przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Jelcz    3

Znaleźliście lub posiadacie film jak składają Ciągniki Arion ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

 

Niewiem ocb.

 

@Jelcz Buk to pewnie gmina albo miejscowość w której jest siedziba w Polsce.

 

Siedziba Claas Polska mieści się w miejscowości "Niepruszewo", kilka kilometrów od miejscowości "Buk"


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No szkoda że nie można amortyzacji w 400 Arionach, ale cóż może coś nie długo wymyślą. A co do skrzyń to fajna sprawa jak jest 40 eco, czyli skrzynia 50. Ja w swoim 620C żeby osiągnąć 40 muszę piłować prawie max. I paliwko leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luker704    2

U mnie byli dzis z programem. A jak z ta kontrolka nie zapala sie juz ? U mnie to w sumie ne szarpal az tak ale teraz jest jeszcz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Wątpie czy by się dało skoro 40 jedzie prawie max. Myśle że w CIS by to było bardziej możliwe. Ale chociaż nie wiem czy u mnie nie ma blokady jakieś, bo dojdzie do 43 i ani grama więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w skrzyniach Qadrishift nie ma takiej, możliwości aby mieć eco 40, taka opcja jest w haxashift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

No właśnie w Cis jest elekt blokada do 40km/h po odblokowaniu 50km/h, a tam jak mówi bogdan jest hexashift. A do 1700-1800obr ile leci?? Umnie coś kolo 36 bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

Arion 610 Cis jedzie max 43 km/h na ostatnim biegu przy 1950-2000 obr/min. Jakby odblokować to przy max obrotach byłoby ponad 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

@ b0gdan - ja mam w Aresie 816 taką skrzynie, 2005r

Edytowano przez Slavo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karold14    4

w moim Arionie 430 Cis na 1800 jest 36-37 a na 2050 43 czyli mysle, ze powinno sie dac odblokowac i na max obrotach bylo by 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

W Claasie czy też w Masseyu są dwie opcje skrzyni Hexashift/Dyna-6, Eco40 i Eco50, różnią się one mechanicznie, 3 zakresy prędkości w obydwu są takie same ale w skrzyni Eco50 4 zakres jest przesunięty w górę co umożliwia osiągnięcie prędkości 50km/h przy 1800obr/min http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/366861-claas/page__total__14__st__10

Eco40 pozwoli na ościągnięcie 43km/h przy 2000obr/min silnika zależnie od ogumienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

A gdzie skrzynia Quardashift?? To co to za eco jak trzeba piłować do 2000obr żeby przy takich obrotach osiągać 40km/h, tyle to ja mam przy 2000obr bez eco w 610c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ja też już tego wszystkiego nie rozumiem. Ogólnie pierwsze słyszę o ECO 50, coś aby słyszałem o takiej możliwości w skrzyniach bezstopniowych co jedzie max 60, czyli może mieć ECO 50. A tutaj w Classie wątpie czy to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luker704    2

w ustawieniach np mam wybór jednostek do spalanie ale nie wyświetla mi spalania. może coś trzeba gdzieś zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luker704    2

tylko serwis? a jest ktoś może z woj mazowieckiego i wie kto robi chip do claas. i czy ma to w ogóle sens najlepiej gdyby coś powiedziały osoby które to zrobiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

 

Powiedz mi ile tych Nh ma nabite ponad 10tys godzin względem john deere bo blado to wygląda i gdzie niby napisałem że to ciągnik z dolnej pułki?? Zetor też wypada super z spalaniem i co w związku z tym, wolę kupić ciągnik i niech spali więcej ale mieć pewność że w polu nie zawiedzie. Co do claasa chyba mało robisz w transporcie bo mam bez proactiv to strasznie trzęsie, spuściłem juz powietrze ale mało co dało, myśle nad amortyzacja kabiny ale niewiem czy tak dużo przy transporcie.

 

Sluchaj, nie takie pionki jak ja czy Ty maja Nh i nie na takie małe areały i robia i robic nimi beda. Widze że jestes zapalonym wielbicielem JD wiec niechce mi sie nawet z Toba dyskutowac bo itak Cie nieprzegadam. I pokaż mi w ktorym miejscu napisalem ze Ty powiedziales ze to ciagnik z dolej pułki?:) Co do claasa to pola mam oddalone do 10km wiec raczej nie fruwam, jesli obciaznik mam załozony na przodzie 700kg to buja, jesli obciaznik i maszyne z tylu to do spodu daje i sie plynie, jak obornik woze na pole przyczepami to bez obciaznika jezdze i tez sie plynie, dziekuje:)


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Więc powiedz jaki wielkoobszarowiec robi new hollandem?? No może pare się znajedzie. Przynajmniej w moich stronach głowne siły pociągowe to JD albo Fendt u "małorolnych" :) Ja fanem JD haha no przestan skąd niby takie wnioski wyciągasz kolego. Przeczytaj post #729 gdzie pisze że sie odnoszę do tego że CNH to nie jest wysoka pułka i swoją odp #730 gdzie pijesz widać że do mnie :D i nie gadaj że się płynie bo miałem 32t z tyłu i nie jest komfortowo chyba że droga już jest super. W sprawie maszyny zawieszanej z tyłu to się nie wypowiem bo jeszcze nie było okazji czepiać czegoś.

 

A powiedzcie mi czy u was szarpie jak podbijacie biegi?? Chodzi mi sam ciągnik w trakcie jazdy przeważnie na zakresie C i D, czy to się unormuje??

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj