przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

kris14    267

Witam mam problem z Arionem 410 cis, mianowicie przybyło mi stany oleju na miarce w silniku. To może być wina pompki zasilającej???

 

 

To na pewno nie będzie pompka paliwowa zasilająca, ponieważ jest ona elektryczna i znajduje się w baku paliwa, więc nie ma możliwości żeby takie rzeczy się działy.

Ewentualnie może być to główna pompa wtryskowa. Jak wygląda olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
songo123    0

olej czarny na moje oko trochę zbyt rzadki , oleju raz przybywa raz ubywa. jutro ma się zjawić serwis podejrzewają pompę albo wtryski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

Oprócz elektrycznej to ma tez membranowo z prawej strony bloku silnika. ona mogła się rozszczelnić i przepuszczać paliwo .

 

Ja mam 430 cis rok i ma 1100 godzin , pracuje bez awarji nieraz jakieś błedy wyrzuca na cis. w belarce claas 250 spala około 10 litrów a w pługu owerum 5x45 około 17litrów na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
songo123    0

Hej problem już rozwiązany i to naprawde głupstwo; winna była miarka oleju.

@ramzesss na jakich obrotach trzymasz silnik podczas orki i jaką masz prędkość ?

Edytowano przez songo123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

Lepiej wolniej a szerzej, ale szczerze to i tak nie wiem jak ten arion chodzi tym plugiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Witam, przeglądając stronę claasa zauważyłem, że zniknęły ciągniki seri 600c, wie ktoś co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

No nie myslalem, ze dotknie to tej seri, wiecie cos moze czy beda wprowadzone jakies inne modele? Bo szczerze mowiac 400 za skromne 500 za duze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

Brak amortyzowanej kabiny, o osi nie bede mowil.

 

Przecież seria 600C nie miała proactiv nawet w opcji, jedynie amorka na kabinę 4 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Tak, wiem o tym. Ale kabine chociaz mialy. No oska by byla fajna, choc w srednio w to wierze, na agro show przedstawiciel mowil, ze za 2 lata nie bedzie juz tych modeli, wiec pewnie zmodernizuja go na zupelnie inny traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, czy macie wy jakieś problemy z podnośnikiem w swoim Arionie, ja niestety mam ten jedyny problem. Podnośnik lubi się blokować w czasie pracy i w ogóle wariuje. Przyjedzie serwis, skalibrują, trochę czasu jest dobrze a później znowu. A jak u was to wygląda, mój model to 620C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszalot    0

Witam. Przymierzmam się do zakupu Ariona 430 c ale chciałbym uprzednio zapytać forumowiczów czy ten ciągnik poradzi sobie w zestawie upr. siewnym tj: aktywny agreagat Vogel i siewnik poznaniak z redlicą talerzową. gleba jest bardzo ciężka. Myślę raczej o zestawie w szerokości 2,5 m ale jeśli ktoś ma doświadczenia z 3 m zestawem to prosiłbym o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Spokojnie da rade z 3m zestawem, mocny i ciężki traktor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj