Zaloguj się, aby obserwować  
hebel1224

Która prasa będzie lepsza SIPMA

Polecane posty

hebel1224    1

Chcę kupić nową prasę Sipmę i zastanawiam się która będzie lepsza sipma power cut czy może sipma faster. Jak by ktoś mógł powiedzieć coś na ich temat to byłbym pocieszony. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko nie sipme człowieku. Proponuje kupic cos zachodniego uzywanego ale nie sipme! Niewiem jak te nowe sipmy ale mam Farme II i nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hebel1224    1

ja mam farme i polecam i zamierzam kupić nową Sipme.

Po pierwsze ja nie chce zachodniego sprzętu na podwórzu !!!

Po drugie niech mnie nikt nie zniechęca do zakupu polskiej prasy !!!

Po trzecie I tak kupię którąś z tych pras !!!

Po czwarte ja uważam że sipma to jest dobra a przede wszystkim niezawodna prasa!!!

Po piąte u nas na wsi pras typu farma jest bardzo dużo i jakoś nikt ta nie nie narzeka !!!

I dlatego się grzecznie pytam która by była lepsza.?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja Ci nie bronie kupywac sipmy, tylko proponuje cos innego.. Ty wlasnie masz farme zwykla a ja mam farme II a to jest co innego i u mnie w okolicy jest takich pras kolo 10 i moze jedna osoba by wziela jakas polska prase. Sipma niby polski sprzet ale w skrzyni w belarce to u mnie ruskie łożyska siedzialy.. Dziekuje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glorob    0

Mówienie iż w SIPMA są ruskie łożyska to poprostu czysta kpina (uśmiałem się po pachy - od kiedy Rosja jest producentem łożysk do pras)

Co do wyboru prasy proponuje prasę FASTER. Po pierwsze nowy podbieracz pozwala na jazdę ciągnikiem z prędkością 14-16 km /h co daje średnio 40 - 55 bel /h. Spytajcie się sąsiadów którzy mają tzw prasy zachodnie czy mają takie prędkości w zbiorze. Dodatkowo masz do wyboru prasę łańcuchową lub łańcuchowo-walcową ( do zielonki). Przy prasach z rotorem potrzebujesz większej mocy ciągnik. Przy Fasterze nie. Zadzwoń do SIPMY to dostaniesz prasę na raty w tzw. finansowaniu ( specjalna sprzedaż dedykowana do rolników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

To jakieś jaja czy jesteś przedstawicielem Sipmy?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja zastanawiam się nad zmienno komorową z rotorem, oglądałem w bednarach i już gadałem na temat finansowania Sipmy i powiem ,ze to bardzo fajna prasa, podoba mi sie .... a i jeszce jedno Mam Farme II i jakos z nia probemu nie mam... po prostu trzeba umieć się obsługiwać ta prasą i co najważniejsze trzeba ja garażować cały tok wtedy nie ma problemu z łożyskami no i smarować cześciej niż to zalecane...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hebel1224    1

oczywiście że farma jest dobra moja już zrobiła ponad 30 tysięcy balotów ( zapisywałem w zeszycie ) i wiem jaka ona jest I nikt mi nie będzie mówił że są nie udane!

Ale wybór padnie raczej na sipme power cut ponieważ różnica w cenie jest nie wielka a ona ma rotor co może mi się przydać w przyszłości. Moc ciągnika mam za sobą ponieważ zawsze do prasy używam ciągnika o mocy około 120 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mówienie iż w SIPMA są ruskie łożyska to poprostu czysta kpina (uśmiałem się po pachy - od kiedy Rosja jest producentem łożysk do pras)

Co do wyboru prasy proponuje prasę FASTER. Po pierwsze nowy podbieracz pozwala na jazdę ciągnikiem z prędkością 14-16 km /h co daje średnio 40 - 55 bel /h. Spytajcie się sąsiadów którzy mają tzw prasy zachodnie czy mają takie prędkości w zbiorze. Dodatkowo masz do wyboru prasę łańcuchową lub łańcuchowo-walcową ( do zielonki). Przy prasach z rotorem potrzebujesz większej mocy ciągnik. Przy Fasterze nie. Zadzwoń do SIPMY to dostaniesz prasę na raty w tzw. finansowaniu ( specjalna sprzedaż dedykowana do rolników).

55 bel w godzine buhahaha zamiast sipmy zamiast sipmy taniej metalfach wyjdzie, wszystko ma swoją cenę, zamiast zachodniej 2 sipmy pewnie równie długo posłużą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hebel1224    1

55 balotów czemu nie sąsiad ma farme ( owija siatką ) i robi około 45 balotów na godzinę. A metalfacha to ja nie chce ani żadnej zachodniej mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówienie iż w SIPMA są ruskie łożyska to poprostu czysta kpina (uśmiałem się po pachy - od kiedy Rosja jest producentem łożysk do pras)

 

Co do tych łożysk to sie nie smiej bo na wlasne oczy widzialem ja byk napisane " Made in Russia" i opinni nie zmienie o farmie II bo wiele osob ma takie ale nie wszyscy ja chwala moze i jest to tez wina obslugi sprzetu ale on tez nie jest dobrze zkonstruowany. Niewiem jak te nowe bo z bliska sie nie przygladalem. Życze bezawaryjnosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

Jak ktoś chce koniecznie polską to już wolałbym z uni group, dużo lepszy stosunek jakość/cena... Ale żadna jednak nie może się równać z zachodem kto miał porównanie wie że nie wciskam kitów. A tak nawiasem mówiąć po ch... ci nowa power cut albo faster jak masz farme jak zmieniac prase to na cos lepszego a nie na to samo

Edytowano przez Ptrk690

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

takich bzdur dawno nie słyszałem miałem dwie nowe sipmy i nie mam miłych wspomnień teraz mam NH BR 7060 i te dwie razem wzięte nie mają takiej wydajności jak NH i nie wspominając o problemach jakie były a co do uni kolega kupił na wniosek bo była tańsza od zachodnich i już nie może się doczekać kiedy będzie mógł się jej pozbyć i przywieź body używane ale zachodnie , ale nie dziwie się tym co chwalą te wynalazki jak niemili porównania to niewiedzą co chwalą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
    • Przez Hubi102
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem Sipmy z279/1. Problem tkwi w tym, że bardzo słabo zbija bele. Pracuje z MTZ 80, jade na wolnym biegu, podbieracz cały czas pełny, a belki i tak wychodzą słabo zbite. Czy pomoże regulacja tego zaworu w prasie (bardzo proszę o instrukcję, jak to zrobić), czy wina leży po stronie łańcucha, co obraca belą, bo też jest trochę luźny? Proszę o jakieś podpowiedzi co i jak. 😀
      Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj