Zaloguj się, aby obserwować  
klo444

Cieknąca hydraulika Case 845 xl

Polecane posty

klo444    1

Witam

Problem w ciągniku jest taki po rozgrzaniu bardzo wolno podnosi, na wolnych obrotach słabiej dział wspomaganie. Przy zimnym wszystko jest ok. Na początek bardzo niski stan oleju. Mam go od niedawna zamierzam go wymienić na nowy lecz na początek chce pozbyć sie wycieków, a jest ich parę. Na poczatek pod kabina znajduje sie pokrętło

post-7599-0-92607000-1379887640_thumb.jpg

do czego służy i z niego cieknie olej jak sie pozbyć tego ? Następnie na rozdzielaczu

post-7599-0-98833700-1379887681_thumb.jpg

to samo pytanie. Znajduje sie tam jakaś uszczelka podkładka która moża wymienić ? Kolejny wyciek do siłownik wspomagania i czy ktos wymieniał uszczelniacza w nim. Czy da sie dopasować cos z polski ? Jaki olej zastosować słyszałem ze ktoś zalewał hydraulikę hydrolem 46 czy bedzie to dobry wybór ? Nie bede ukrywał cena jest bardzo dobra ale czy nie zaszkodzi ona maszynie. Co z filtrami czy udało sie komuś dopasowac zamienniki ?

Edytowano przez klo444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

ja w swoim case 845 xl zalałem przekładniowo-hydraulicznym olejem firmy agrol bo nie masz tu raczej oddzielnego oleju do hydrauliki i do skrzyni,przynajmniej tak jest u mnie wiec hydrol 46 odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek62    4

Ja przy moim mam to samo .Na zimnym wszystko działa bez zarzutu. Jak pojechałem orać i wszystko się rozgrzało to kierowanie /orbitrol/ działa dobrze natomiast podnoszenie i obracanie pługa trzeba dołożyć zdrowo gazu aby poszło. Tam jest pompa hydrauliczna w układzie tandem -czyli dwie pompy skręcone w całość .Nie wiem która jest od kierowania a która od hydrauliki wiem natomiast że po wszystkich pracach polowych -wymieniam cały tandem oraz olej hydrauliczny na nowy - rozgrzewanie się oleju i kiepskie podnoszenie po tym to jest wina tych pomp. I nie wiem jak jest u was ale w moim 845 XL -jest oddzielny olej do hydrauliki i oddzielny do skrzyni. Specyfikacje olejów Case dla ciągnika:post-38031-0-34776200-1379952131_thumb.jpg

Edytowano przez Jacek62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimbrownik    0

witam. ogólnie spowalnianie pracy hydrauliki na ciepłym oleju jest objawem wypracowania pompy. raczej nie opłaca się wymieniać na oryginał, jest sporo zamienników dużo tańszych, o porównywalnych parametrach pracy. co do likwidowania wycieków - jeżeli będziesz wymieniał pompę hydrauliki to zabierz się za wycieki po wymianie, i naszykuj się że jak zlikwidujesz jeden czy dwa, to pojawią się następne do likwidacji, może nawet kilkanaście punktów. miejsce które pokazałeś na zdjęciu to zakuty wąż wysokociśnieniowy, odkręć go i poparz czy powierzchnie styku są równe i czyste, czasem paproch albo opiłek może być przyczyną wycieku. jeżeli będzie dziura w jednej powierzchni to niestety będziesz musiał wymienić wąż albo spróbować go skrócić zakuwając na nowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

A co z tym pokretlem ? Olej skrzynia hydraulika jest oddzielny, tak wiec pówraca pytanie o hydrol czy moze byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mam te same problemy co wy z wolnym podnoszeniem. Ja regenerowałem pompę i już po pięciu latach znowu padła więc teraz to będzie nowa i nie ma co się pchać w zamienniki bo jest u nas parę takich modeli to zamienniki długo nie pochodziły. Hydraulika i olej skrzyniowy to oddzielne zbiorniki. Lałem hydrol 46 bo nie było pewności że regeneracja coś da ale te pięć latek było ok. Gęstszego nie można bo zimą są problemy chyba że wasze ciągniki pracują latem. Teraz leje hlh150 i też po żniwach jest już byle jak więc pompa to napewno pójdzie nowa coś koło 2tys. plus oryginalny olej hytran ultra

 

Pokrętło służy do regulacji szybkości opuszczania podnośnika można też nim zamkąć opuszczanie podczas transportu by np. pług nie opadł na glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

Czyli mowisz ze hydrol nie szkodzil.... chyba sie zdecyduje na niego. Ile kosztowala cie regeneracja pompy ? A z filtrami ktos dopasowal zamienniki ? Ma ktos chemat tej czesci z regulacja predkosci podnosnika abym mogl spojrzec co moze byc przyczyna wycieku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimbrownik    0

co do cen zamienników i ich trwałości: pompa jednosekcyjna, oryginał case kosztuje ~1800-2000 zł, zamiennik do niej włoskiej firmy ok.450-500 w zależności od wydajności. nie chcę się wypowiadać co do trwałości tych zamienników, ale nie są one chyba cztery razy gorsze od oryginałów - a są czterokrotnie tańsze, i tak samo jak oryginały mają 24 mce gwarancji. prawdą jest niestety że zamontowanie zamiennika wiąże się czasem z niewielkimi przeróbkami podejścia węży do pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parcho1988    2

co do tego pokrętła od opuszczania podnośnika. U mnie też tam cieknie. Ale boję się rozkręcać to. Według katalogu znajduje się tam oring. I to bardzo mały. Średnica w środku 2mm na zewnątrz max chyba 4 ale nie jestem pewny. Numer części to 3052813R1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimbrownik    0

nie chcę być posądzony o jakąś kryptoreklamę, ale na allegro znalazłem w miarę kompetentną firmę handlijącą zamiennikami pomp hydraulicznych, jeżeli chcesz, to dam ci namiary na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    28

Panowie mam pytanie jak wyjąć pompe hydrauliczną w case 845 trzeba płyn spuszczać bo ona wchodzi w tą obudoweco jest obieg płynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj