Zaloguj się, aby obserwować  
bizonzo56user

Karlik

Polecane posty

Czy polecacie kombajn karlik na 0.5 ha ziemniaków i taki sam areał buraczków cwikłowych oraz na co zwracać uwage przy kupnie i jaką mają opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

na taki areał ziemniaków to elewatorówka a buraczki to ręcami

Za karlika trzeba dać tyle co za 2 dobre elewatorówki, więc po co się męczyć ręcznie zbierając

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mam ten kombajn od 87r, od nowości, części dostępne i daje rade, u mnie kopał nawet po 1.8ha ziemniaków i 3.5ha buraków kiedyś na rok i dawał rade, teraz jest odciążony i kopie właśnie ok 0.5ha ziemniaków.

Do karlika przydał by się mf 235 255 czy pochodny, u mnie c330 go targa ale szczerze to w nim pieje, uszczelki na pompie zazwyczaj spluwa przy podnoszeniu kosza, ale tylko raz na rok :D do karlika najlepiej miec traktor z niezależnie sterowaną pompą hydrauliczną i wałkiem niezależnym od pompy, np. c360 odpada, i trzeba się przyzwyczaić do tego dziwnego sposobu wysypu niestety, ale to zaleta w wadzie, można kosz zastąpić skrzyniopaletą i do warzyw idealny, przystawki do kopania można dorobić jakie się chce.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

Za karlika trzeba dać tyle co za 2 dobre elewatorówki, więc po co się męczyć ręcznie zbierając

 

 

 

.no nie lepiej kupić jedną ;) a reszta kasy zostaje 0,5 hektara rękami to rzadna mordęka :P

Edytowano przez weasprox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj