Kizo

Hamulce hydrauliczne

Polecane posty

Nie pisz posta pod postem. I o co chodzi z tym lajtem?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napiszę jeszcze raz, kto chce to zrozumie :).

Hamulce hydrauliczne przyczep w ciągnikach typu MF, Fendt i inne importowane z Niemiec i Francji(tam głownie stosuje się takie hamulce) nie mają nic wspólnego z hamulcami hydraulicznymi znanymi z np c 360. W tych ciągnikach ciśnienie w układzie wytwarza pompa zębata (osobna lub główna przez odpowiedni zawór-dzielnik strumienia), sterowanie hamulcem odbywa się za pośrednictwem zaworu, zawór sterowany jest z kolei pedałem hamulca.Wszystko zasilane jest olejem ze skrzyni, a nie płynem hamulcowym.

Tak więc gdyby rozszczelnił się układ hamulcowy przyczepy to ciągnik nadal hamuje, a z układu będzie uciekał olej ale bez konsekwencji dla hamulców ciągnika(aż do momentu gdy wyleci cały olej ze skrzyni :) )

Hamulce tego typu nie zapowietrzają się, jeśli w przewodzie przyczepy będzie powietrze to zostanie ono sprężone do ciśnienia oleju i hamulce zadziałają z opóźnieniem. Nie ma to jednak wpływu na układ hamulcowy ciągnika.

Cała instalacja przyczepy to siłownik i waż, podłączamy go do odpowiedniego wyjścia i hamulce mamy od razu, nie trzeba czekać tak jak w układzie pneumatycznym na napompowanie zbiorników. Nie występują także żadne zawory w przyczepie, które sprawiają problemy w instalacjach pneumatycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

gdybym miał przyczepę z chamulcami hydraulicznymi to łatwiej będzie zrobić taki zawór w ciągniku czy zrobić pneumatykę w przyczepie?

czy w 912 można zrobić taki zawór żeby miał chamulce chydrauliczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W ciągniku było by bardzo ciężko zrobić układ hydrauliczny, zdecydowanie łatwiej przerobić przyczepę. Kupujesz zawór za ok 400 zł, 2 siłowniki, butle i węże, 600 zł powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
120    0

dzięki Mariusz x ta informacja dużo mi pomogła dddddduzy plus :) . Ma może ktoś zamocowaną taką instalacje w przyczepie albo gdziekolwiek?? jak tak to był bym wdzięczny za jakieś foty.

 

 

 

 

 

ludzie wrzućcie jakieś foto tego układu

 

 

 

 

 

 

 

w ogóle ma ktoś takie hamulce czy wszyscy tylko teoretycy(mówią ale nie mają)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zamontowałem w przyczepie d47 hamulce hydrauliczne działają one lepiej niż pneumatyczne z ciągnikiem MF6180. Jutro wstawię zdjęcia instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ja nie mam tego problemu z hamulcami, bo mam w traktorze i pneumatyke i instalacje hydrauliczną. Bardziej zaufanie mam do pneumatyki, bo jak jest nieszczelność to ucieka tylko powietrze a nie olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

u mnie kolega tez ma hydrauliczna siłownik dwustronnego działania dwie linki zaczepione no i wąż do kipra mówi ze bardzo dobrze mu się to sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja takie coś zrobię w przyczepie którą budujemy tłok pneumatyczny będzie pchał pompkę hydrauliczną zobaczymy jak to będzie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam lecz nie mogę za nic wstawić tych fotek jeśli kogoś interesuje jak wygląda moje rozwiazanie proszę o adres e-mail to prześle zdjęcia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Chydrauliczne na powietrze? nie rozumiem, to masz pneumatykę w ciągniku a w przyczepie chydrauliczne tak? i ten tłok na powietrze porusza pompką chydrauliczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

http://www.agrikom.pl/index.php?option=com...&Itemid=129 jak to jest w prawie o ruchu drogowym, myślałem że przyczepa powyżej 3,5t nie może mieć chamulców najazdowych a tutaj rozrzutniki do 8t masy wałsnej maja najazdowe a mniejsze do 5 t chamulec ręczny, czy to w polsce zgodnie z prawem można by tym gnój wozić po drogach publicznych?

Rozumiem to tak że przepisy dotyczące wyposarzenia w chamulce maszyn rolniczych inaczej mają się niż do przyczep?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

ale to nie jest do końca legalne, bo jaka kolwiek ingerencja w układ hamulcowy jest zabroniona w kodeksie, ale jak wam przechodzą przeglądy te przyczepy, to w razie nieszczęścia beknie diagnosta a nie Wy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnJelonek    9

wiem, że temat jest stary ale potrzebuję przerobić hamulce w przyczepie 6tonowej na hydrauliczne.

Co potrzebuje? moglibyście od razu jakieś linki podrzucić?

Z tego co wiem to jakieś siłowniki ze sprężynami oraz przewody trójniki i końcówkę - coś jeszcze?

Jaki będzie koszt przerobienia jednej przyczepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Sam posiadam dwa ciągniki z wyjściami na hamulce hydrauliczne. Przy przyczepie HL 6T założyłem dwa siłowniki od kombajnu (od regulacji prędkości jazdy, są to dwustronnego działania jednak to nie przeszkadza, koszt jednego to 210 zł), 3 przewody, trójnik, 2 redukcje, 1 szybko-złącze, 4 sprężyny od prasy, kontownik i bolce do mocowania siłowników, koszt około 800 zł. Sprawuję się wszystko bardzo dobrze i według mnie jest to lepsze od pneumatyki gdyż odchodzi wiele problemów. Niema problemu z regulacją siły hamowania gdy ciągnik ma wyjście, im mocniej wciskamy hamulec tym większe ciśnienie jest podawane. Oczywiście trzeba dobrać średnicę tłoka aby uzyskać odpowiednią siłę hamowania, żeby nie uszkodzić elementów układu hamulcowego przyczepy lub przy dużych przyczepach za małą siłę hamowania. Ogólnie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj