przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Tetsuya    13

Miał już któs jakieś doświadczenie przy nowych arionach 500/600 z bezstopniowa skrzynia Cmatic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

Trzeba go rozgrzac , i równoczesnie przytrzymac rewers do gory i włącznik napędu, i poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofan98    3

Posiadam Ariona 620 z 2012 roku sprawuje się świetnie, wymiana była tylko modułu po 2 tygodniach, od tej pory nawet korka od wentylu nie musiałem kupować ;) maszyna sprawuje się bez żadnego zarzutu, skrzynia po 3 latach śmiga świetnie, jeżeli będziesz regularnie wymieniał oleje to wszystko będzie okej ;) i musisz uważać na brudne końcówki od hydrauliki ;)
natomiast nie polecam nowych Arionów, nie są już takie jak te wcześniejsze serie...może i wygodniejsze, ale teraz nie kupiłbym już 620- stki ;p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Trzeba go rozgrzac , i równoczesnie przytrzymac rewers do gory i włącznik napędu, i poszło.

 

Możesz dokładniej, jaki to włącznik napędu? Od przedniej osi czy wom czy jeszcze coś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

Witam,

Zastanawiam się nad odłączeniem EGRu w Claas Arion 620c (2011 r), oraz ewentualnie zwiększeniem nieco mocy.

 

I tu nasuwa się kilka pytań... Czy jest sens to robić, czy zwiększenie mocy o jakieŚ 10-15 km jest wogóle możliwe, czy skrzynia i sprzęgło nie będą zbytnio obciążone??

 

Czy EGR jest naprawdę szkodliwy dla silnika (czyt. przepalanie drugi raz swoich spalin)??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Trzeba go rozgrzac , i równoczesnie przytrzymac rewers do gory i włącznik napędu, i poszło.

 

Troche mało to mówi, chyba że po tej kombinacji sama się skalibruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zf11441    2

a mam pytania odnośnie osi amortyzowanej w nich czy polecilibyście ją czy nie warto kupować ją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy dzis zauwazylem w arionie luzy w gornych ramionach tylnego podnosinika ale tylko jedna strona czyzby juz sie frezy zjechaly po 1000mtn macie jakas rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

Ktoś napisał o wymianie modułu... jaki był koszt??

Też miałem z nim problem, mechanik powiedział że trzeba wymieniać.. koszt ok 2 tys. zł:/

 

Zapytałem czy nie można jakoś przegrać oprogramowania w tym module, on odpowiedział że w sumie ma do tego program to może spróbować, po przegraniu wszystko było ok a koszt zamknął się gdzieś w 350 zł co i tak było dużą stawką. 

 

Teraz mam pytanie do użytkowników Arionów żeby napisali jakie mają spalanie przy jakiej pracy.

 

Ja w tamtym roku podczas transportu ładunku około 15  ton, w dwie godziny spaliłem ok 50-60 litrów ON, troche dużo co?? (Arion 620C)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj