przemek99

Claas Arion - opinie

Polecane posty

elwis2    14

Tak bez cis tyle ma.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prent    0

Max 125km.Coś widać że dużo rolników pyta sie teraz o claasy ;)

 

Gdzieś wyczytałem, że claas ma podobno 4 miejsce w rankingu sprzedaży ciągników w Polsce.

Edytowano przez Prent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

@Jelcz Przyczepa moim zdaniem do Ariona 400 (bo chyba o tak ci chodzi) tylko tandem. Dleczego? Mam dwie 12- tonowe jedna tandem, druga dwuosiowa, z tandemem wyjadę z każdego nawet najgorszego piachu na podmokłym polu też łatwiej uciągnąć, cofnę wszędzie na małej powierzchni, a 2-osiową czy Arionem, czy MF-em na piachu ledwo idzie, a o zawacaniu z pełną nie ma mowy w trudnych warunkach. Jedyny mankament w porównaniu do 2-osiowej to mniejszy komfort podczas szybkiej jazdy, ale można to nieco zniwelować zaczepiając na pitona zamiast na normalny zaczep rolniczy.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Dlaczego pytam.Bo narazie szukamy z wujkiem przyczepy do jego Ariona 430 Cis a potem do mnie i jesteśmy na zastanowieniu :( Co byście powiedzieli o tej? Rozrzutnik i przyczepa w jednym

 

http://www.mascus.pl...0/tjjcthjl.html

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Przyczepa jest super, ale adapter do obornika sporo kosztuje, bo tu masz tylko klapę.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No przyczepa całkiem całkiem z dołu szyber do dmuchawy lub żmijki.No tak oglądałem po internecie to 87tys ale z roku 2010 jutro będę dzwonił do handlarza co się zajmuje sprzedażą tych przyczep i się go popytam co i jak.Mam do niego z 15km.Za adapter do obornika to trzeba dac +/- 30tys.Claas by miał duszno z ta przyczepą pełną;/ to jest 16 t a są jeszcze 14t i 11t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ta tylko te ciągniki muszą coś ciągnąć za sobą, ja sam ostatnio swoim po 17 t wapna ciągałem i szedł jak burza...

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

No po polu moze i tak bo po drodze to musi isc. My 610 prawie 35t :D ale na górkach do D1 schodziłem i dalej z obrotów schodził ale jakos wciągał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

To bez problemu powinien z nią iść :) A tak mnie straszyliście.Dzwoniłem z prawie tej przyczepy to pani powiedziała proszę zadzwonić w sobotę bo ja ceny nie znam a tym się zajmuje mąż :) No i po gadaniu.A w waszych stronach ile taka kosztuje? Fliegl ASW 160 + adapter do obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Może ktoś wie jak w arionie 600C właczyc opcje Speed Matching automatyke zmiany biegów na zakresie D?? W instrukcji pisze żeby nacisnąć pedał sprzegła i tyle :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Speed matching polega na tym, że np. jadąc najwyższym biegiem masz możliwość automatycznego zrzucenia biegu do np. D1, np. gdy prędkość spadnie np. do 15 km/h i wiesz, że nie "bujnie się" na ostatnim biegu podnosisz dźwigienkę od powershuttle lub wciskasz sprzęgło i sam redukuje na D1.

Lub jadąc na ostatnim z biegów z zakresu C piłujesz go do końca, a zmieniając na D ujmujesz gazu, a on wtedy przerzuca od razu zamiast na D1 to na D2,

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Nareszcie dzisiaj byłem u tego deelera :) Wszystko pięknie ładnie tylko ta cena :( Fakt rama pożądna i opony też.A więc za przyczepe Fliegl ASW 160 + Adapter do obornika to 45 570tyś EURO!!!Powiedział że claas pudzie z nią jak ważka bo jeden też brał tą przyczepe to za Ursusa 1014.Przyczepa masywna tłoki też a najlepsze co masa własna 5100kg :D Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Speed matching polega na tym, że np. jadąc najwyższym biegiem masz możliwość automatycznego zrzucenia biegu do np. D1, np. gdy prędkość spadnie np. do 15 km/h i wiesz, że nie "bujnie się" na ostatnim biegu podnosisz dźwigienkę od powershuttle lub wciskasz sprzęgło i sam redukuje na D1.

Lub jadąc na ostatnim z biegów z zakresu C piłujesz go do końca, a zmieniając na D ujmujesz gazu, a on wtedy przerzuca od razu zamiast na D1 to na D2,

Teraz to rozumiem, ja mam w swoim to automatycznie. Jadę na D4 i jak zwolnię i się zaczyna dusić to wcisnę guzik od zmiany biegów minusowy to automatycznie redukuje bieg, na bieg wybrany przez ciągnik odpowiednią do prędkości jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prent    0

To niezła cena tej przyczepy... jak się dwa lata temu w bednarach o taką samą pytałem to mi facet powiedział 150tyś. zł netto z adapterem 2 m. wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No to właśnie on był....Bo on jeździ po wystawach z tymi przyczepami.No a jak bym chciał jeszcze więcej bajerów to kole 60tyś EURO może przyść powiedział.U mnie by się zwróciła bo mam dużo usług związane z transportem.Termin oczekiwania powiedział 6-8 tygodni :) Trzeba pomyśleć jeszcze.Tak jak patrze to tylko jedno zdj jest jej na AgroFoto i nawet się ładnie prezentuje z claasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Speed matching polega na tym, że np. jadąc najwyższym biegiem masz możliwość automatycznego zrzucenia biegu do np. D1, np. gdy prędkość spadnie np. do 15 km/h i wiesz, że nie "bujnie się" na ostatnim biegu podnosisz dźwigienkę od powershuttle lub wciskasz sprzęgło i sam redukuje na D1.

Lub jadąc na ostatnim z biegów z zakresu C piłujesz go do końca, a zmieniając na D ujmujesz gazu, a on wtedy przerzuca od razu zamiast na D1 to na D2,

 

Dzięki myślałem że sam zbija i podbija biegi wzgłędem obrotów a tu takie buty -_-

Teraz to rozumiem, ja mam w swoim to automatycznie. Jadę na D4 i jak zwolnię i się zaczyna dusić to wcisnę guzik od zmiany biegów minusowy to automatycznie redukuje bieg, na bieg wybrany przez ciągnik odpowiednią do prędkości jazdy.

 

A ty masz Cmatic?? To chyba to samo co u mnie ze dopasuje do prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

@Tomek90

Funkcja o której myślisz nazywa się zależnie od modelu Hexactiv lub też Quadractiv. Funkcja ta jest dostępna za dopłatą

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Libero wiem o tym to jest Hexactiv w cis lub cebis przekładnia quadra jest w cmatic no ale tam na każdym zakresie automatyke a to myślałem że bedzie na D to byłoby elegancko do transportu a tu wychodzi co innego <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek60001    0

Libero wiem o tym to jest Hexactiv w cis lub cebis przekładnia quadra jest w cmatic no ale tam na każdym zakresie automatyke a to myślałem że bedzie na D to byłoby elegancko do transportu a tu wychodzi co innego <_<

 

 

 

Kolego pozwól że poprawie to co napisałeś bo jesteś w błędzie.

 

Zgadza się to że w wersji CIS (Arion 500/600) i CEBIS (Arion 500/600) mamy skrzynię Hehashift (24x24) a za razem automatykę Hexactiv

 

Natomiast jeśli chodzi o skrzynię Quadrishift (16x16) (występuje w Arionach 400/400CIS/600C ) ale opcje quadractiv można mieć tylko w Arionie serii 400 CIS, Arion 400 i 600C jej posiadać nie mogą.

 

Czyli przekładnia quadra nie może być łączona z C-matickiem , ponieważ to jest skrzynia bezstopniowa, dodatkowo niedostępna w wersji Ariona a zaczynąjaca się od Axiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

No jo chodziło mi o podstawową wersje czyli C, moj błąd ale wiem ocb :) ale ta automatyka Hexactiv w Cis i Cebis to juz opcja i pewnie tania nie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

No właśnie nie jest strasznie droga, bo w cenniku ok 2000-3000 zł kosztuje.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj