johnyrs

Agrotron 200 problem z podnośnikem błąd 22

Polecane posty

johnyrs    21

Witam

Mam problem z podnośnikiem, po powrocie z pola nie mogłem opuścić agregatu, z błotnika się udało ale z kabiny nie mogłem podnieś ani opuścić. Po kilku minutach gdy ponownie odpaliłem ciągnik wszystko działało lecz na drugi dzień podnosił do połowy, blokował się i wyświetlał błąd, gdy opuściłem z błotnika po ponownym odpaleniu znów można podnieś tylko do połowy i blokada. Odkręciłem czujnik pozycji przy cięgnach wyczyściłem wtyczkę i teraz wcale nie działa błąd 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten czujnik uległ uszkodzeniu, żeby sprawdzić możesz przełożyć czujnik przy pedale sprzęgła (jest taki sam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Ale jak odepnę od sprzęgła to później nie będzie problemu z ustawieniem go z powrotem ?

Na razie przeciągnąłem przyciski z błotnika do kabiny, bo muszę jakoś orać i siać ale problem jest taki że działa tylko na postoju.

Za kilka dni będę grzebał ale trochę boje się ruszać ten od sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czujnik podnośnika kosztuje w serwisie ok 450zł brutto więc nie ma dramatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli dobrze pamiętam to ten czujnik obraca się o 360 stopni, sprawdź to i ewentualnie zamontuj go obróconego o 180 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Sprawdziłem dokładnie przewody i okazało się że jeden z przewodów we wtyczce wysuwa się i nie łączy poprawiłem to i śmiga wszystko dobrze.

Oranie i sianie na przyciskach z błotnika to męka ale jakoś dawałem rade :) , teraz jeszcze tylko orki zimowe.

Pozdrawiam i dzięki za posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tintuch    0

Witam mam Agrotrona 100 , mam problem z WOM , ponieważ przestał działać . Bardzo rzadko używam WOM-u ale zawsze działał , po pół roku nieużywana dzisiaj wsiadam chce włączyć , ustawiam obroty załączam przyciskiem a WOM nie działa . Pomocy !

Edytowano przez tintuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Popróbuj z bezpiecznikami i przekaźnikami zawsze taka awaria to pewnie błahostka tylko trzeba ją namierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tintuch    0

wszystko sprawdziłem , załączam wałek na wyświetlaczu widać pokazuje że jest włączony i pokazuje obroty - 0 . nie wiem co jest grane ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj