przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piters182    29

Witam, korzysta ktoś z grzałek na mroźne odpalanie? Ile to czasu trzeba grzać ciągnik tą grzałką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Mam takie pytanie do posiadaczy Arionów. Otóż posiadam Ariona 620C, i mam dylemat nad wybraniem pługa ilu skibowego. Marka pługa będzie to Akpil. Tylko czy brać 4 skibowy czy 4+1. Może ktoś z posiadaczy Arionów przypinał 5 obracalną, i jak ten ciągnik się zachowywał w transporcie czy w pracach polowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja swoim 620 ciągam Vogel Noota 4 skibowego który bierze 170 cm.Akpil widze bierze na korpus do 48 cm to masz prawie 2 metry,czy trzeba ci więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarrek    6

Ja 620 cebis ciągam 4x48 IBIS ażur i myślę że z 5 w transporcie nie było by problemu, ale do orki to za dużo chyba że lekkie ziemie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ja swoim 620 ciągam Vogel Noota 4 skibowego który bierze 170 cm.Akpil widze bierze na korpus do 48 cm to masz prawie 2 metry,czy trzeba ci więcej?

Może i by to starczyło. Ale ciekawi mnie jak by taki ciągnik się zachowywał z takimi 5.

Nie drogie pługi to można by dopłacić do 5. Ale jak by wiedział że ciągnik nie podoła to bym dał sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

kolego ja wiem ze 5 skib duzo fajniej wyglada przed sasiadami, tylko gdzie tu sens? ile razy jest tak ze 150 km ciaga 4 skiby. 5 skiba jest daleko w tyle, podnosnik ma ciezej to raz, dwa trudniej sie obraca taki plug, akpil km180 w zupelnosci wystarczy do tego ciagnika, a 5 skib bedzie tylko zupelnie nieotrzebnym wydatkiem, nie raz szybciej i lepiej sie zrobi 4 skibami niz 5 jak rowniez ekonomiczniej. zaoszczedzone pieniadze lepiej wydac na fajna wycieczke zeby nie siedziec caly czas w domu, a jesli sa plany na ew zmiany ciagnika na wiekszy to wystarczy wziac wersje 4+ i pozniej ew. dokupic 5 skibe. bo w tym wypadku zakup 5 skib jest zupelnie bez sensu, ja mam zetora 115 km i plug 4*42 na 3 klasie ciagnik ma bardzo duzo pracy a osiagi spadaja znaczaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zależy jakie masz gleby ,jak lekkie to ok, ale na średnie i cięzkie szkoda go przesilac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Właśnie gleby to mam zróżnicowane. Mam piasek ale i mam ciężkie rędziny. Ale wiadomo w 5skibach nie musi byc ustawione na 48cm. Można zwęzić pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

Ja osobiście jeszcze nie mam na podwórku ciągnika stoi jeszcze u dilera ale zamówiłem do Ariona 620 CIS pług 5 skibowy obrotowy IBIS,gleby mam różne od lekkich do ciężkich i jak kolega napisał można szerokość regulować.

 

kolego ja wiem ze 5 skib duzo fajniej wyglada przed sasiadami, tylko gdzie tu sens? ile razy jest tak ze 150 km ciaga 4 skiby. 5 skiba jest daleko w tyle, podnosnik ma ciezej to raz, dwa trudniej sie obraca taki plug, akpil km180 w zupelnosci wystarczy do tego ciagnika, a 5 skib bedzie tylko zupelnie nieotrzebnym wydatkiem, nie raz szybciej i lepiej sie zrobi 4 skibami niz 5 jak rowniez ekonomiczniej. zaoszczedzone pieniadze lepiej wydac na fajna wycieczke zeby nie siedziec caly czas w domu, a jesli sa plany na ew zmiany ciagnika na wiekszy to wystarczy wziac wersje 4+ i pozniej ew. dokupic 5 skibe. bo w tym wypadku zakup 5 skib jest zupelnie bez sensu, ja mam zetora 115 km i plug 4*42 na 3 klasie ciagnik ma bardzo duzo pracy a osiagi spadaja znaczaco

A propo porównujesz Zetora do Claasa Aion 620 moc 135 km no chyba niema żadnego porównania nie obrażając -1 cztery gary -2 lżejszy sporo -3 hydraulika lipa -4 nawet z 5 skibowym obrotowcem nie dało by się jechać zetorem bo by fruwał po drodze. A propo jak kupujesz 4+1 i masz dotację z uni to lepiej od razu wziąć 5 skibowy wyjdzie sporo taniej kupno jednej skiby to koszt 6000 zł. PS. Zetora mam również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarrek    6

I bierze równo z kołem czy wychodzi za koło ostatnia skiba? :)

Wychodzi za koło, opony 650 tył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile wychodzi za koło lub czy 4x45 weźmie równo z kołem czy też za lub w obrębie koła na oponach 600 bo z tego co obliczyłem to między 520 a 600 nie ma różnicy w rozstawie a dopiero od 650 zwiększa się rozstaw kół. Ile Ci pali w orce i na jakich glebach?Jeśli byś mógł to zmierz mi jaki masz rozstaw kół. POZDR :)

Edytowano przez janusz1231990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czego ciągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

znajomy ciaga jd 6820s czyli 135km kvera vario 4x50 gleby w wiekszosci piaski i nie widzi sensu posiadania pluga 5 skib, tak sie sklada ze mialem na testach ariona 620cis, podczepilem swoj plug, oralem rozne gleby od 3 klasy ktora wyschla na skale, po totalny piasek, fakt ze smigal z nim po tym piasku ale tez bez jakiegos kosmosu, plug 2m spokojnie by dla niego starczyl, wybor kazdego z osobna co kupi, ja zamiast tej skiby wolalbym dolozyc np cos z wyposazenia ciagnika badzi innej maszyny.

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie 400 pln za grzałke do ariona to dobra cena? dzwoniłem do znajomego co ma 610c i mówił że 530 netto płacił plus założenie. 400 brutto za grzałkę bez znaczka claas i 530 netto ze znaczkiem;) a robi ta sama firma a moge mieć takie grzałki i do innych jak by ktoś chciał na pw

Edytowano przez 6441Marcin6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czemu grzałke chcesz zalozyć,cięzko ci pali w te mrozy?Mi przy minus 18 spokojnie zapalał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarrek    6

A ile wychodzi za koło lub czy 4x45 weźmie równo z kołem czy też za lub w obrębie koła na oponach 600 bo z tego co obliczyłem to między 520 a 600 nie ma różnicy w rozstawie a dopiero od 650 zwiększa się rozstaw kół. Ile Ci pali w orce i na jakich glebach?Jeśli byś mógł to zmierz mi jaki masz rozstaw kół. POZDR :)

Za koło wychodzi około 10cm, rozstaw kół mierzony od środka do środka opony to 183cm tak samo od wewnętrznej strony prawego tylnego koła do zewnętrznej lewego.

Szerokość opon niema znaczenia tylko ustawienie gwiazdy w feldze gdy są skręcane na śruby(moje są spawane).

Spalanie od 14 do 16,5 zależnie od wielkości pola i przedplonu, gleby średnie 3 klasa.

Myślę że u Ciebie 4x45=180cm zabierze równo z kołem. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Maarrek a czy opony 650 mieszcza ci się w bruzdzie? Nie ugniatają swiezo odoranej ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarrek    6

Ugniatają, ale przy szerokości skiby 48cm i 600 tki i 520 tki też by ugniatały!

W moim IBISIE mam ażurowe odkładnice XXL czyli dość długie i niema śladu po ugniataniu.

Dlatego też twierdzę że do Ariona 620 4 skiby a nie 5 żeby prędkość była odpowiednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Rozumiem. To jednak zostaną chyba te 650 :) Ja się zastanawiam nad pługiem vario 4x50 lub 4x55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj