przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

Libero    16

Jeśli chodzi o szarpanie w Arionkach to aktualnie trwa akcja serwisowa firmy Claas - przyjeżdżają i wgrywają poprawione oprogramowanie.

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Sami przyjadą czy trzeba dzwonic?? Mój niedawno zakupiony znaczy w listopadzie to ta wada też jest jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Tomek90 Jeżeli nie jesteś fanem JD to w taki razie co robi u ciebie ten awatar? :D

U mnie też trochę szarpie więc czekam na serwisantów z niecierpliwością :)

Wasze Ariony klekoczą głośno jak się doda trochę gazu na zimnym silniku?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Awatar prawdę ci powie :D przed zakupem Ariona siedziałem w paru używanych JD i bardziej mi pochodził, widze pare niedociągnięć w kabinie czego w JD nie zauważyłem. Nie ukrywam że JD to pułka wyżej niż claas jak dlamnie ale to chyba nie świadczy że jestem fanem -_-.

 

No myślałem że to szarpanie ustanie a to takie buty, jak przyjadą z radiem to im przypomnę :D jeszcze rewers troche szarpie, a może tak lekko musi być :huh:

Nie przysłuchiwałem się czy klekocze, ale przy najbliższej okazji wsłucham się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Dołaczam sie do pytania MichalR. Tez to zauważyłem. Pytałem serwisanta o to i powiedział ze ariony tak maja wiec już nie dopytywałem. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Tomek byłem w holandi na praktykach przez 3 miesiace to widzialem tylko fendty, new hollandy i stayery:) przez 3 miesiace ani jednego JD :D . Mowie Ci czlowieku ze nie pilem do Ciebie tylko ogolnie bo niejeden wielki fan JD tylkko NH chce zganic ze to klekot;D Ja niewiem jakim Ty ciagnikiem jezdzisz albo d*pcie masz jak ksiezniczka delikatna :D Co masz za ariona? 600 czy 400?


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Stare Mercedesy klekoczą cały czas i jest dobrze ;) To jest diesel, to że klekocze to nic nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Tomek byłem w holandi na praktykach przez 3 miesiace to widzialem tylko fendty, new hollandy i stayery:) przez 3 miesiace ani jednego JD :D . Mowie Ci czlowieku ze nie pilem do Ciebie tylko ogolnie bo niejeden wielki fan JD tylkko NH chce zganic ze to klekot;D Ja niewiem jakim Ty ciagnikiem jezdzisz albo d*pcie masz jak ksiezniczka delikatna :D Co masz za ariona? 600 czy 400?

 

d*pcia nie d*pcia płace to chcem mieć w miarę komfortowo. 610C, na przpustach jest najgorzej ciągnik potrafi podskoczyć, kogut zrobi kółko 360 stopni :mellow:. No ale z kolei zajedz do niemiec to pewnie bedzie strasznie zielono :D

 

kris14 passaty b3/4 mają to samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

no niemcy to napewno zielono i to w różnych odcieniach:P

kris14 niechodzilo mi ze silnik klekocze;D

niewiem jak 600 bo sa sporo dluzsze ale w moim 430 sie fajnie jezdzi. Czytalem wczesniejsze posty o predkosci to moj przy 2050 ma 40km/h i wiecej nieda rady widze ze niektorym po 43 idzie ale to pewnie opony 600 maja:)


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Szymi a czy po odpuszczeniu gazu i ponownie dodajac przechodzi mu to? Bo u mnie własnie takie objawy są podczas jazdy. Ale klekotaniem bym tego nie nazwał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Jak by gazujecie na zimnym silniku i sprawdzacie czy silnik zaklekocze czy nie to wam gratuluje to życzę wam żywotności tego silnika. A co do prędkości to ostatnio swojego 620C sprawdziłem to 40km/h jedzie przy 2120obr/min a max jedzie 42km/h przy 2240obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ktos sie interesował montażem uniwersalnego komputera pokładowego spalania w arionach a co prędkości jazdy to naprawdę troche przesada ze trzeba piloac ponad 2000 zeby sobie jechac 40 szkoda ze nie idzie tego zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja zamówiłem opcję spalania w CIS i średnio mi się podoba, nie ma tam żadnych zaawansowanych funkcji tylko średnie spalanie z ostatnich kilkudziesięciu sekund (nie wiem jak to określić) i ilość godzin na pozostałym paliwie w zbiorniku.

Mój jedzie 40 km/h przy obrotach pomiędzy 1800 a 1900. Max. 43 przy 2020 chyba.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Nic bo kilka gratisów przedstawiciel dorzucił w specyfikacji.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Ja zamówiłem opcję spalania w CIS i średnio mi się podoba, nie ma tam żadnych zaawansowanych funkcji tylko średnie spalanie z ostatnich kilkudziesięciu sekund (nie wiem jak to określić) i ilość godzin na pozostałym paliwie w zbiorniku.

Mój jedzie 40 km/h przy obrotach pomiędzy 1800 a 1900. Max. 43 przy 2020 chyba.

 

To jakie masz ogumienie?? U mnie 610C przy 1800obr ~36km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Kolego Piters kto tu piłuje silnik to nie chce wskazywac. Ten nietypowy odgłos czy jak ktoś wczesniej go nazwał "klekot" słychać już przy 1300-1500obr wiec to raczej gazowanie nie jest w porównaniu do twoich 2200obr ;) Po drugie nigdy zaraz po odpaleniu nie daję mu w d*pę. W zimie jak mam gdzieś nim jechac to co najmniej 5-10min wczesniej chodzi na wolnych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Masz inną przekładnię. Ja mam hexashift. Ogumienie to 540/65r38, na wysokość odpowiednik 16.9r38 z tyłu, czyli najniższe możliwe.

To klekotanie słychać już od 1200 jeżeli ruszy się zbyt szybko op odpaleniu.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ile dopłaciłeś za te pokazywanie spalania?

Rok wstecz kosztowało to chyba 1640 zł, teraz być morze drożej.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Panowie jeszcze raz powtarzam że to klekotanie to niechodzilo mi o silnik:) o klekotaniu we wczesniejszych postach cos byla sprzeczka:P ale faktycznie na zimnym silniku w claasie tak fajnie klekocze;D u mnie na oponach 540/65 przy 2050 jest rowno 40km/h. Co do tej opcji ze spalaniem to jest takie orientacyjne mocno, wedlug tego mozna sobie bieg dopasowac do obciazenia ale to tez orientacyjnie. Zawsze pokazuje duzo duzo wiecej a w rzeczywistosci duzo mniej spala:)


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Masz inną przekładnię. Ja mam hexashift. Ogumienie to 540/65r38, na wysokość odpowiednik 16.9r38 z tyłu, czyli najniższe możliwe.

To klekotanie słychać już od 1200 jeżeli ruszy się zbyt szybko op odpaleniu.

 

Ty masz 400?? Jak tak to siedzi Quadrishift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj