przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek1296    1682

Okolice Radziejowa. Problem rozwiązany: "nadpobudliwy" czujnik min. poziomu płynu hamulcowego.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z was posiada Ariona 620 CIS? Zastanawiam się nad zakupem tego modelu i chciałbym poznać kilka opinii na jego temat. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

ja mam 610 ale to prawie to samo ;) kupiony nowy w 2009 teraz ma ok 3000 mtg jak na razie bezawaryjny, super skrzynia 4x6 no i silnik  6 cylindrów przy mocy u mnie 130 KM, może akustyczna praca silnika nie jest tak ja np w JD ale spalanie dużo niższe jak dla mnie zakup udany. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Wojtu napisał:

ja mam 610 ale to prawie to samo ;) kupiony nowy w 2009 teraz ma ok 3000 mtg jak na razie bezawaryjny, super skrzynia 4x6 no i silnik  6 cylindrów przy mocy u mnie 130 KM, może akustyczna praca silnika nie jest tak ja np w JD ale spalanie dużo niższe jak dla mnie zakup udany. polecam

A czy ta skrzynia jest z Fergusona? Pytałem ostatnio u dealera to mówił, że w tych ciągnikach w wersji CIS montują skrzynie z Dyna 6. Czy Ty masz taką skrzynię u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem ciągnika o mocy ok 160 KM i biorę pod uwagę new hollanda T7, Deutza, JD lub Claasa. Chociaż Claas najbardziej przypadł mi do gustu ponieważ ma bardzo wygodną kabinę i z tego co słyszałem jest dosyć dobrym ciągnikiem. No i dodatkowo cena jest atrakcyjna w porównaniu do innych marek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
4 godziny temu, Wojtu napisał:

ja mam 610 ale to prawie to samo ;) kupiony nowy w 2009 teraz ma ok 3000 mtg jak na razie bezawaryjny, super skrzynia 4x6 no i silnik  6 cylindrów przy mocy u mnie 130 KM, może akustyczna praca silnika nie jest tak ja np w JD ale spalanie dużo niższe jak dla mnie zakup udany. polecam

Kolego podkręć go na 620 bądz 630, zupełnie inna praca silnika, ciągnik nie jest taki mułwaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2
43 minuty temu, Tomek90 napisał:

Kolego podkręć go na 620 bądz 630, zupełnie inna praca silnika, ciągnik nie jest taki mułwaty. 

W jakim sensie inna praca silnika?? Chodzi ci o moc i moment obrotowy czy zmienia się też jego dźwięk - bo na pewnym etapie pracy silnika - po otwarciu termostatu to praca silnika nie jest zbyt przyjemna dla ucha, ale to tak przez 2-3 minuty,. jakbyś  miał jakąś firmę godną zaufania to podeślij namiary na privat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2
4 godziny temu, johnybravo2017 napisał:

A czy ta skrzynia jest z Fergusona? Pytałem ostatnio u dealera to mówił, że w tych ciągnikach w wersji CIS montują skrzynie z Dyna 6. Czy Ty masz taką skrzynię u siebie?

nie wiem nie jeździłem MF ale zasada taka sama wszystkie zakresy  i biegi zmieniane pod obciążeniem, szwagier teraz kupił 430 i ma to wszystko w joysticu a ja mam w "podłokietniku" bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu. zdjęcie poglądowe z neta (kabiny na 4 słupkach ,  ja  mam na 6 ale skrzynia  podłokietnik i "dźwignia" zmiany biegów taka sama) 

image.jpeg.c40b7724f6712b45e47a06e9cb8b9174.jpeg

a taki jest mój

image.jpeg.6c32d583432670bd1299fa6def6994ce.jpeg

Edytowano przez Wojtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Kolego możesz powiedzieć czy chcesz kupić nową 620 czy używaną. Nowa 620 nie długo przestanie być produkowana. W jej miejsce wprowadzili 610 która ma 140km do tego doszła nowa klasa wyposażenia cis+, kabina do wyboru 4 lub 5 slupkowa. Ja mam 620 ale na cmatic, jak masz pytania mogę odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekk310    1

Witam 
Może ktoś mi powiedzieć gdzie można szukać numeru vin w Arionie seri 400 z przed liftu rok 2010. wiem że za przednim prawym kołem ale gdzie dokłanie jakby ktoś mógł wstawić zdjęcie z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekk310    1

Miejsce na antene masz nadnprawymi drzwiami. Co do numeru vin jest z prawej strony na miejscu wyfrezowanym  pod montaz tuza. 

Co do samego ariona to fajny elastyczny silnik z dyżym momentem obrotowym. Duża kabina prosta obługa ale skrzynia biegow quadrashift mnie nie użeka.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

quadrashift to taka sama lipa jak dyna4, jeśli już to tylko hexashift/dyna6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

A co to za nową jakość przedstawia Hexashift/Dyna6 w stosunku do Quadrashift/Dyna 4? Co się dzieje z Quadrashift/Dyna 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No właśnie na to są różne szkoły. Niektórzy mechanicy mówią że 500 to jest przesada i żeby zmienić wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tak samo jak longlife w samochodach, wymiana co 30 tyś km a po 100kkm syf w silniku, Lepiej zmieniać co 250h i silnik będzie służył długie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ale ogólnie większość Arionów jeździ na 15W40 Mineral, przynajmniej ja na takim jeżdżę, ale wy pewnie też. Jeszcze zależy ile się robi rocznie tym ciągnikiem, jeśli na rok 1000 mtg to spokojnie co 500 mtg można zmieniać, a nie jak mój znajomy ma nowego Case, od zakupu minęło 4 lata i dopiero 500 mtg pyknęło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj