Zaloguj się, aby obserwować  
Mucha

Jaką szybę wybrać do Renault 110-54

Polecane posty

Mucha    5

Mam pytanie. w żniwa poszła mi tylna szyba. Była pęknięta i pewnego dnia skończyła swój żywot na drodze. I teraz mam probem. Jaką szybę wybrać. Czy wziąć szybę hartowaną czy też laminowaną(klejona w środku z folią). U znajomego zakładałem do takiej samej kabiny też tylną szybę i podczas skręcania uchwytu do siłownika gazowego szyba z nieznanych przyczyn poprostu rozpadła się w drobny mak ;/ była kupiona na allegro. I co najdziwniejsze nie była wcale mocno skręcona bo była delikatnie dociągnieta śrubka wkrętakiem. założyliśmy druga śrubkę i przy zakładaniu trzeciej śrubki buch i po szybie. I nie chciałbym mieć ja również takiej sytuacji;/ ja w tej swojej kabinie miałem właśnie szybę klejoną. I gdy zapytałem w zakładzie który robi szyby samochodowe budowlane itp to powiedzieli mi że klejona nie ma prawa być bo przy pierwszym otworzeniu pęknie szkło. I teraz nie mam pojęcia co robić.Czy kupić na allegro szybę za 230 zl czy kupić laminowaną i czy będzie dobra. Ewentualnie też zrobiłbym tak żeby kup[ić od kogoś używaną szybę z rozbiórki jakiegos ciągnika i są dwa modele tylnej szyby. Albo cała albo z dwóch części. i teraz nie wiem czy ta łamana będzie pasować do tej co była cała. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

kolego zwróć jeszcze uwagę na otwory w górnej części szyby... Jedne miały po dwa otwory (czyli dwa z prawej dwa z lewej) a inne bodajże 5... też miałem trochę zabawy jak mi pękła górna łamana część ale znalazłem w necie kolesia co zajmuje się dorabianiem szyb, zmierzyłem wszystko i dobrobił mi jakoś za 220zł... tak wiec musisz dokładnie się przyjrzeć co masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

tak wiem wiem. mam na 5 srub. tylko chodzI mi o to z jakiego szkła ją wziąć czy założyć jakąś uzywaną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
exploode    8

W każdym zakładzie szklarskim powinni taką szybę zrobić, przynajmniej w mojej okolicy tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

no dobrze ale na allegro są za 220 zł a w takim zakładnie chcą około 600 i niemam zadnej pewności że że ją założe bo mi może peknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek2211    0

Witam,jeżeli ktoś potrzebuje części lub pomocy w naprawie ciągników Renault,Deutz,Case,John Deere,Massey Ferguson zapraszam najlepiej kontakt telefoniczny z powodu braku czasu..Prowadzimy sklep z częściami nowymi i używanymi do tych marek.Pozdrawiam i zapraszam. tel:518 859 975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

I jaką szybę w końcu założyłeś ? mi stłukła się boczna w kabinie SP gdyby ktoś miał namiary na posiadacza takiej szyby to proszę pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

przy 106.14

szybę znalazłem na tej stronie jutro zmierzę swoją i sprawdze czy taka sama. 102zł wydaje mi sie ze nie drogo. Obecnie mam szyby na sylikonie orientuje sie ktoś czy można zamontować ta na zawiasach ? I gdzie można dostać taki zawias ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

kabina taka sama jak TX ?

w Temisie byly szyby na zawiasach, wiec z dobraniem takiej nie powinno byc problemu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj