :P

bodzio668    0

Jeżeli macie problem z ptakami dziurawiącymi folie na pryzmach czy tez balotach to polecam banery reklamowe, sam je sprzedaje cena to 1,70 za m2 z pytaniami pisać na pw

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzieki z podpowiedzi.Druga pryzme nie obsypywałem tylko przyłozyłem oponami po bokach i zadnej dziury nie było.Na drugi rok tylko oponami przyłoze .

lukasz222    2354

@mlodyhef raczej chodzi o to, że materiał na banery jest gruby i wytrzymały w porównaniu do folii, więc można folie zakryć takim banerem i nie będzie uszkodzeń. U mnie w gminie widziałem, że gość zakrywa pryzmy słomy takimi banerami wielkoformatowymi

gaba    0

Może agrowłóknina? Nie wiem czy to do kiszonek, ale sporo się ostatnio o tym słyszy.

A nie masz jakiejś siatki rybackiej? :) Może ona da radę.

witam jak moge panowie sie wtracic ochrona jest siatka plastki z aluminium gwarancja 10 lat nie ma opcji na uszkodzenie testowana warto zainwestowac raz na 10 lat !!!

Dzieki z podpowiedzi.Druga pryzme nie obsypywałem tylko przyłozyłem oponami po bokach i zadnej dziury nie było.Na drugi rok tylko oponami przyłoze .

siatka ochronna na pryzme plastikz aluminium gietka ab mocna gwarancja 10 lat polecam sprawdzona :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez CHIB
      Witam, uprawiam już parę lat kukurydze na ziarno i mam problem z resztkami pożniwnymi, jest ich zbyt dużo aby w 100% orka mi przykryła  a docinacie w przystawce też szału nie robią, + od paru lat widać nasilającą się omacnice i moje pytanie co będzie lepszym wyborem brona talerzowa czy mulczer, i no co zwrócić uwagę przy ich zakupie? fajnie jakby ktoś się wypowiedział kto użytkuje mulczer w qq i czy się sprawdza czy może lepiej szukać ciężkiej brony ?
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze