przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawny    7

Racja , i pójdzie fama że claasy mają skrzynie do bani bo od razu się rozlatują .

a jaka ma byc jak nie wadliwa skoro to skrzynia taka sama jak w rozlatujacym sie MF :D olej w skrzyniach claasa jest taki sam jaki jest w MF bo wiekszosc modeli ciagnikow tych marek ma ta sama skrzynie biegow. Marka oleju jest Total dokladnego oznaczenia nie podam bo kupuje luzem u korbanka, ciekawostka jest to ze olej sprzedawany u niego jest "inny" niz oryginalny bo oryginalny ma fajny pomaranczowy kolor, a ten sprzedawany juz nie, oryginalnie i w mf i w claasie taki pomaranczowy olej jest w skrzyni, oczywiscie te dwa oleje mozna mieszac skoro korbanek je stosuje:) oryginalny pomaranczowy mozna spokojnie kupic u dealera claasa decyzja nalezy do kupujacego ktory i gdzie, zapewne w zaleznosci od ceny:) Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karold14    4

nie ten Arion to CIS ma Quadractiv dodatkowo, zwiekszony wydatek pompy oleju do 98 l, obciazniki przod 730 kg opony 480/600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21
ponieważ żaden Hipol nie spełnia wymagań żadnego producenta zachodnich skrzyn biegów, tym bardziej, że w Polsce nazwa Hipol nie jest zastrzeżonym znakiem towarowym

nie wszyscy producenci mają olej hydrauliczny razem z olejem w skrzynii,

Orlen twierdzi, że jest zastrzeżony a że jest masa podróbek to inna sprawa

jeśli nazwa Hipol została zastrzeżona dla wyżej wymienionych przeze Mnie parametrów to oleje sprzedawane na rynku muszą owe parametry spełniać. Gdyż tak jest zapisane w RNJe8/94. Jakoś najczęściej podrabiany olej na świecie Castrol Eage nie ma przydomku "jakiś tam" pewnie dlatego że cena robi swoje.

kolego jest zasada, nie znam sie- nie wypowiadam sie.

To po co się wypowiadasz?

no tak i nabank skrzynie w MF sa wadliwe

gdzie napisałem że skrzynie Gina są wadliwe?

a nie dlatego ze ktos dolal do nich wspomnianego wyzej hipolu:)

co innego dolać, a co innego jak zostanie wtrącona domieszka innego oleju, którego stężenie będzie niewielkie (pon 2%) proponowałbym poczytać Dekre odnośnie olejów hydraulicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

@karolasek weź wymieszaj ten olej i przestań zadawać kretyńskie pytania!!!! 5 osób Ci pisze że nie należy tak robić, a Ty dalej swoje!

Podłączysz raz masz 0,5 l drugi raz znów 0,5 l trzeci piąty i dziesiąty i masz połowę superolu w arionie... rozumiesz?

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolasek    0

aaa to po prostu trzeba oleje wymienić w innych ciagnikach czyli 30-tka.case jx i lambo r1

 

czyli około 30 litrów 30-tka, case jx 60 litrów , 40 litrów lamborghini a nada sie ten olej do nich ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jeżeli te oleje są zgodne z API GL-4 lub Allison C-4 to nie musisz zmieniać. Oleje w skrzynach większości nowych ciągników to typowe oleje STOU, czyli uniwersalne (można stosować je jako przekładniowe, hydrauliczno-przekładniowe i silnikowe) Myślę, że skrzynie w Case i Lambo są zalane takim olejem.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolasek    0

dzięki za podpowiedż

bo w lambo czy case bez problemy wywracam przyczepy

i nic z olejem sie nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karold14    4

sawik1995

a jak Arion zachowuje sie podczas transportu z takimi 4 Unii?? jedzie stabilnie, czy trzeba jakies obciazenie na przod? wystarcza same obciazniki na ramie, czy musza byc na Tuz-ie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolasek    0

witam jak sie sprawuje arion 630 cis bo mam takiego zamówionego co nim robicie ile ma mth

 

dokładnie case zalany Agro Utto orlen

 

jak sie sprawuje arion 630 cis bo mam takiego zamówionego co nim robicie ile ma mth????

 

post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawik1995    0

karold14

Bez obciążenia dawał sobie rade, ale na większym dołku go podnosiło i dlatego zrobiony ma obciążnik ( około 900 kg) i jest wszystko elegancko. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolasek    0

witam kolegów ma ktoś ariona 630 cis ile ciąga pługów i jakie i ile ma mth oraz jak się sprawuje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Karolasek zamiast pytać 5 razy dziennie o to samo, to zajrzyj do galerii, poczytaj komentarze pod zdjęciami i popytaj użytkowników. Gwarantuję, że dowiesz się dużo więcej. Mam wśród znajomych użytkownika tego ciągnika, zrobił nim w pierwszym sezonie bezawaryjnie 400 mth i jest z niego zadowolony.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ostro przegina :) B0gdan podpisuję się pod twoim postulatem :) Gdzie są moderatorzy?

Karolasek jak cię zadowoli taka odpowiedź to napiszę, że też mam zamówionego Ariona, tyle, że trochę mniejszego (510), ale technicznie to prawie to samo co twój więc żadna różnica. Nie zszokuję cię pisząc, że będę nim pracował w polu, jak większość posiadaczy ciągników w sumie.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolasek    0

co wy sie mnie tak czepili ja sie tylko pytam jak sie eprawuje arion 630 w pługach oraz jak z awaryjnością aco do michała to gdzie zamówiłeś ariona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Zapomniałeś dodać, że strasznie natrętnie pytasz, a takie zachowania nie są pożądane na forach internetowych. Zapytałbyś raz i cierpliwie poczekał, to przyniosło by to lepszy skutek, a tak wywołuje tylko delikatnie mówiąc zniesmaczenie u wielu użytkowników i niechęć do odpowiedzi na to pytanie. Wracając do tematu czyli Ariona to zajrzyj do specyfikacji i porównaj z innymi ciągnikami i będziesz mógł mniej więcej ocenić (przynajmniej teoretycznie) jak będzie sprawował się w orce. Z resztą zamawiając ciągnik musiałeś podjąć decyzję na jakiejś podstawie, więc pytanie o ot teraz to jak przysłowiowa musztarda po obiedzie. Informacji o awaryjności szukaj w galerii. Dodatkowo polecam ci też poczytać trochę o kulturze na forach internetowych. Gdzie zamówiłem ciągnik jest informacją nieistotną, bo u Claasa obowiązuje rejonizacja i każdy diler ma swój obszar działania.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jaka różnica cenowa między 430 a 510 jest? albo inaczej ale za tą 510 będziesz płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Przy dosyć bogatej specyfikacji jaką wybrałem w 510 to trudno powiedzieć, jaka byłaby różnica bo część wyposażenia była niedostępna w 420. Wydaje mi się, że w podstawie to około 20-30 tysięcy różnicy powinno być, ale nie wiem dokładnie bo ceny liczone były już po skonfigurowaniu dodatków. u mnie wybieraliśmy między 420 cia a 510.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolasek    0

mam pytanie czy arion w cis ma na wajhe do hydrauliki blokadę żeby cały czas dawało olej ??? pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj