przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Libero    16

Około 205 tys netto


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

a 410 CIS może ktoś wie??? bo będę po jutrze oglądał i chciał bym mieć jakieś porównanie:)

 

 

i byłem zobaczyłem pojeździłem ale nadal niema konkretnej decyzji:) a powie mi ktoś bo ten którym jeździłem miał powietrza tak jak wyszedł z fabryki i na dziurach trochę podskakiwał wiec jak to potem jest z tym komfortem bo jednak odczuwa się ten brak amortyzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steniek    0

wiadomość dla tych tuż przed zakupem jest taka, że trzeba się upomnieć o instalację hamulcową starego typu bo nie montują jej w standardzie. U nas założyli to za darmo po pewnym czasie ale z tego co mówili serwisanci to będzie trzeba za to płacić dodatkowo. Miłym akcentem jest też to, że na nasz rynek wszystkie ariony dostają bez dopłaty filtr paliwowy co przy jakości naszej ropy jest dość ważne. W naszym Arionie jesteśmy świeżo po przeglądzie na 100 motogodzin. przegląd ten kosztował 950 zł wiec chyba tragedii nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

steniek mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia ariona ? :(


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy w waszych Aronach CISach wyświetlacz pokazuje spalanie? Wchodząc w menu można wybrać spalanie w litrach albo galonach na godziny, hektary, ale za każdym razem jak ustawie litry i wyjdę z menu to nic nie pokazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

U mnie jest dokładnie tak samo, miałem dzwonić do serwisu w tej sprawie ale jakoś tak nie było czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U mnie to samo, pewnie jest taka opcja ale nie ma od tego czujników ale co tam może siedzieć.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

@Avendrion oprócz Claasa masz jeszcze MF mógłbyś jakoś porównać te ciągniki , który w czym lepszy (spalanie w ciężkiej pracy w lekkiej , ogólne wykonanie ... kurde nie wiem liczę na Twoją inwencje twórczą > napisz jak najwięcej)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Za dużo tej inwencji twórczej nie mam no ale napisze co będę miał na myśli.

Claas jak i MF w orce spaliły po 17l/ha w lekkiej robocie nie liczyliśmy, komfort lekko przemawiał by za Claasem ale jest on młodszy o 5 lat. Mocy też ma trochę więcej Claas. Nie chce mi się wiecej wymyślać więc jakbyś miał jakieś pytania to wal tutaj albo PW


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Kolego @ Avendrion a miałeś jakieś awarie w tym arionie lub MF ? I jeszcze jedno troche to głupie no ale Mój odnośnik to jest link do broszury na stronie claasa o arionach 500/600 i tylko ona nie chce mia się załadować wszystkie inne chcą a ona jedna nie chce mógłby ktoś zobaczyć czy ona działa bo sam już nie wiem czy to u mnie jest coś nie tak czy to na ich stronie.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Mi się otwiera, no tak w Claasie pękł mi sworzeń od prawego wieszaka ale to z winy ludzi bo nie była założona podkładka i się powoli wysuwał i pękł.

W MFie najgorsza awaria to naprawa pompy paliwowej, wyżarło ją od złej jakości paliwa. Do tego pasek od sprężarki pękł i klima przestała działać no i jeszcze często pękająca osłona od wentylatora... B)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

co myślicie o takim zestawie

Claas Arion 620 cis i pług Vogel-not plus xm 950 vario

a może ktoś z was ma taki zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Orałem na testach 620C i pług 4 vogela. No super się orało. Pięknie kryły, pole było super równe aby nawet siać bez agregatu, pozdrawiam i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

Jak myślicie w co warto wyposażyć Claasa Ariona410 i na co zwrócić uwagę kupując go jako ciągnik główny...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

Wszelkie prace związane z uprawa roślinna, transportem i załadunkiem bo chce go również wyposażyć w tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak w tura to proponuje wybrać wersje CIS i joystickiem w podłokietniku, dzięki któremu można operować turem i zmieniać biegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

No tak ofertę mam właśnie CIS-a a jak najlepiej go obciążyć?? ile proponujesz czy standard wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekglogo    0

Piters182 a na jakich ziemiach nim robiles? bo u mnie to sa ziemie srednie i ciężkie. Plug chcialem wyposazyc jeszcze w przedpluzki

 

A może lepszy bylby potinger servo 35 plus od tego vogela? oczywiscie "4+", vario i przedplużki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No ja orałem na lekkie akurat coś około 2m szerokości. Ale kolega dzien wcześniej orał na cieżkiej i mokro było to mowił ze dawał sobie rade znakomicie i dlatego wybrał Classa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NH8670    1

Ej do mnie za pare dni bedzie przedstawiciel handlowy claasa ariona 400 chce wziąć co o nim sądzicie moje gg:21291990 pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, został mi aby tydzien do wyboru ciągnika i tu do was wielka prośba. Czy jak mam w pole do 10km po kiepskiej drodze to wystarczy mi kabina 4 punktowa amortyzowana czy musze dopłacić te kolosalne 15tyś za amortyzowaną przednią oś i wtedy bym mogł jezdzic komfortowo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Jak chcesz jeździć w dobrym komforcie to dopłać bo z amortyzacją kabiny i tak trzęsie a w przednią osią sam nie wiem. Ale też pytanie ile tam razy jeździsz że aż tak potrzebna Ci ta amortyzacja ?


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj