przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Libero    16

Tak, jest taka opcja za dopłatą


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

adamnow31 piszesz ze ciagnik bedzie w pazdzierniku bo w sierpniu fabryka stoi a potem ze zaoferowali Ci ciagnik ktory jest w Polsce juz wiec cenna zaniego nizsza, wiec dlaczego dopiero w pazdzierniku, to nie jest jakis po pokazwoy ciagnik ? ja bym to sprawdzil bo cos to sie kupy nie trzyma :)

 

libero ta opcja jest w Cis w standardzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Jeśli mówię, że ta opcja nie jest w standardzie to nie jest.

 

Nie jest w standardzie - dopłata około 2tys zł, nawet dla Cisa

 

Istnieje co najwyżej możliwość taka, że serwisanci to dorzucają przy przeglądzie zerowym.


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Arion już na podwórku. :) Pierwsze wrażenia są na duży plus :D no może poza skrętem. <_< Wydaje mi się ze można go jeszcze podkręcić. Siłownik ma jeszcze z 50mm zapasu. Poprawiał to ktoś? W instrukcji obsługi pisze że koła wychylaja sie o 54 stopnie.Na moje oko nie wiem czy jest tam 40. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karold14    4

matmati2

 

 

zeby pokzaywalo spalanie na Cis trzeba doplacic 1700 zl netto, pokazuje tam rowniez szerokosc maszyny, licznik ha i jeszcze kilka opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ja mam 640cebis full opcja. Ale pracuje u mnie bez tura.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

czyli kazdy ciagnik to posiada ale jest zablokowane czy cos w tym stylu i jeśli ktoś zapłaci zostanie aktywowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja spalanie i lodówkę na napój dostałem gratis zamiast radia, bo miałem swoje. Z drugiej strony lepiej wydać 300 zł na radio niż 2000 na lodówkę i wyświetlanie spalania.

To spalanie i tak jest trochę lipne, bo nie ma tak jak np u fendta, że może być średnie od ostatniego kasowania i jeszcze jakieś inne opcje, tylko jest tak jak by chwilowe średnie (nie wiem czy z ostatniej minuty czy sekund) oraz czas pracy na pozostałym paliwie.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikelo6930    0

a ile twoj Arion 510 pali? bo my mamy u siebie Arion 540 i powiem ze bardzo dobrze chodzi i malo pali. bo w nim tez jest silnik John Deera i tez myslalem ze duzo pali, ale wcale tak nie jest. jescze wcale nie ma rok a juz ma 805 h i jestesmy zadowoloeni z niego :) twoj arion ile ma h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

ma 8 mth i na razie czeka za pracą w polu, więc na temat spalania za wiele nie wiem, po żniwach będę coś wiedział. Podczas transportu z niedużym obciążeniem (ok.5-6 t) i prędkościami między 30 a 40 km/h pokazywał od 12 do 16 l


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Wie ktoś czy jak claas ma amortyzowaną oś to czy nie przeszkadza to w ładowaniu turem, czy buja nim, czy przez to się zużywa, czy można jakoś blokować amortyzacje?

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ogólnie zalecane jest do tura abo nie było amortyzacji przedniej osi ale nie wiem być może sie myle.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikelo6930    0

aha to dopiero ma 8 mth, no to praca dla niego dopieor sie zacznie :) nasz claas arion jak wozilem rzepak to tak mialem te 23t netto rzepaku zaladowane to tak palil 20-24 l to zalezy ile dajesz gazu. ja tak jechalem te 40-42 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Przy pracy ładowaczem należy wyłączyć amortyzację osi przedniej, a oś można włączać i wyłączać z pomoc przycisku... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mag7532    0

za wersję dość podstawową 620c do zapłacenia 220 netto - nie ma obecnie już w czym wybierać bo będą nowe wersje i nowa 620 z nową normą spalin cena podnosi się na 250-260 netto

więc jak jest decyzja na zakup - to raczej brać bo taniej nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Panowie mam pytanko mianowicie tydzień temu przyprowadziłem nowego clasa ariona 620c i nie chce mi podnosić podnośnik, świeci sie lampka kontrolna. Przeczytałem wszystko w instrukcji obsługi i nic się specjalnego nie dowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikelo6930    0

a co ci tam dokladnie swieci? zeby aktywacja wlaczy muszisz naciskac jak jak bys chial opusic maszyn i potem krecic z tym kolem co jest do regulowania jak wysoko/gleboko chcesz miec on jets obok tam. i wtedy powinien chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3
Zolwik1990 tak jak kolega wyzej napisał to jest blokada ktora musisz wylaczyc po kazdym uruchomieniu silnika wiec uzywasz przelacznika do podnoszenia pompy a potem pokretlem od ustawiania wysokosci pompy musisz przekrecic od dolu do gory (cos w stylu dawnych telefonow stacjopnarnych kiedy nr sier wykrecalo pokretlem nie wiem czy takie jesszcze pamietasz :P) w arionach 400 to jest to zielone kolko po prawej stronie http://www.google.pl...207&tx=92&ty=64 a w twoim to zalezy jaka masz wersje ale napewno tez cos podonego masz Edytowano przez koper1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Ale u mnie święci się kontrolka że opuszcza i podnośnik stoi w miejscu. Teraz podnośnik jest podniesiony na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj