Zaloguj się, aby obserwować  
AsToNeK_LwG

Emerytura ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AsToNeK_LwG    2

Witam

Mam do was pytanie drodzy użytkownicy

Moja mama w czerwcu 2014 roku będzie miała już 60 wiosen i w praktyce mogła by przejść na emeryturę ale na jakich zasadach miało by to wyglądać czy trzeba opisać na kogoś gospodarstwo? Czy tą osobą mógłby być nieletni (16 lat)? A może gospodarstwo mógł by przejąć gospodarz czyli mój ojciec gdyż on ma jeszcze 62 i 3 lat mu brakuje a mam niepracowała by i pobierała by emeryturę zresztą zasłużoną w 100%!

Czekam na odpowiedzi;)

PS: Niewiedziąłem gdzie dokładnie napisać więc można przenieś wrazie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

A Twój tato krusu nie opłacał ? Jak tak to przecież też już by mu przysługiwała wcześniejsza emerytura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Orientuje się ktoś jaka jest kwota wcześniejszej Emerytury rolniczej rodzice są od 30 lat w krus i mają ponad 55 lat więc warunki spełniają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Krus powinien to podać. W Zus przysyłają raz na rok informację o wysokości emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził Pan jakie będzie to świadczenie ? Jeśli jest Pan zainteresowany podwyższeniem tej kwoty dla rodziców to prosiłbym o napisanie na priv.


Umów się na bezpłatne i niezobowiązujące konsultacje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Easy_Rider76
      Stanowisko wobec projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw
      Rada Ministrów zajęła stanowisko wobec projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, przedłożone przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.
      ..............................
      Zdaniem rządu, powrót do obowiązującego przed 2013 r. wieku emerytalnego nie powinien oznaczać utrzymywania preferencyjnych zasad przechodzenia na emeryturę przez rolników oraz w stan spoczynku sędziów i prokuratorów, po 31 grudnia 2017 r. W przypadku rolników indywidualnych powinno nastąpić obniżenie wieku emerytalnego, bez możliwości przechodzenia na tzw. wcześniejszą emeryturę, przy pozostawieniu dotychczasowej zasady wypłaty emerytury bądź renty rolniczej w całości w przypadku prowadzenia działalności rolniczej przez emeryta lub rencistę rolnego wraz z małżonkiem, który nie nabył jeszcze prawa do takiego świadczenia i podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy, tj. obowiązkowo.
      19.07.2016
       
      https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/decyzje-rzadu/stanowisko-wobec-projektu-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-emeryturach-i-rentach-z.html
       
      Co to oznacza w praktyce? A mianowicie że łaskawie nam panujący obniżą wszystkim, a przynajmniej planują, w tym rolnikom wiek emerytalny do 65 lat mężczyźni  i 60 kobiety, ale zlikwidują możliwość przechodzenia na wcześniejszą  emeryture  po zaprzestaniu działalności rolniczej  gdy sie przepracowało minimum 30 lat w rolnictwie... To już trzeci "prezent" po ograniczeniu obrotu własną ziemią, oraz nadaniu prawa pierwokupu ziemi przez Lasy Państwowe działek przylegających do działek leśnych, oraz działek na których las stanowi więcej niż 2% powierzchni. Po cenie ustalonej przez Lasy Państwowe , która to cena jest ostateczną i od której nie ma odwołania.
      Zastanawiam się za co PiS tak kocha nas rolników... Bo jeśli ten projekt przejdzie, a jedyne co go może zatrzymać to reakcja społeczeństwa- czyli nas, to przyjdzie nam tyrać do usranej śmierci a mało kto dożyje głodowej rolniczej emerytury.
      Mam nadzieję że ci naiwni co na nich głosowali są z siebie dumni.
       
    • Przez Bartys12
      Witam Jeśli sąsiadka dzierżawiła mi ziemię przez 10 lat i teraz w grudniu kończy 60 lat i chce przejść na emeryturę  z krus to może mi nadal wydzierżawić na 10 lat? czy może musi przepisać ziemię na syna lub córkę? 
    • Przez qtasiarz
      Czołem, zastanawiam się nad pewną możliwośćią i chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z Was mógłby mi pomóc to rozegrać.
      Mianowicie, mój ojciec ma 38ha dzierżawy od ANR i od kilkunastu lat jest na rencie, ale jako że jest czynnym rolnikiem, to dostaje tylko mały procent tej renty (200 zł/mies). Teraz ja skończyłem szkołę i chciałbym przejąć całe jego gospodarstwo, a jego wysłać na pełną rentę, ale on twierdzi, że nie można przenieść na mnie gospodarstwa z uwagi na tę dzierżawę z ANR, że jej niby przepisać nie można.
      Mieliście podobną sytuację? Jest możliwe przepisanie na mnie ziemi z ANR z całym gospodarstwem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj