Kizo

Hamulce hydrauliczne

Polecane posty

mrc1005    53

Podbijam temat

 

Mógłby ktoś podesłać linka przykładowego rozdzielacza hydraulicznego, który się montuje w ciągniku (sterowany mechanicznie, płynem hamulcowym).

 

A podsumowując temat co potrzebne do zrobienia hamulca hydraulicznego

Przyczepa: szybko-złączka, przewód, ew. trójnik, siłownik, sprężyny i trochę stali do mocowania

Ciągnik: rozdzielacz, przewody, szybko-złączka, ew. linka dla automatycznego sterowania lub bezpośrednio do wyjścia hydraulicznego w wersji budżetowej.

 

Siłownik dowolny jednostronnego działania z odpowiednimi wymiarami? Jaka średnica tłoka aby był nie za słaby przykładowo dla max 6 ton całkowitej masy? 

 

Coś pominąłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jakiej średnicy powinien być przewód hydrauliczny łączący ciągnik z przyczepą? Standardowy czy lepiej cieńszy 6 lub 8 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

słuchajcie, mam pytanie, otóż kupiłem nowa przyczepę z metalfacha i mam tam instalację pneumatyczną. są 4 siłowniki dwustronnego działania, takie jak widziałem tutaj - z tyłu wyjście na pneumatykę z boku zakoorkowane wyjście na hydraulikę. póki co mam renate 120.54 i mam tam hamulce hydrauliczne, jak rozmawiałem z gościem co mi to sprzedawał to mówił, że wystarczy połączyć te wszystkie siłowniki i podłączyć pod hydrauliczne gniazdo od hamowania w ciągniku, co Wy na to?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolfik    1

Witam, właśnie przeczytałem cały temat i dziwię się komuś, kto uparcie twierdzi, że hamulce pneumatyczne mają zawsze przewagę nad olejowymi. Mam MF 3060 z oryginalnym wyjściem na hamulce, w żniwa przerobiłem swoją D47 na olej, efekt przerósł oczekiwania, w ubiegłym tygodniu kupiłem kolejną D47 i natychmiast zastąpiłem starą instalacje na identyczną olejową. Diagnosta na przeglądzie zapytał się tylko, kto to montował. Nie było problemów z rejestracją, w dowodzie też nie trzeba wpisywać adnotacji. Jedyny mankament, to taki że przyczepa nie wyhamuje po rozłączeniu z ciągnikiem, ale to już efekt skrajnego niedbalstwa przy spinaniu albo wyjątkowego pecha an drodze. Koszt na jedną przyczepę ok 750 zł z nowych części. 2 siłowniki po 210 zł, odcinki przewodu z okuciami 18 mm o dł. 3,5; 3,0; 3 razy 1,0; 2 trójniki, para złączy, bo taka sama końcówka jak ma ciągnik jest też z tyłu przyczepy. Czas wykonania:2,5 godziny wraz z demontażem pneumatyki. Zalety: pewne hamowanie z siłą zależna od nacisku na pedał, nie trzeba pompować powietrza, gdy wystąpi nieszczelność to od razu widać olej, nie ma obaw że zamarznie woda w zaworze i skończą się hamulce no i niski koszt. Do czasu odpowietrzenia siłowniczków, wszystko działa z opóźnieniem, ale to  mija po kilku próbach. Wszystko kupiłem w jednym sklepie z częściami do maszyn w Kaliszu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SF21    0

witam mam pytanie posiadam ciągnik massey ferguson 260 i mam w nim hamulce hydrauliczne i mam problem bo hamuje mi na jedno koło wymieniałem pompki ale to nic nie dało bo spuchły wymieniłem je na zestaw naprawczy do tych starych i ustawiałem na śrubach hamowało do czasu potem mi ścineły tak hamulce że mi zwolnice zagrzało do czerwoności i traktor nie ruszy odkręciłem śruby to zaczoł hamować normalnie lecz teraz znowu hamuje na jedno koło nie weim co mu jest może ktoś się w ty oriętuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

podpowie ktoś jakie konkretnie siłowniki zmontować w hl 8 ton. po chciałem przejść na hydrauliczne hamulce ale każdy sprzedawca proponuje inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Witam potrzebuję kosultacji

Jestem na etapie założenia instalacji hamulców hydraulicznych w D50?

Mam do wyboru

http://allegro.pl/silownik-hydrauliczny-rozsiewacz-brzeg-smn-1-20-86-i6031359486.html

siłownik z rozsiewacza Brzeg- ewidentnie tańszy niż konkurencja

http://allegro.pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-85mm-sprezyna-i6029221652.html

http://allegro.pl/silownik-hamulca-hamulcowy-hydrauliczny-przyczepa-i5922532564.html.

 

Czy taki siłownik z rozsiewacza dał by radę w hamulcach w tej przyczepie? (oszczędność 200 stówy to nie mało)

Jaki powinien być optymalny skok takiego siłownika w D50 (wiem można zmierzyć ale chciałbym poznać opinie osób które już założyły podobne hamulce)?

I czy będzie to działać przykładowo z 7211 podpinając pod hydraulikę i sterując dzwignią- czy siłowniki wytrzymają czy trzeba jeszcze jakiś zawór przeciążeniowy jakby rączkę od 7211 "przytrzymać za długo" (czy uszczelnień nie wywali)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Czy ją dobrze rozumie że chcesz hamulce hydrauliczne podczepic pod wyjście hydrauliki silowej w zetorze? Nie widzę tego żeby sterować podczas jazdy hamulcami wajchą od wywrotu w ciągniku.

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Można wpiąć i pod hydraulikę, to w niczym nie będzie przecież przeszkadzało jak ze chce hamować będzie hamować jedynie przyczepa i przez to spowalniać także ciągnik. Nie trzeba zakładać żadnych dławików normalnie wszystko montujesz i ma działać. A czy ten siłownik z rozsiewacza będzie pasował i się nie rozleci przy pierwszym hamowaniu to już musisz sam sobie odpowiedzieć nikt Ci tego nie zagwarantuje . 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Za nieco ponad 200zł (210) można kupić hydrauliczno-pneumatyczny. Do tego: przewody trójniki nyple gniazda wtyki to 1/3 inwestycji. Mam podobne jak Renault85-15TX i również jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Pytam szczególnie właścicieli tych rozsiewaczy jak z tym siłownikiem czy dałby radę uciągnąć coś takiego jak hamulce. Bo parametry ma podobne (wymiary) a nawet jest lepszy bo ma gumową osłonę tłoczyska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kolego chcesz zaoszczędzić 100zł to nie tak duże pieniądze ale nie masz pewności że będzie dobrze działał. Kup siłownik taki jak ja Ci polecam oraz kolega @ansu i zrobisz to jak nalezy oraz nie będziesz męczył się z jego mocowaniem a przy takim siłowniku jaki ty chcesz wstawić zrobić mocowanie. Więcej męki niż pożytku i zaoszczędzonych pieniędzy.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

W tych siłownikach są dodatkowo sprężyny w środku a od rozsiewacza nie będziesz miał, (mam w rozsiewaczu od 4 lat i jeszcze nie przecieka), dodatkowo ten od rozsiewacza według mnie jest za mały on tylko na zdjęciu wygląda masywnie, już lepiej poszukać jakiegoś śiłownika jednostronnego działania,  a najlepiej kupić przeznaczone właśnie do tego, jak nie masz kasy to załóż na razie jeden


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Mocowanie do osi (po starych siłownikach na powietrze) trzeba zrobić i do jednego i drugiego. Sprężyna do cofania siłownika- znajomy ma takie w swojej przyczepie i mówi że u niego potrafi się przyciąć i hamulce "nie odpuszczą" całkowicie po puszczeniu pedału- być może cały mechanizm w jego przyczepie za ciężko chodzi i przyszczęka, dlatego założenie dwuch dodatkowych sprężyn na siłownik to niebyłby jakiś wybitny problem. Ale nie o to chodzi. Chodzi o to że jakbym widział na żywca oba siłowniki to decyzja byłaby łatwiejsza. Dlatego pomocna mi jest opinia że ten siłownik od rozsiewacza jest za delikatny, bo chodzi żeby to zrobić na kilka lat a nie na jeden rok. Myślałem że ktoś się trafi co ma taki rozsiewacz z tym siłownikiem i ma hamulce hydrauliczne w przyczepie z tych co polecacie i z doświadczenia wie co jeden i drugi "potrafi" i jak się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Mam takie siłowniki w rozsiewaczu brzeg i powiem ci że szkoda twojego czasu i pieniędzy, one są za słabe do takich rzeczy, jak ci już wspomniałem załóż jeden a porządny! ja mam w lawecie takie http://allegro.pl/silownik-hamulca-hydrauliczny-skok-85mm-sprezyna-i6028954479.html

założone dwa na przedniej ośi i potrafią wyhamować ponad 20t więc u ciebie jeden w zupełności by wystarczył, te od rozsiewacza zdecydowanie odradzam


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

ja bym proponował dać kilka złotych więcej i zamontować siłowniki hydrauliczno/pneumatyczne żeby móc korzystać z hamulców ciągnikiem z instalacją pneumatyczną oraz z instalacją hamulcową hydrauliczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Pod warunkiem że w ciągniku jest sprężarka i w przyczepie zbiornik z zaworami :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Siłownik od rozsiewacza na pewno wytrzyma ciś. i się nie rozleci (mam, używam), tylko tłoczek ma śred. 20mm i ma małą siłę, ten drugi pewnie podobnie. Naprawdę to powinien być siłownik na każde koło, wtedy będzie odpowiednia siła. Mam tak w rozrzutniku i będę miał tak w nowej przyczepie. Obecnie już tak jest że każde koło ma swój siłownik (tak samo pneumatyczny) i dlatego te siłowniki są takie małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ten drugi ma 25,  zawsze to coś więcej <_< , ja osobiście do takiej przyczepy założył bym po jednym, i jestem w 100% pewien że by wystarczyło, nie wiem jak jest w d50   ale np w d47 jest po jednym pneumatycznym i działa bdb


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Siłownik od rozsiewacza na pewno wytrzyma ciś. i się nie rozleci (mam, używam), tylko tłoczek ma śred. 20mm i ma małą siłę, ten drugi pewnie podobnie. Naprawdę to powinien być siłownik na każde koło, wtedy będzie odpowiednia siła. Mam tak w rozrzutniku i będę miał tak w nowej przyczepie. Obecnie już tak jest że każde koło ma swój siłownik (tak samo pneumatyczny) i dlatego te siłowniki są takie małe.

 

1 siłownik na 1 koło bez automatyki hamowanie jest błędne. Miedzy osiami musi być balanser umożliwiający kompensancje zużycia okładzin hamulcowych. W fabrycznych rozwiazaniach takie rozwiazanie spełaniają zawory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj