przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

brzozak2    241

polrama, ale rama szczatkowa, taka jak w fendtach.

 

@jaro nie pewny nie jestem, mtza mial tata 15 lat temu i od tej pory zadnego nie widzialem, ale cos tam bylo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebo62    2

mam do Was koledzy pytanie odnosnie ariona 610 w Cis"ie- czy biorąc ten ciagnik bede mial w standardzie wszystkie opcje które sa podane na stgronie claasa:????

Automatyka przełączania HEXACTIV

Uruchomienie przekładni HEXACTIV

Agresja przełączania nawrotnego REVERSHIFT

Ustawienie czasu i wydatku elektronicznych zespołów sterowania na ELECTROPILOT (opcja)

Funkcje komputera pokładowego: liczenie powierzchni, zużycia paliwa, wydajność powierzchniowa

Informacja i przeglądach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

Electropilot opcja, funkcje komputera pokładowego też opcja, ja się nie upomniałem i teraz muszę wykupić klucz od claasa to wtedy serwis mi to uaktywni(chodzi o spalanie itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebo62    2

czyli te dwie opcje niedostepne...a automatyke przekladni mozesz ustawiac?a duzo taki klucz kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

automatykę mogę ustawiać a ceny klucza nie znam, serwisant który miał to załatwić jest wiecznie zajęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

od nowego roku beda nowe serie 500 i 600, wersje z bestopniowka wygladaja w srodku kosmicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Skąd masz te informacje? Masz jakieś zdjęcia?

Na Opolagrze Claasy bardzo mi się podobały w kabinie, na Agritechnice, Ariony wypadły dosyć blado w porównaniu do konkurencji, także jakieś zmiany są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

mialem dzisiaj na testach ariona 620 i przedstawiciel pokazywal mi zdjecia na telefonie, byl pokaz tych ciagnikow ale tylko wewnetrzny claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Co do obecnie produkowanych Arionów. Wyzyskiem wg. mnie jest dopłata za to, żeby CIS pokazywał spalane, dopłata ta wynosi 1000 zł, a modyfikacja ciągnika polega na wprowadzeniu do kompa unikalnego kodu, który wg. dealera jest inny dla każdego ciągnika (numeru nadwozia). To po prostu wyłudzanie kasiory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur4    0

To, że Claas musi wypuścić na rynek unowocześnianego Ariona jest bardziej niż pewne, bowiem za chwilę sprzedaż nowych ciągników z silnikami nie spełniającymi najnowszej normy emisji spalin w ogóle nie będzie możliwa. Stąd też informacje o nowych fotach, nowej kabinie. Dziwię się trochę że nie zaprezentowali swojego nowego projektu na niedawnej Agrotechnice w Hanowerze. Pokazali tylko Axiona 900. Niestety AXION 900 nie jest już wyposażony w silnik od Johna Deera, tylko włoski badziewek od Fiata/Iveco, i kolejne niestety - na 99,9% włoski badziewek, który spełni nowe normy emisji spalin także zostanie zamontowany w nowej wersji Ariona. Co z tego, że Arion 2012 będzie miał nowe tzw. wypasione sterowanie, ciut nowszą kabinę, ładniejsze detale jak będzie napędzało go coś co z gruntu jest o wiele gorsze niż to co dotychczas dawał John Deere. Moim zdaniem jeśli macie zamiar zainwestować w Claasa to kupować rozwiązanie oparte o Deere’owskie silniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek60001    0

artur4 co do Axiona 900 to jak najbardziej, będzie napedzany silnikiem FPT, jednakże Arion 400/500/600 zostaje przy silnikach John Deera, tak samo jak Axion serii 800, i czy będzie to rok 2012/2013 to silniki w tych modelach JD będą. Informacja pewna, ponieważ w Hannoverze była premiera tych nowych ciągników, ale tylko dla dealerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Kolego artur4 po czym wnosisz że IVECO to na 99,9% badziew jakieś konkrety itd???? Musisz to powiedzieć kierowcom TIR którzy jeżdżą miliony kilometrów na tych silnikach cóż każdy ma prawo do swojej oceny. Moim zdaniem jeżeli np napis na tym silniku byłby inny to pewnie mowa by była że rewelacja kwestia jak się to opakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

W moim ciągniku jest silnik IVECO i jestem bardzo zadowolony, nie rozumiem tych dziwnych opinni kolegi. Z tego co obserwuję mam dużo niższe spalanie niż u znajomego w C. z silnikiem John Deera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

W jednym z tematów była dyskusja na temat silników w ciągnikach Claas... Produkowane są one przez DPS (Deere Power System)... Więc ciągniki Claas posiadają tą samą serię silników w sobie co John Deere czyli np. silnik z serii PowerTech Plus... Różnica polega na tym, że są to inne modele silników, dla przykładu: Claas Arion 610-640 Cis/Cebis ma silnik 6068HRT natomiast seria John Deere 6630-6930 premium ma silnik 6068HL... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek60001    0

Daniel tak są to te same silniki, tylko z innymi wtryskiwaczami, turbinami, innym sterowaniem, innym kątem wtrysku paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

W jednym z tematów była dyskusja na temat silników w ciągnikach Claas... Produkowane są one przez DPS (Deere Power System)... Więc ciągniki Claas posiadają tą samą serię silników w sobie co John Deere czyli np. silnik z serii PowerTech Plus... Różnica polega na tym, że są to inne modele silników, dla przykładu: Claas Arion 610-640 Cis/Cebis ma silnik 6068HRT natomiast seria John Deere 6630-6930 premium ma silnik 6068HL... Pozdrawiam

A czym się różni silnik 6068HRT od silnika 6068 HL? Pytam poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

@jacek1296 sam nie wiem czy się różnią gdyż nie ma na ten temat w internecie praktycznie nic... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur4    0

Kolego artur4 po czym wnosisz że IVECO to na 99,9% badziew jakieś konkrety itd???? Musisz to powiedzieć kierowcom TIR którzy jeżdżą miliony kilometrów na tych silnikach cóż każdy ma prawo do swojej oceny. Moim zdaniem jeżeli np napis na tym silniku byłby inny to pewnie mowa by była że rewelacja kwestia jak się to opakuje.

 

Maszland:

Tu nie chodzi o opakowanie. Opakowanie ma znaczenie w takich kwestiach jak napoje energetyczne: możesz kupić litr red bullla za 10 zł. albo coś ulokowanego na dole sklepowego regału, niewspartego reklamą za 1,99. Skład jest identyczny. Wybór ma charakter z przedziału IQ zakupowe.

 

W kwestiach takich jak maszyny znaczenie ma technologia, doświadczenie, wiedza itd. Napisałeś o TIRowcach. Ok – jeżdżą oni wiele km ale jak to ująłeś do milionów będzie daleko. Spróbuj wycenić np. Mercedesa Actrosa i Iveco Stralis, różnica będzie duża. Żeby było jeszcze jaśniej. Wyceń auto używane - Iveco jest tym, które na wartości traci bardzo wiele - skądś się to bierze i na pewno nie z przekonania opartego na logo, jakie umieszczono na masce auta. Popytaj użytkowników samochodów dostawczych, spróbuj porównać np. dostawczaka Iveco a np. Mercedesa Sprintera. Ja mam doświadczenia wskazujące na wyższość technologii niemieckiej nad włoską.

 

I żeby było jasne - nie twierdzę że Włoch to plastikowe tłoki. W Cese’ach, New Hollandach jakoś to działa, ale kiedy do wyboru mam DPS’a, SISU, czy Deutza to stawiam na czołówkę - ot tyle.

 

A jeśli ktoś pisze, że ma w swym traktorze silnik od Fiata i działa mu dobrze to świetnie. Ja mam przekonanie, że DPS, SISU czy Deutz są bardziej żywotne niż Fiat/Iveco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Artur4 zgoda każdy ma swoją opinię i to szanujemy. Jakbym przejechał dostawczakiem minimum 200 tys km IVECO i np MERCEDESEM to wtedy mogę swoją opinię wyrazić. Na przykładzie osobówek a trochę przerzuciłem akurat służbowych to najlepiej wypadła SKODA 1,9D zwykły silnik ale ostatnio jeździłem Oplem Corsa 1,3 CDTI okazuje się silnik FIAT i rewelacyjnie dobra jednostka i oszczędna i bezawaryjna przebieg 230.000 tys.

Co do cen to fakt są marki które spadają cenowo inne trzymają cenę co do ciężarówek nie wypowiadam się szczegółowo bo nie znam tej dziedziny. Gdyby być inżynierem silnikowym i studiować tą dziedzinę plus być mechanikiem z co najmniej 20 letnim doświadczeniem wtedy pewnie udowadniałbym swoje racje. Z moich doświadczeń silniki IVECO akurat w ciągnikach nie są problematyczne ciekawi mnie tylko jak to wygląda w nowym AXIONIE 900 bo silnik to jedno a osprzęt elektronika i skrzynia jako całość drugie pożyjemy zobaczymy.

Nie da się ukryć że silniki DPS mają wyższość nad innymi walorami technicznymi i mocą itd to jest fakt ale jak sam powiedziałeś plastikowych tłoków nikt nie robi, w swojej okolicy obserwuję bacznie dwa starsze NH z serii TM i zobaczymy ile wypracują godzin na razie mają mało między 3-4 tys więc nic o żywotności powiedzieć nie można w stosunku np. do Renault czy FENDT na silniku MWM co mają po 15 tys godzin bez remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj