Skocz do zawartości
kopsztyk

Zbiornik otwarty

Polecane posty

kopsztyk    0

Czy może mi ktoś powiedzieć czy zbiornik w kombajnie otwarty na niebo da się jakoś szczelnie zamknąć?

Tzn w połowie zbiornika łapie mnie deszcz na polu. Mogę wtedy to jakoś zamknąć i się nie przejmować czy muszę w deszcz sypać na przyczepę, żeby zboże dokładnie zmokło i dopiero przyczepę przykryć?

Jeśli to zależy od marki to tez fajnie jakby ktoś powiedział.

kombajn-zbozowy-akcesoria.jpg

Zdjęcie w razie gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi

kristofus    7

W takich JD od pewnej ilości ziarna w zbiorniku nie zamkniesz. Razem z klapami elektryczny siłownik podnosi do góry część ślimaka załadowczego i gdy jest ziarno po prostu nie ma on gdzie opaść a tym samym blokuje klapy.

Jak nie ma dużo ziarna to się jeszcze może przynajmniej częściowo lub całkowicie udać zamknąć.

Ogólnie jak deszcz to przyczepa z plandeką i zjazd z pola. Wysypywanie trwa 2 minuty.

Zamknięty zbiornik też nie jest jakoś super szczelny.

kopsztyk    0

Nie chodziło mi o konkretną markę a JD to pierwszy jaki znalazłem w grafice, tylko czy w ogóle jest sens o zysk takim myśleć bo nie zawsze jest na polu przyczepa z plandeką na stelażu.

Dzięki za rozwinięcie tematu

Wiadomość z agroFakt.pl

Assasin    497

Takie kombajny to głównie w krajach ciepłych są.Dobrze myslisz kolego z tym deszczem.Ja bym na twoim miejscu kupił bez tego otwieranego zbiornika.Wiadomo więcej tam wejdzie ale jak zacznie padać to i więcej zaleje

grucha1984    2

Taki system producenci stosują z reguły w dużych modelach swych kombajnów. Więc taki kombajn zazwyczaj pracuje w dużych gospodarstwach i uwierzcie mi że dla nich zmoknięcie 7-8 ton ziarna nie jest tragedią bo raczej jak nie na pewno posiadają suszarnie.

wieslaw16    44

Witam,trzeba by wozić w kombajnie jakąś plandekę nie za dużą (dopasowaną do zbiornika),aby w każdej chwili można było nakryć zbiornik z ziarnem, jedyne wyjście aby nie zmokło :rolleyes: Pozdrawiam.

Assasin    497

Jak już koniecznie masz kupować kombajn ze zbiornikiem otwieranym na niebo,to ta plandeka to niezły patent powiem szczerze;)

eugene    0

i tutaj sie zgodze widzialem zamykane zbiorniki kolega ma a i tak jakos tam deszczu sie nalalo ja jestem noiwicjusz ale wlasnie zrobilem tak jak radzi Wieslaw mamosc dobra plandeke i z jnej ony ztylu zbika zaczeponalezy zwinieta i jkos to przzucam na przod i zbiornik nakryty i w tym roku siesprwdzilo

Skibal    0

Ale np w większych Dominatorach np mojej 108-ce nie ma możlicości zamoknięcia ziarna jako że zbiornik jest tak skonstruowany że gwarantuje zadaszenie całego zbiornika

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się