Kizo

Hamulce hydrauliczne

Polecane posty

Kizo    7

Czy ktoś ma może w przyczepie lub innym sprzęcie instalację hamulców hydraulicznych zamiast pneumatycznych. interesuje mnie ile może kosztować przerobienie przyczepy na hamulce hydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Bardzo niewjele,dwa siłowniki jednistronnego działania noi węże z redukcjami i po sprawje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Mam w przyczepie Gomsielmasz PSE12,5 hamulce hydrauliczne, które są sterowane pneumatycznie ( ale nie muszą ), są bębnowe podobnie to wygląda jak w samochodzie.Nie polecam, wolę pneumatyczne - są bardziej niezawodne. Po co ci to, nie masz instalacji pneumatycznej ?


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Właśnie o to chodzi że w fendzie nie mam pneumatyki i na dodatek jak przegladam ogloszenia bo szukamy coś z 80km z ładowaczem to tak samo prawie żaden zachodni nie ma pneumatyki

@kserkses masz może aparat mógłbyś porobić zdjęcia siłowników i co tam jest jakieś reduktory czy co i pprzesłać mi na emaila kizo@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

ONI http://www.pol-agra.com.pl/  ( kliknij dział produkcja )  się nawet specjalizowali w dorabianiu pneumatyki. tanie to chyba nie było, ale znów przerabiać dużo sprzętu też nie bedzie tanie  ::)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Kizo, przecież jest mnóstwo sprzętu w Niemczech posiadających system pneumatyczny... Jeżeli widzisz napis Druckluft w ogłoszeniu, to jest właśnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

a czy te hamulce nie działają wolniej? (zanim olej dopłynie do tłoka to już zachamujesz ciągnikiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Nie wiem jak przegladam oferty z allegro czy innych serwisów to prawie żaden nie ma pneumatyki. A co do wolniejszego działania hydraulicznych to czemu mają działać wolniej przecież ani to kilometr przewodów ani jakieś wysokie obciązenie że musi się wytwożyć odpowiednie ciśnienie żeby wypchać tłok. A co do tego zachamowania to może z pustą tak a z ładunkiem 15 ton czy wiekszym to jaka jest droga hamowania owszem jak wcześniej cię przyczepa nie ściągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

a tak przy okazji jak to wogole działa? moj ciagnik tez nie mial instalacji pneumatycznej, bo byl sprowadzony z wysp, a poprzedni wlasciciel mial przyczepy z instalacja hydrauliczna.

Do pedalu hamulca podpiety jest jakis czujnik wydrauliki czy jak to smiga?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Czy te hamulce zahamują przyczepe jakby sie odpięła  ???  wiem że kiedyś takie hamulce były nielegalne, a teraz ? Ta moja Ruska ma taki cylider hydrauliczny który może być przypięty albo do cylindra pneumatycznego, albo do dżwigni ręcznego hamulca na przyczepie, albo do traktora ( przy T-25 jest wyjście do którego mozna to przypiąć, powiązane to jest z ręcznym traktora - nigdy nie próbowałem  :-[ )


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

To raczej pneumatyki nie założę do Fendzika w tej firmie co podał adres @kserkses.

Koszt 5,5tys netto + dostawa do tej firmy ciągnika to jakieś 3tys, więc napewno taniej by mnie wyszło zamontować w 2 przyczepach hamulce hydrauliczne jak to tylko zwykłe siłowniki bez rzadnych dodatkowych rozdzielaczy czy innych urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

Montazem pneumatyki zajmuje sie takze pewna firma z Plonska cena za instalacje jednoobwodowa to okolo 4 tys netto a za dwuobwodowa okolo 5 tys netto, jesli juz predzej zakladali pneumatyke do takiego modelu frndta to przyjada ci na miejsce i zaloza na miejscu ale jesli nie to muszisz dostarczyc ciagnik do nich. Po swietach ojciec ma dzwonic do nich bo przy NH tez nie mam pneumatyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi    1

Nie wiem czy bedzie kogoś jeszcze to interesowało ale jesli tak to taki typ hamulców był stosowany orginalnie Jugosłowianskich ciągnikach ogrodniczych TV521 a wygląda to nastepująco olej z pompy idzie na zawór który jest sterowany za pomoca linki podpietej pod pedal hamulca . no i jak nacisniemy na pedał no to zawór sie otwierał i szedł olej na szybkozłącze Instalacja przy przyczepie rózni sie od pnełmatycznej tylko siłownikiem No to tak w skrucie by to wygladało


Robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

nie znam rozwiązan technicznych,ale moim zdaniem w razie odpięcia przyczepy pneumatyka zatrzyma przyczepę, (z powodu zasady działania, bo hamulce łapią jak spadnie ciśnienie w przewodzie) dlatego mim zdaniem pneumatyka jest pod tym względem lepsza, tyle tylko że najpierw ten przewód musi się odłączyć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy    0

Kizo zrobiłeś już te hamulce bo też się przymierzam do przerobienia ale nie wiem za bardzo jak się za to zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Ja mam hamulce hydrauliczne na siłowniki jest 3 siłowniki jeden na przedniej osi a 2 na drugiej wszystko hamuje jak brzytew nawet z piskami jak dotkniesz pedał lekko to odrazu hamuje ,mam je w przyczepie Hl 8011 i niedługo założę w Autosanie 4


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

To napisz jak sterujesz tymi hamulcami, nie znam ani ciągnika ani ciężarówki, która by miała sterowanie do hamulców hudraulicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój MF ma hamulce hydrauliczne, przy wciskaniu pedału hamulca podawany jest olej na szybkozłącze, im mocniej się wciśnie tym większe ciśnienie(prawdopodobnie takie samo jak w układzie hamulcowym ciągnika).

Jest to bardzo prosty układ, bez dodatkowych zaworów, zbiorników(czyli bez problemów ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

mój mf 3080 jest z Francji i też ma hamulce chydrauliczne ale niestety wszysto mam na pneumatykę


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak "Nasil90" mam ciągnik z Francji który nie ma pneumatyki wszystko zależy od tego ile mamy maszyn dostosowanych bo jak ktoś ma jedną przyczepkę to może bardziej płaciło by się ją przerobić na hydraulikę niż inwestować w ciągnik 5tyś.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
Czy te hamulce zahamują przyczepe jakby sie odpięła  ???  wiem że kiedyś takie hamulce były nielegalne, a teraz ? Ta moja Ruska ma taki cylider hydrauliczny który może być przypięty albo do cylindra pneumatycznego, albo do dżwigni ręcznego hamulca na przyczepie, albo do traktora ( przy T-25 jest wyjście do którego mozna to przypiąć, powiązane to jest z ręcznym traktora - nigdy nie próbowałem  :-[ )

Znajomy ma rosyjski rozrzutnik obornika z takim hamulcem, na końcu przewodu giętkiego jest na stałe pompa podpinana w t 25 pod dźwignie ręcznego .Znajomy dorobił mocowanie tej pompy w fergusonie przy pedale hamulca,u nas są góry a hamulec spisuje się o wiele lepiej niż pnełmatyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak wogóle wygląda podłączenie takich chamulców to ciągnik ma specjalne wejście czy poprostu w gniazdo od chydrauliki, czy jest dopuszczalne sterowanie chamulcem przyczepy przez dzwignie od chydrauliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj