przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Kolego ja mam ariona 640 w cebisie jest u mnie od początku wiosny i sprawuje sie idealnie nic się nie psuje ,komfort w claasie kładzie wszystkie ciągniki polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, mam pytanie do posiadaczy Arionów chodzi o to że serwisówka nakazuje by po 500 mtg wymienić olej w skrzyni biegów. Inne marki mają po 1000 mtg, 1200 mtg, chyba John deere po 1500mtg. A Claas już karze po 500 mtg wymienić. I wy posiadacze wymieniliście po 500 mtg czy przeciągnęliście i w późniejszym czasie wymieniliście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jak wymienisz po 1200 to nic się nie stanie :P Taka sama skrzynia jak w MF, a tam jest wymiana właśnie po takim okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja gdybym miał serwis ciągników, to na gwarancji kazałbym wymieniać po 250 godzinach :D "Kasa misiu kasa" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Już dziś serwis dziś zaliczony. Jednak ojciec się zdecydował żeby wymienić olej w skrzyni. Co mi się nie spodobało to wcześniej był zalany olej w silniku 10W40 półsyntetyk, a teraz zalali 15W40 mineralny, nie wiem czy to dobrze zrobili.

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli nie używasz ciągnika zimą to specjalnej różnicy nie ma, bo zapewne norma jest spełniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Jak można ciągnika nie używać zimą, ciągle gdzieś się jeździ, a to kogoś wyciągnąć a to ze zbożem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jak można ciągnika nie używać zimą, ciągle gdzieś się jeździ, a to kogoś wyciągnąć a to ze zbożem itp.

Jeśli to jest ciągle, to co ja mam powiedzieć (codziennie wóz paszowy) ;) Do takiego sporadycznego użytkowania w zimie, to i ten minerał mu wystarczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristomko    0

witam, orientuje sie ktoś co zrobić zeby w claas arion 410cis podnosnik tylko szybciej podnosil. na pulpicie nie ma regulacji predkosci podnoszenia ani na zewnatrz nie znalazlem żadnego pokretla itp. ma ktos podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
songo123    0

Ogólnie to norma w tych traktorach i nic z tym się nie zrobi, cykl podnoszenia może trwać około 8 sekund tak mi powiedzieli w serwisie, wina tkwi w dużych siłownikach ale z drugiej strony masz duży udźwig

Edytowano przez songo123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

A co jest nie tak z szybkością podnoszenia, bo nie rozumiem chyba podnosi jak każdy inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

to chyba normalne jest jak duże tłoki siedzą to wolniej podnosi ale za to dźwiga wszystko, tak samo mam w zetorze i w claasie

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SokolLS    4

Dziś byłem u dealera Claas. Oznajmił mi, że w następnym roku arion 400 zostanie zmodernizowany. Nowa skrzynia, nowy wygląd i najwazniejsze amortyzowana przednia oś w wersji podstawowej!! Bez żadnej dopłaty ! Do ariona 600 tez mają zrobić tak z tą osią. Tylko nie wiem czy to do końca prawda <_<

 

Za arion 610c w podstawowej wersji z amortyzowaną osią przednią 240 tyś zł netto. Dobra czy zła cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
songo123    0

Witam mam problem z Arionem 410 cis, mianowicie przybyło mi stany oleju na miarce w silniku. To może być wina pompki zasilającej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj