przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

jankris    12

Zastanawiam się nad zakupem 550. Jak jest z tą mocą homologowaną? Czy w praktyce ją czuć, czy tylko na papierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

 

Mam pytanie planuje znaczy jestem w trakcie kupna Ariona 420 gnębi mnie jeden temat opon i felg ponieważ przedstawiciel ma na placu ariona 420 ogólnie fajnie wszystko tylko koła rozmiar 

Oś przednia: 340/85R24 felgi stałe

Oś tylna: 420/85R34 felgi stałe

Myślicie że wystarczy czy napierać na przednią oś 28 a na tylną 38 co o tym myślicie ????  A tu dam wyposażenia;

·komputer CIS z kolorowym wyświetlaczem (pamięć obrotów silnika, bieg nawrotny)

· automatyka przekładni Quadractiv

· układ hydrauliczny 100l

· 3pary zaworów hydraulicznych

· automatyka WOM

· lusterka teleskopowe

· 4 światła regulowane przód, 4 na kabinie, 2 w masce

· uchwyt na terminal

· fotel amortyzowany pneumatycznie

· szyna długa zaczepu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smirnof07    0

Witam. Mam zamiar kupic Ariona 420 tuz i tur fabryczny class testowy i deler chce 24000 netto? Przednia os resorowana. Kabina standard. Czy ta cena nie za duza jak za traktor testowy z 2015 roku.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No zależy ile tam ma motogodzn nabite bo różnie z tym bywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smirnof07    0

Doszły mnie słuchy że na Prow nie może być traktor testowy zarejestrowany.ktos otym cos słyszał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Witam. Mam zamiar kupic Ariona 420 tuz i tur fabryczny class testowy i deler chce 24000 netto? Przednia os resorowana. Kabina standard. Czy ta cena nie za duza jak za traktor testowy z 2015 roku.?

 

 

Za te pieniądze ja bym brał w ciemno.  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Witam panowie. Zostałem niedawno mam nadzieję ze szczęśliwym posiadaczem claasa Ariona 410 z 2011 roku. Mam takie pytanie, ile wchodzi do niego oleju w skrzynie biegów? Jaki olej najlepiej tam wlać? Wlewamy go przez ten korek Ktory jest zaraz za śruba centralną? Z góry dziekuje za odpowiedz pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Proponuję jeszcze dołożyć 200PLN  i kupić instrukcję obsługi do ciagnika.

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Myślałem że po to jest te forum by zadawać pytania no ale coraz częściej widzę ze sie myliłem :-) instrukcja zamówiona, ma przyjść pod koniec tygodnia, chciałem się tak na szybko dowiedzieć po prostu :-) ale dziekuje za wskazówke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu13    36

Olej to agrishift GA 12, wchodzi 60 litrów (na bagnecie masz znaki), tak przez ten korek za śrubą centralną. wymień też filtry trzy lub cztery jak są zawory elektrohydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

Co sądzicie o tzw "zawieszeniu wielowachaczowym" przy arionach bo mam okazje takowego nabyć  z 2010 roku, co prawda jest centralne smarowanie ale czy to sie za szybko nie narobi na tym luzów, jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smirnof07    0

Za te pieniądze ja bym brał w ciemno.  :D

 

też bym brał ale na PROW może być jedynie fabrycznie nowy i pierwszym właścicielem ty jesteś. za 225 tys zł netto proponuje ariona 420 takiego samego tylko bez tura, ale nówka 0 mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Co sądzicie o tzw "zawieszeniu wielowachaczowym" przy arionach bo mam okazje takowego nabyć  z 2010 roku, co prawda jest centralne smarowanie ale czy to sie za szybko nie narobi na tym luzów, jak to wygląda w praktyce?

 

Tym tokiem myślenia, to usztywniwłbyś cały układ kierowniczy. Tak jak u kolejarzy. Wahacze się nie wyrabiają bo ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

aha widocznie źle nazwałem ten układ chodziło mi o resorowaną oś przy zwrotnicach czy to aby nie wyrobi się zbyt szybko na tujekach i nie dostanie luzu?? Nigdy nie miałem styczności z tego typu ciągnikiem i resorowaniem dlatego moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też bym brał ale na PROW może być jedynie fabrycznie nowy i pierwszym właścicielem ty jesteś. za 225 tys zł netto proponuje ariona 420 takiego samego tylko bez tura, ale nówka 0 mth.

 

To chyba goły za tyle, kto Ci proponował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Co myślicie o terminalu isobus, warto go dołożyć? Będzie współgrać z siewnikiem pronto bez jego komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster96    38

Czy posiada ktoś nowego Ariona z serii 400 i mogłby podesłać fotkę skrzynki bezpieczników w kabinie po lewej stronie? głównie chodzi mi o przekaźnik kierunkowskazów oznaczony symbolem KT056

dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

panowie czy ma ktoś ariona serii 400 z niskim dachem mógłby mi powiedzieć jaka jest jego fizyczna wysokość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Pilna sprawa: jak skasować wymianę oleju silnikowego(przegląd 500mth) w arion 410cis z 2013r? Wiem, serwis, ale ciągnik potrzebny na poniedziałek rano. Po odpaleniu wyświetla się czerwony STOP i pomarańczowy wykrzyknik w rombie, nie można sprawdzić błędów. Podnośnik nie reaguje. Przekroczone 500mth, olej wymieniony.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj