przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Zolwik1990    1

Witam mam pytanie czy w clasie arionie 620 jest taka możliwość by na samym początku WOM wolno zaczynał swoją prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

on i tak powoli zaczyna pracowac widac jak wyswietla obroty na wyświetlaczu. dzis miałem w swoim 620 przegląd na 500 godzin.ciągnik chodzi bez zarzutu.przeprowadzali tylko akcje serwisową miał ktoś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

on i tak powoli zaczyna pracowac widac jak wyswietla obroty na wyświetlaczu. dzis miałem w swoim 620 przegląd na 500 godzin.ciągnik chodzi bez zarzutu.przeprowadzali tylko akcje serwisową miał ktoś już?

 

 

 

 

Widze że kolega z moich okolic jest. Skąd brany Class, ile km co robi w gosp? Możesz odp na PW

Edytowano przez piotrus19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ilu tonowa ta przyczpa? I jaki transport, czy sam asfalt, czy po polu też.

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Zapomnij o 120 koniach, bo tym sprawnie pociągniesz 10 - 12 tonową przyczepę (około 14 - 16 ton), chociaż z takimi też bywa ciężko.

Napisz coś więcej o tym transporcie, bo na razie to nie wiadomo, czy sporadycznie parę przyczepek wywieziesz czy to będzie główne zadanie tego ciągnika, to ma największe znaczenie w tym przypadku.

Jak chcesz sprawnie tym jeździć, a nie męczyć się po każdym zatrzymaniu i na byle jakiej górce to co najmniej 150 KM plus jakiś powerboost.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Kurde ja myślałem że arion 430 Cis (125km) pociągnie...No górki by były woził by opał (węgiel,flot itp),buraki,zboże i wysłodki.Tak tylko 6 cylindrowy sobie fajnie pociągnie z baku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

6 cylindrów w tych czasach nie robi dużej różnicy, czwórka w zupełności wystarczy, byle była w miarę ciężka, bo niektórzy kupują NH t5, albo JD serii 5 i później narzekają, że mało stabilny i za słaby uciąg.

Mam Ariona 510 z p-tuzem i obciążnikiem 600kg, uważam, że jest on stabilniejszy od 6 cylindrowego MF5465 z zestawem uprawowo siewnym, z przyczepami też nie gorzej sobie radzi. Mój ciąga 12 tonówkę, podczas normalnej pracy mocy mu nie brakuje, ale do takiej przyczepki na trudniejsze warunki trzeba 150 koni.

Do tej skorupy z linku 540 lub 530 byłby dobry moim zdaniem. Ma świetną przekładnię, którą zniwelujesz niedobory mocy w trudnych warunkach, a na pusto nie będziesz musiał go piłować na wysokich obrotach bo jest lepiej zestopniowana od tej w serii 400 i prędkość maksymalna osiągana jest przy lekko zredukowanych obrotach przy normalnej skrzyni, albo mocniej przy skrzyni 50 km/h.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Jeśli chodzi o jakoś jazdę w jakiś ekstremalnych warunkach, pola, teren. W dodatku różną pogodę to żeby być pewnym i czasem nie szukać jakiś ciągników, wyciągarek to trzeba mieć do tej przyczepy 200-220KM. Ja swoim Arionem 140KM ciągnąłem 35ton ciężar plus przyczepy, to po asfalcie się dobrze jechało i dobrze znosił górki, ale wjechałem na pole i od razu stanąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Jak kolega ciągnie 35ton ciągnikiem 140km to ja nie pociągne ciągnikiem 125km przyczepe 20t.Ale co woziłeś że na polu zostałeś siedzieć? na pewno było mokro

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Wapno dość ciężkie, przed wjazdem na pole trzeba było rozpinać przyczepy. 15 ton na przyczepie wapna to i tak za dużo a deszcz ostatnio padał.

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No ale to jest tandem będę miał dociazoną tylną oś i lepiej sobie poradzi a z drugiej strony patrzeć jak by było sucho to pójdzie z nią.Kolega ciągnie arionem 420 cis przyczepę niemiecka 3 osiową ale bez nastawek 17ton i widziałem go w cukrowni to pod górkę szedł jak waszka z wyslodkami.Tylko później spalanie?

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No człowieku to jak Ty chcesz ciągnik który bez problemu podjedzie pod gÓrke z tą przyczepą to kup sobie o mocy 200km i nie będzie z tym problemu. Tym bardziej Ty byś chciał ciągnik o mocy 120 km który wciągnie tą przyczepe z ładunkiem pod góre z małym zużyciem paliwa. No kolego ciągnik skadś musi brać tą moc...


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

kolego kup sobie Ariona 550 i nie bedzie problemu a jeżeli jest to za mały ciągnik dla ciebie to możesz kupić Axiona 950 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

u mnie dzieje sie to samo... i jeszcze gwaltowanie ruszal z rewersu, umnie w okolicy sa4 ariony i kazdy mial ten problem z rewersem 2 dni temu przyjechal gosc z serwisu z nowym oprogramowaniem skrzyni biegow mowil ze dostali prostro z claas'a zmienil i teraz juz tak nie szarpie przy ruszaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

WOW normalnie odkryłeś amerykę.

 

 

Witam chciałbym się dowiedzieć waszej opinii na temat jaka przyczepa by była lepsza tandem czy normalna 2 osiowa do Ariona 430(sorry ale nie widziałem poprzedniego pytania)

Edytowano przez Marcin91
pisanie posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Max ma 133 KM.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj