Kizo

Hamulce hydrauliczne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zlotek    0

ciekawa opcja, przemyślę, chociaż ta przyczepa raczej nie będzie jeździła po drogach w innym ciągniku niż mój JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAREK    22

kolega poruszył ciekawą kwestię . Jak wygląda sprawa przeglądów technicznych przyczep z hamulcami hydrulicznymi ? Polskie prawo przewiduje takie rozwiązania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

niestety nie, przyczepa musi miec hamulce pneumatyczne badz najazdowy do okreslonej masy jak sie nie myle


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Po co piszesz bzdury. Wystarczy przeczytać, rozdział 4

.http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-03-32-262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

nie chce mi sie tego czytac, ale pownie mowa o hamulcach hydraulicznych pojazdu, np. jak w samochodzie, a dokladniej hamulcach ciernych sterowanych za pomoca hydrauliki, tj. plynu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Ja pytałem na stacji diagnostycznej i kąkretnie ten diagnosta nie robił problemów ma hamować i tyle.

 

Witam, posiadam przyczepę "kaczuszkę" 4.5t, ma ona pracować przy ciągniku John Deere 2040 któy nie posiada pneumatyki (ciągnik sprowadzony z Niemiec), chciałbym założyć do niej hamulce hydrauliczne. od razu mówię że proszę darować sobie rady typu załóż pneumatyke w ciągniku/to nie przejdzie przeglądu/ odepnie się i nie zahamuje... bo prawda jest taka że 90%przyczep w Polsce nie ma hamulców w ogóle lub ma je niesprawne... ja chcę żeby moja hamowała na hamulcach hydraulicznych i koniec.

Tu moje pytanie, czy taki siłownik:

63647131_2_644x461_silownik-hydrauliczny-hamulca-do-przyczep-dodaj-zdjecia_rev003.jpg

 

 

http://tablica.pl/of...html#ff1b14f9de

 

 

będzie pasował i spełni swoje zadanie?

jak się montuje takie siłowniki?

coś trzeba dorabiać czy to plug&play?

montował je już ktoś?

jeśli nie takie siłowniki to jakie/od czego?

Ja kupiłem takie i jest super http://allegro.pl/silownik-hydrauliczny-10t-rozpierak-rozpieraki-i3940317873.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

tylko przy wypieciu sie przyczepy pneumatyka zahamuje, wlasnie przez to nie mozna uzywac innych hamolcow


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zlotek    0

Co wy macie z tym wypinaniem przyczepy? jak zestaw jest dopasowany (sworzeń zbliżonej średnicy do otworów w zaczepie i dyszlu), sworzeń jest odpowiedniej długości i ma zabezpieczenia (z reguły są dwa zabezpieczenia, zatrzask u góry i zawleczka na dole) to prawdopodobieństwo wypięcia jest jak jeden do miliona... popatrzcie teraz na to co jeździ po drogach... 90% rolników ma wetknięty w zaczep kawał zagiętego pręta, bez żadnego zabezpieczenia a zaczep, otwór w dyszlu oraz wymieniony wcześniej pręt mają 3 różne średnice tak duże że luz powoduje szarpanie przy każdym ruszaniu i hamowaniu, taki prowizoryczny bolec może wyskoczyć ze względu na to, że w momencie szarpnięć ma tyle luzu że nic go nie trzyma. Polecam nauczyć się używać suwmiarki i dopasować sobie sworzeń do zaczepu i tulejować otwór w dyszlu tak żeby luz był dosłownie na mikrony, to i odpowiednie zabezpieczenia sworznia poprawi wasze (oraz innych) bezpieczeństwo, a nie hamulce blokujące przyczepę po wypięciu. Ludzie są tak niechlujni w spinaniu zestawów, a i tak nie słychać o wypadkach spowodowanych wypięciem przyczep...

Teraz pytanie ilu rolników w Polsce ma sprawne i podłączone hamulce przyczep w czasie codziennego użytkowania przyczep na krótkich odcinkach po drogach publicznych??? no właśnie... W Polsce jakaś przyczepa się wypina to i tak na 90% jej hamulce nie są sprawne/podłączone i nie zadziałają.

Jest dużo wypadków w których ktoś ginie bo wjechał w nieoświetlony pojazd rolniczy i jestem pewien że skoro ludzie nie dbają nawet o to żeby byli widoczni to na pewno nie mają sprawnych hamulców... część pewnie ze względu na lenistwo, bo trzeba sprężarkę włączyć, bo kable podpinać, bo siłę hamowania ustawiać, bo z przyczepą jeździ się blisko to światła nie potrzebne, bo górek nie ma to hamulce też...

Większe zagrożenie stwarzają niedziałające lampy na przyczepie niż to że jej hamulce nie działają po wypięciu. (swoją drogą nie rozumiem jak można mieć niesprawną instalację oświetleniową przyczepy i ciągnika, kosztuje to dosłownie kilkadziesiąt złotych a człowiek ma spokojną głowę jadąc po ulicy)

Prawda jest taka że lepiej mieć działające hamulce hydrauliczne (to już sprawia że mamy zestaw bardziej sprawny niż 90%rolników) niż niedziałające pneumatyczne, bo w prawidłowo spiętym zestawie, wypięcie przyczepy można sobie między bajki wsadzić. A bardziej prawdopodobne jest to że załadowana przyczepa bez hamulców się złamie w czasie hamowania niż to że się wypnie i zabije pół wsi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Kolega "złotek" dobrze pisze. U nas mają nowe ciągniki, a stare przyczepy i taka prawda że jeden na dziesięciu ma sprawne hamulce, no chyba że mają nowe przyczepy. A co do przeglądów to chyba nie jest dokładnie opisane, żę układ odpowiedzialny za hamowanie musi być pneumatyczny. Apropo najazdowych to ostatnio szukałem przyczepy i spotkałem dwie o ładowności około 6 ton z tym rozwiązaniem, a wcześniej ktoś pisał, że to tylko do pewnej masy. W końcu kupiłem hl-hw 6011 no i co przyczepa z lat 70-80 hamulce pneumatyczne, co najlepsze szczęki bębny, rozpieraki drążki wszystko w stanie idealnym i prawdopodobnie oryginalnym co świadczy o ""bardzo częstym używaniu"", dwa siłowniki od kombajnu i wszystko śmiga jak należy. Jak by ktoś chciał to kompletną instalację hamulcy hydraulicznych z wyjściem na drugą przyczepę za 1 tys. zł z nowych części mogę montować. Trzeba jakoś sobie radzić.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Może w Polsce tylko przyczepy się wypinają, jakoś na zachodzie używają hydraulicznych i nikt nie narzeka. Ja do swojej też założyłem w tamtym roku hydrauliczne i powiem że super sprawa, jeździ mi się z nimi lepiej niż z pneumatycznymi. Moja przyczepa to samochodówka na 3 osiach, wchodzi na nią 15 ton ładunku, z pneumatyką jak się ustawiało zawór na ciężki ładunek to nie było opcji przyhamowania bo od razu koła w miejscu, za z hydraulicznymi bajka. Do osi mam dospawane takie krótkie profile i na nich zamontowane tłoczki. od nich pociągnąłem linki do hamulcy i gotowe. Co ciekawe, w tamtym roku zestaw z tą przyczepą spowodował wypadek samochodowy, była drogówka i odnośnie hamulcy nic nie powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

W tym momencie Metal-Fach normalnie oferuje przyczepy z hamulacami i pneumatycznymi i hydraulicznymi i podobno z rejestracją ich nie ma żadnego problemu. Podobnie niektórzy dilerzy oferują Pronara i zapewniają, że nie będzie problemu z rejestracją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3211    1

Witam :) Przeczytałem temat i zastnawiam się czy warto się bawić i czy wogóle jest taka opcja założenia hamulców hydraulicznych do Belarusa (nowego) ? Zakupiłem samozbierającą z Holandii i Ona ma właśnie Hamulce Hydrauliczne. Chciałbym mieć nad Nią jakąś kontrolę gdyż jest to jednak 8 T ładowności :) Dziękuję za wyjaśnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Najprościej i najtaniej podpiąć pod szybkozłącze hydrauliki zewnętrznej i sterować nią za pomocą jednej sekcji rozdzielacza. Tylko do takiej obsługi trzeba się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melio    0

Witam,

mam problem z hamulcami hydraulicznymi. Sprawa wygląda tak:

kupiłem Renault 120.14 bez pneumatyki. Założyłem w przyczepie "niskopodłogowej" 4 szt siłowników hamulcówych, przewody, szybkozłacza itp - wszystko nowe. Ale reakcja jest słaba, traktor hamuje pierwszy i słabohamuje. Podłączyłem manometr i pokazuje na wolnych obrotach 50 bar, jak ostro przygazuje to max 120bar. Na wyjściach hydraulinych pokazuje mi natomieast ponad 180bar odrazu na wolnych obrotach. Nie wiem w czym tkwi problem. W rozdzielaczu jest śruba z dołu przy sekcji od hamulca do regulacji, jest już max wykręcona. Czy ktoś może pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A może śruba regulacyjna na rozdzielaczu hamulca hydraulicznego działa w drugą stronę. Wykręcając zwiększa się ciśnienie.

Ciągnik nie jeździł z przyczepami więc zmniejszyli ciśnienie na hamulcach by pompa nie wyła.

Spróbuj, poluzuj tę śrubę i sprawdź czy ciśnienie się nie zwiększa.

A ten rozdzielacz załączany jest cięgłem od pedałów czy cienieniem z układu hamulcowego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melio    0

Rodzielacz uruchamiany jest cisnieniem z układu hamulcowego ciągnika.

Probowałem tą śrubę wkręcać i wykręcać- bez efektów.(jak wkręcona to wogóle słabo)

 

Rozmawiałem z gościem co troche zajmuje sie takimi sprawami i mówi że moze być jeszcze śruba ragulacji ciśnienia na wejściu oleju bo z pompa podaje i na hydraulike i na hamulce tym samym dolotem. moze tam reguluje sie gdzies na co ma iść wiecej cisnienia. Poszukam ale obawiam sie że rozdzielacz bede musiał wyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A jakie ciśnienie otrzymuje rozdzielacz hamulcowy. Da radę zmierzyć, bo może nie w nim problem, a w jego zasilaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melio    0

No własnie jak to zmierzyć? nie znalałzem na nim nic co mogło by rozdzielać cisnienie pomiedzy hydraulike a hamulce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melio    0

Rozebrałem rozdzielacz, i wyglada to tak że płyn hamulcowy popycha sówak a pomiedzy nimi jest tulejka i była podkładka, Była bo ja wyjąłem przez co zwiekkszył sie przepływ oleju i zwiększyło cisnienie podawane na hamulce hydrauliczne. Przed maonmetr na wolnych obrotach pokazywał 50 Bar a po w okolicy 100 na wiekszych obrotach wiecej. Sprawdziłem i ładnie hamują, mozna stopniować siłe pedałem hamulca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Widocznie ktoś dłubał by zmniejszyć ciśnienie na wyjściu hamulców hydraulicznych, bo ich nie używał, a pompa przy hamowaniu tworzyła niepotrzebne ciśnienie.

Gratuluje rozwiązania problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam do was pytanie chciałbym przerobić w rozrzutniku hamulce hydrauliczne na pneumatyczne, jakie mi są potrzebne rzeczy żeby taką instalacje zamontować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

przewody, silowniki, butla, i oczywscie regulator z zaworem sily hamowania i drobiazgi jak zlcza czy zaciski

wedlug mnie malo oplacalne, ale jak trzeba...


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

potrzeba, rozrzutnik jest nie mały 10.5T a różne mam drogi, dzisiaj woziłem obornik to na mokrym asfalcie z górki prawie mnie do rowy ściągneło.

przewody, silowniki, butla, i oczywscie regulator z zaworem sily hamowania i drobiazgi jak zlcza czy zaciski

wedlug mnie malo oplacalne, ale jak trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj