BatonKN

John Deere 5100r czy Claas Arion 410?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BatonKN    0

Witam tak jak w temacie który jest lepszy? Chodzi o zwrotność z turem, pracą z maszynami, spalaniem, awaryjnością? Może ktoś posiada te modele? Ciągnik chcę zakupić na wiosnę bo wtedy można złożyć następne wnioski o dofinansowanie. Ciągnik będzie główną maszyną w gospodarstwie, zastąpi dotychczasowe Ursusy;) Gospodarstwo liczy 20h ziemi i około 5h łąk, posiada bydło. W przyszłości pola będzie przybywać. Proszę o opinie tych ciągników. Wiem że posiadają chyba te same silniki bo claas ma silniki jelenia ale coś więcej potrzebuje:). Pozdrawiam i czekam na rozsądne odp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos77    0

Osobiście mam 5080r ponad 2 lata. Ogólnie jestem z niego zadowolony, spalanie porównywalne z ursusami. Osobiście pokusiłbym się na serię 6000 ponieważ masywniejszy ciągnik no i doskwiera mi brak amortyzowanej przedniej ośki. Claasa nie polecam bo jest nie dopracowanym ciągnikiem, chociaż sądząc po powierzchni ciągnik nie będzie wiele eksploatowany więc jaki nie weźmiesz to nie powinien się psuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Na plus dla claasa widoczność z przodu, lepszy rozkład masy niż w jd, wygodniejsza skrzynia, spalanie podobne do jd. Na plus jd? Jedynie pełna rama.

 

@ktos77 niedopracowany? Hmm po czym tak sądzisz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To są dwa różne ciągniki-do JD trzeba raczej Axosa porównywać.Ja tam może wymienię tylko jeden plus JD-a jest nim (bez)awaryjność ,zwrotność też będzie lepsza, w ładowaczu będzie sprawdzał się super-z powodu złego rozłożenia masy :) na te Twoje hektary to będzie i tak aż nadto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BatonKN    0

Wiem że JD posiada całą ramę więc tego ciągnika nie da się chyba rozerwać:) Co do skrzyni w JD to jaką polecacie? A czy ten jelonek ma amortyzowaną kabinę?

 

@ktos77 Osobiście pokusiłbym się na serię 6000 ponieważ masywniejszy ciągnik no i doskwiera mi brak amortyzowanej przedniej ośki. - Z tego co słyszałem to przednia oś nie jest za rewelacyjna, podobno się psuje bo wysiadają, jeśli masz komfort w kabinie myślę że oś nie jest aż tak potrzebna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej17    0

claas

lepszy od jd. mniej awaryjny> jeśli o mnie chodzi kupiłbym mtz. twarde spalanie w normie. tańsze części niż do urusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez koomar
      Witam. jak w temacie mój arion gubi płyn chłodniczy który pokazuje się w kabinie przy pedale gazu dwukrotnie przewod pod kabina pękł. ktoś ma jakieś pomysły od czego to może być? nie kopci na biało olej też nie wskazuje na obecność płynu chlodniczego
    • Przez Dawid1156
      Witam, zamierzam zakupić kombajn claas lexion 540 z 2005 roku, potrzebuje informacji na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie takiego kombajnu. Ogólny stan to wiadomo ale czy są jakieś szczególne rzeczy którym trzeba się przyjrzeć. Chętnie usłyszę też ogólne opinie na temat tego kombajnu, docelowo ma pracować na 150 ha plus małe usługi. 
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj