adrian17031993

Przeróbka Podnosnika Zefir

Polecane posty

Wita :)

Tak jak w temacie chciałbym przerobic w swoim Zefirze 85 podnosnik tylny bo jest problem z transportem agregatu 3.2m bo strasznie kołysze i plugu . Czyli chce w jakis sposob dodac 2 siłowniki hydrauliczne ktore by wspomagały podnoszenie. Znalazłem na allegro zestaw wspomagania tylnego podnosnika mtz pronar. teraz pojawia sie problem jak taki zestaw podłaczyc aby wspołgrał z podnosnikiem ? gdzie sie trzeba wczepic w hydralike ciagnika czy trzeba jakis rozdzielacz ? dodam fotki zestawu i tył mojego zefirka zeby łatwiej to było zrozumiec

post-34578-0-51679500-1379708945_thumb.jpgpost-34578-0-09954600-1379709063_thumb.jpeg.z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wpinasz się trójnikami w przewody zasilające siłownik Tuz-a i tyle. Tylko to nic nie da. Ten układ z siłownikami wspomagającymi ma podnieść udźwig. A nic nie wspominałeś, że nie może podnieść tylko buja.

Poszukaj akumulatora hydraulicznego, powinien pomóc.

Jakie masz obciążniki na przodzie? Ciśnienie w oponach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki własnie za podpowiedz. o to mi chodzi zeby tak nie bujało podnosnikiem w czasie transportu i na polu bo jak przejade na jakies nierownosci to zaraz mysle ze te ramiona nie wytrzymaja. A z tym akumulatorem hydraulicznym to pewna sprawa jest ? Bo własnie widze ze cana jest przyzwoita w porownaniu do zestawu wspomagajacego ktorego cena siega ponad 2 tys. Jak powinna byc pojemnosc tego akumulatora i jaki rodzaj jego ? Co do ostatnich pytan odnosnie obciazenia z przodu to mam 10x40kg moim zdaniem to jest i tak sporo. Cisnienie w oponach mam w granicach 1.2bar. Jeszcze ma pytanko jak wyregulowac podnosnik bo gdy chce podniesc to musze dodac gazu a gdy opada to strasznie wolno albo czassami opasc nie chce. regulowałem pokretłem pod siedzeniem ale to nic nie daje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego po prawej str na błotniku masz taką wajchę od podnośnika musisz ją ustawić w odpowiedniej pozycji to podnośnik powinien normalnie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wajcha na błotniku jest do szybkiego opuszczania. Prawidłowa regulacja powinna wyglądać tak:
-pokrętłem pod siedzeniem ustawiasz tak, żeby szybko podnosiło(ja ustawiłem na maxa i już nic tam nie kręcę)

-regulacją z tyłu po prawej stronie ustawiasz proporcję pomiędzy szybkością podnoszenia i opuszczania (u mnie jest ustawione na środku)

-wajchą na błotniku - tą obok gazu szybko opuszczasz, działa to tak:
No uwrociu podnosisz dźwignią od położenia, zawracasz i opuszczasz maszynę przy pomocy dźwigni od położenia. Maszyna powoli opada do zadanej pozycji, Ty w tym czasie jedziesz i gdy jesteś w miejscu gdzie chcesz, żeby już maszyna się zagłębiła do zadanej pozycji to ciągniesz za wajchę na błotniku w kierunku do tyłu. To powoduje, że maszyna szybko opadnie(1-2s) do zadanej pozycji.

 

A Ty masz w nim szerokie kapcie? Może to kwestia opon? Przeróbki zacznij od wywalenia tradycyjnych końcówek i wspawania haków. Co prawda nic to nie pomoże w bujaniu ale o wiele łatwiej podpinać maszyny.

Edytowano przez ekologicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweJaboski    5

Mam Zefira od 2011r. 1,2atm to za mało.dlatego buja. Podnośnik jest mocny jak na te maszyny. Wajchę położeń maszyny ustawiasz na początku pracy w polu i potem tylko rączka na blotniku w użyciu! Szybkości podnoszenia nie zmienisz bo jest stała i zależna tylko od obrotów silnika. Szybkość opadania regulujesz pokrętłem pod fotelem zależnie od wagi maszyny. Dbaj o wymianę filtra oleju skrzyni biegów. Uważam że niepotrzebnie montujesz te siłowniki . W razie czego służę radą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez MarcinZt
      Witam. Mam pytanie odnośnie Massey Ferguson 3085. Czy jest mi ktos wskazac co trzeba zamienić w koszu polbiegu by ciagnik jechał 40km/h . Skrzynia 16x16 z jednym polbiegiem bez AB. Ciagnik mam rozjechany i mechanik mówił ze jest mozliwosc odwrócić o 180stopni taka "choinke". Jest ktos w stanie pomoc lub pokazac schemat .
    • Przez tedek2
      Witam. Mam kolejny problem. Wolno dzialajacy podnośnik, tur oraz hydtaulika zewnetrzna. Olej zalany fusha stou 10w30 filtry oba zmienione. Cisnienie na turze 180. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez marioc14
      Witam
      Jakiś czas temu zaczął wyciekać mi olej spod zaworu rozdzielczego ( ten pod siedzeniem) więc wymontowalem go I wymieniłem te nieszczęsne uszczelnienie ale po zamontowaniu zauważyłem że podnośnik nie ma siły podnosić cięższych maszyn sprawdziłem ciśnienie na pompie poprzez podpięcie manometry z tylu na kiper daje 15Mp ale po puszczeni dźwigni szybko spada ciśnienie z manometru tak jakby coś gdzieś przypuszczalo co może być przyczyną? Dodam że pionową rurkę z uszczelnieniami wymieniłem jakieś sugestie co może być przyczyną?
       
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj