przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MASZLAND    0

Wiedziałem że się rozpęta dyskusja.

Skoro się rozpętała to zgodzę się że ciągnik ramowy jest wytrzymalszy na złamanie tylko ile w życiu Andrzej24871 widziałeś przełamany ciągnik bo ja raz i to C-360 ale pytanie dlaczego się przełamał. Najpierw operator mając zbyt ciężką maszynę, równie dobrze przyczepę która np. zablokowała się na jakiejś poprzecznej nierówności postawił dęba ciągnik a później raptownie uderzył przodem o ziemię więc skrajne bardzo skrajne przypadki więc argument dla mnie mało przekonujący bo przy tak dużych maszynach postawić ciągnik to duża sztuka ale da sie to zrobić.

Ponad 90% ciągników ramy nie ma i jakoś po polach i drogach złamanych nie widać. Ciągniki nie projektuję ciecie z podwórka i zdają sobie sprawę z obciążeń więc też zależy producentom aby było ok. Konstrukcyjnie uważam że silniki są przystosowane do przenoszenia obciążeń i problemu brak. Trzeba zauważyć że JD seria 8000 ramy nie ma i nikomu to nie przeszkadza, ciekawi mnie jak handlowcy JD mówiący że rama to podstawa sprzedają bajkę że w 8000 jej nie trzeba i jest ok. Rama w JD w serii 6000 i 7000 wcale nie jest taka gruba bo to grubsza blacha walcowana i swoje odszktałcenia podczas pracy ma chociaż tego nie widać na pierwszy rzut oka ale to i tak dobre ciągniki i z ym dyskutować się nie da.

Myślę że zakończmy ten temat ponieważ mowa w nim o ARIONIE a nie o ramie.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Maszland JJowi zapewne chodziło o to aby andrzej podał jakiś sensowny argument bo on często pisze dużo ale nie koniecznie poprawnie z punktu technicznego

 

Arion może mieć C-matica ? czy Hexa to jedyna skrzynia w wersji Cis i Cebis?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Wersje CIS mają pamięć obrotów silnika którą na podłokietniku aktywujesz 1 i 2 ustawić możesz 2 różne prędkości do prac, masz dwa guziki którymi to programujesz. Na podłokietniku aktywujesz funkcje automatyki skrzyni biegów ale automatykę skrzyni programujesz już na desce rozdzielczej pokrętłem tzw. ClAAS INFORMATION SYSTEM.

 

C-Matic tylko AXION. ARION CIS HEXASHIT a wersja C Quadrashift.

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

ty jesteś handlowcem czy kupowałeś nie dawno ariona?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Znajomy ma nowego Claasa 6 cylindrów coś ponad 120 KM i strasznie narzeka na spalanie w porównaniu do innych marek o podobnej mocy jakie mamy w okolicy wypada najgorzej :( Nie ukrywa niezadowolenia :(

 

Inna kwestia jest taka, że Claasa ceny nigdy tak naprawdę uczciwej nie poznasz i nieutargujesz,zawsze zapłacisz zawyżoną bo tylko z jednym najbliższym dilerem można rozmawiać na temat cen. Do plusów zaliczę całkiem w miarę obszerną kabinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co ty pierdzielisz, ja mam dwóch dealerów w okolicy i rozmawiam z dwoma ;) kto ci zabroni rozmawiać z innym? nie wiesz że jest to niezgodne z prawem? ludzie zastanówcie się czasami co piszecie :blink: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2
Napisano (edytowany)

Zależy w jakim wojewódstwie mieszkasz?

U nas z maszynami przyjeżdza facet oferować, ale mówi że ciągnika sprzedać nie może, albo nawet jak sprzeda to marża pójdzie na tego rejonowego dilera w moim miejscu, wiec o ciagniku nie chce rozmawiac za wiele tylko maszyny.

Edytowano przez wysoki24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co za różnica? :blink: prawo w całym kraju jest takie same, jeśli produkt jest ogólnodostępny i spełniasz wymagania do jego zakupu (czyli masz kasę i lata) to nikt nie może zabronić ci go kupić ;)

Mówić to oni sobie mogą ale sprzedać muszą, tym bardziej jak marża inie na konkurencje to mogą zejść z ceny konkretnie :lol: bo przecież serwis to już osobna kasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Teoretycznie tak jest... ale jak zawsze nikt tego nie przestrzega

 

Jeśli chodzi o traktory to w mojej okolicy porównując spalania podobnych mocy (160KM) Claas wypada najlepiej, przed Massey Fergusonem i New Hollandem

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak mierzycie spalanie? Cała okolica zjeżdża się do jednego rolnika? biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16
Napisano (edytowany)

Ja jestem właścicielem Aresa 816, rowmawiałem z właścicielem NH który na niego bardzo narzekał jeśli chodzi o spalanie, a Masseya ma sąsiad tuż obok

 

pozdrawiam

Edytowano przez Libero

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

spalanie liczy właściciel danej marki jak liczy ten od MF to sisu oszczędne jak NH to FPT a jak Claasa do DPS/Perkins :D

Albo handlowcy tak piszą że najmniej pali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie to nie porównanie spalania... tylko wymiana opinii. ;) Każdy operator ma inny styl jazdy, maszyny towarzyszące inaczej ustawione, warunki terenowe też się mogą różnić. :) To o czym pisał @Libero traktowałbym poglądowo, a nie miarodajnie. :L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

wysoki24 nie gniewaj się kolego ale piszesz jak dzieciak a dlaczego tak uważam:

1. Z tym spalaniem to jak sam zapewne wiesz to bywa różnie jeżeli nie poprzesz swojego argumentu faktami to sorry bardzo ale nie uwierzę Ci po pierwsze:

- jaki dokładnie ma kolega model bo wiemy że około 120 KM ale ARION czy inny wersja C czy CIS z jakimi maszynami pracuje , jakie gleby, jaka technika jazdy jakie bieg jakie obroty itd itd

- z jakimi ciągnikami (modelami porównuje) moce tych ciągników kolegów, modele jakie warunki pracy, czy silniki 2 czy 4 zaworowe, common rail czy pompa mechaniczna, itd itd, z Twojego opisu wiemy że podobne moce ale nie takie same a co znaczy podobne????? czyli informacyjny bełkot

Tak to możesz sobie porównywać ale modele w piaskownicy.

 

2. Ceny ucziwej nie poznasz. Nie rozumiem słowa uczciwej no chyba że inaczej rozumiemy słowo uczciwość. Skoro są na forum koledzy którzy kupują te ciągniki to znaczy że "uczciwą cenę wynegocjowali". Możesz sobie z innymi dealerami porównać. Co oznacza cena zawyżona?????

Jeżeli będziesz uważał że według Ciebie oferta jest za droga to nie musisz się na nią godzić i kupować przymusu nie ma.

Żyjemy w wolnym kraju i tak jak koledzy piszą masz kasę to kupujesz i sam wybierasz, nie wiem skąd te pretensje do dealerów w Twojej okolicy?? No chyba że o czymś nie wiemy???

Nie miej pretensji do całego świata że jest tak skonstruowany.

Myślę że na forum liczą się fakty.

A wracając do tego spalania to ile pali ten CLAAS bo wiemy że dużo tylko mnie ta jednostka miary nie przekonuje.

Pozdrawiam serdecznie i nie bierz sobie do serca tej krytyki tylko prosimy o konkrety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

co do spalania u mnie na glebach lekkich Arion 610c + agregat upr.siewny kongskilde z siewnikiem nabudowanym 8-9l na hektar. Tyle tylko ze średnia długość pola w gospodarstwie to coś pewnie grubo ponad 300m. Pagórkowate piaskowe ziemie.

 

Ja mam inne pytanie, jak myślicie znajde jakiś nowy LEKKI pług 5 skibowy obrotowy do mojego Ariona 610c, co do uciagu nie bedzie problemu na moich glebach. Chodzi mi raczej o to, żeby nie bujało nim za bardzo w transporcie i na uwrociach, czy jednak odpuścić sobie plany z 5 skibowym i jednak 4 skibowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Podpinam się do tematu do 620C 4 czy 5 obracalny, mam troche piachu i miejscami rędzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8
Napisano (edytowany)

a bierzecie te pługi na Modernizacje?? my chcieliśmy coś właśnie na program kupić, ale zrezygnowaliśmy, lecz interesowałem się, więc dobry byłby KUHN VariMaster 112 4E, ale to jest 4 na kółku, więc nie bujałoby, nawet myślę że 5 by była jeśli masz te piachy :)

 

 

Nasz Arion 610CIS jest w trakcie testów w sprawie tego spalania :) pzdr :)

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewar16    0

Jeśli chodzi o pługi do arionów 600, to my na placu sobie podpinaliśmy Kvernelanda ES 100 5 korpusów i radził sobie bez najmniejszego problemu. Dla porównania, przy tym samym pługu JD6930 miał przód praktycznie w powietrzu. Oba ze standardowym balastem z przodu, ok. 600kg. Także dla ariona 600 śmiało można dać pług 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Pięć skib to spokojnie ja mam rabe werka 5 obrotowy to arion 620c to bez najmniejszego problemu daje radę, tylko ja mam lekkie ziemie.


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ja właśnie się zastanawiam co do pługów do mojego 620C. Czy 4 czy 5 skib. Mam ze 20% rędzin i tak cieżko podjąc decyzje i cieżko powiedzieć jak by orało się 5 skibowimi. I jeszcze do was pytanie, jakie dobrać przyczepy, chodzi o wielkość do Ariona? Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian23199    0

Właśnie.. co myślicie o znaczeniu konstrukcji ramowej i jej wyższością nad konstrukcja segmentową?? Bo chyba konstrukcją ramową na szeroką skale dysponuje tylko JD..

konstrukcja ramowa dysponowaly i dysponuja nadal mtz/belarus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w wiekszosci ;)

tzn dokladnie to nie wiem, ktore nie maja, ale te popularne wszystkie byly zbudowane na ramie. kiedys sie tak wszystkie ciagniki budowalo, a ze ta konstrukcja do najnowszych nie nalezy, to i ma rame. nie wszystko co nowe to znaczy, ze dobre :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj