Skocz do zawartości
BatonKN

John Deere 5100r czy Claas Arion 410?

Polecane posty

BatonKN    0

Witam tak jak w temacie który jest lepszy? Chodzi o zwrotność z turem, pracą z maszynami, spalaniem, awaryjnością? Może ktoś posiada te modele? Ciągnik chcę zakupić na wiosnę bo wtedy można złożyć następne wnioski o dofinansowanie. Ciągnik będzie główną maszyną w gospodarstwie, zastąpi dotychczasowe Ursusy;) Gospodarstwo liczy 20h ziemi i około 5h łąk, posiada bydło. W przyszłości pola będzie przybywać. Proszę o opinie tych ciągników. Wiem że posiadają chyba te same silniki bo claas ma silniki jelenia ale coś więcej potrzebuje:). Pozdrawiam i czekam na rozsądne odp;)

ktos77    0

Osobiście mam 5080r ponad 2 lata. Ogólnie jestem z niego zadowolony, spalanie porównywalne z ursusami. Osobiście pokusiłbym się na serię 6000 ponieważ masywniejszy ciągnik no i doskwiera mi brak amortyzowanej przedniej ośki. Claasa nie polecam bo jest nie dopracowanym ciągnikiem, chociaż sądząc po powierzchni ciągnik nie będzie wiele eksploatowany więc jaki nie weźmiesz to nie powinien się psuć.

Tomek90    213

Na plus dla claasa widoczność z przodu, lepszy rozkład masy niż w jd, wygodniejsza skrzynia, spalanie podobne do jd. Na plus jd? Jedynie pełna rama.

@ktos77 niedopracowany? Hmm po czym tak sądzisz B)

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro    164

To są dwa różne ciągniki-do JD trzeba raczej Axosa porównywać.Ja tam może wymienię tylko jeden plus JD-a jest nim (bez)awaryjność ,zwrotność też będzie lepsza, w ładowaczu będzie sprawdzał się super-z powodu złego rozłożenia masy :) na te Twoje hektary to będzie i tak aż nadto...

BatonKN    0

Wiem że JD posiada całą ramę więc tego ciągnika nie da się chyba rozerwać:) Co do skrzyni w JD to jaką polecacie? A czy ten jelonek ma amortyzowaną kabinę?

@ktos77 Osobiście pokusiłbym się na serię 6000 ponieważ masywniejszy ciągnik no i doskwiera mi brak amortyzowanej przedniej ośki. - Z tego co słyszałem to przednia oś nie jest za rewelacyjna, podobno się psuje bo wysiadają, jeśli masz komfort w kabinie myślę że oś nie jest aż tak potrzebna:)

andrzej17    0

claas

lepszy od jd. mniej awaryjny> jeśli o mnie chodzi kupiłbym mtz. twarde spalanie w normie. tańsze części niż do urusa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.
    • Przez aga19892010
      kupiłem prasę claas variant 180 z rotorem.problem polega na tym,że przy robieniu belek  sa one  słabo ściśnięte kapciowate i zegar pokazuje niskie ciśnienie (1-2 kreski)/pytanie czy moduł lub zawór z cewka odpowiedzialny za sile zgniotu można jakoś zamienić na manualny ?zawór ten znajduje sie z prawej strony od strony zębatek i łańcuchów  czy występowały te prasy z manualnym zaworem zgniotu ?prasa rok 1997
    • Przez uzytkownik77
      Witam.
      Kupię Claas Dominator 76 lub 96. Wymagania: silnik tylko i wyłącznie Mercedes, sieczkarnia, heder 3,6 lub 3,9 m. Kombajn ma być w dobrym stanie, nie jakiś złom za cenę z kosmosu. W grę wchodzą tylko te dwa modele.
      Kontakt: wojciechsx@vp.pl lub w wiadomości prywatnej.